Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
doğal ve bitkisel saç bakımı
Yıllara Göre Saç Trendleri
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Modelleri
»
Bu Sene Hangi Saçlar Moda - Saç Modelleri

Bu Sene Hangi Saçlar Moda - Saç Modelleri

saç bakımı ipuçları
 

Kadınlar saçlarını iki tondan fazla açmasın Kafası yamuk kel erkekler dövme yaptırsın

Kabarık saçlar Krepe yapılarak kabartılmış, postişle uzatılmış 1960''ların saçları bu yazın en önemli trendi.

Kaküller Uzun, kısa her

Kadınlar saçlarını iki tondan fazla açmasın Kafası yamuk kel erkekler dövme yaptırsın

Kabarık saçlar Krepe yapılarak kabartılmış, postişle uzatılmış 1960''ların saçları bu yazın en önemli trendi.

Kaküller Uzun, kısa her türlü saçta kahkül var.

Saçlar geriye Saçlar geriye doğru toplanıyor, zaman zaman klasik topuz yapılıyor.

ISLAK SAÇI HAVLUYLA OVUŞTURMAYIN

Denize veya havuza girmeden saçı musluk suyuyla ıslatın. Bu deniz tuzunun ve havuz suyunun olumsuz etkilerini azaltacaktır.

Saçın en zayıf olduğu an, ıslak olduğu zamanlardır. Saçı kurularken havluyla ovuşturmak yerine hafifçe suyunu almak ve taramaya uçlardan başlamak gerekir.

Andy Uffels (41) dünyanın önemli saç tasarımcılarından biri. 20 yaşındayken Japonya''daki Dünya Saç Stilistliği Şampiyonası''nda modellik yapmış. ‘‘O gün saç stilisti olmaya karar verdim’’ diyor. Sonra çalışıyor, eğitim alıyor. Dört yıl sonraki şampiyonada birinciliği elde ediyor.

Paris, Londra, Milano ve New York''taki moda şovlarında saç tasarlıyor. Amsterdam Saç Akademisi''nin sanat direktörlüğünü yapıyor, Cosmopolitan, Elle ve Vogue gibi dergilerde saç hakkında yazılar yazıyor. Uffels, artistik direktörlüğünü yaptığı Pantene''nin davetlisi olarak geçen hafta İstanbul''a geldi. Biz de ona saç hakkında merak ettiğimiz her şeyi sorduk...

Andy Uffels mesleğinin iki farklı yönü olduğunu söylüyor. Birincisi salon müşterisine hizmet etmek. ‘‘Salona gelen müşteriye karakterini yansıtacak, onu mutlu edecek yeni bir tarz kazandırmalıyım. Saç keseceksem kişinin yüz hatlarını ortaya çıkartmalıyım. Kestiğim saç rahat kullanılmalı.’’ İşin diğer yanı ise moda şovları için saç tasarlamak. Bu noktada kişiye uygun olmasa da defilenin ve kıyafetin konseptiyle uyum sağlayacak saçlar yaratıyor.

KADININ SARIŞINI ERKEĞİN ESMERİ MAKBUL

Uffels''in mesleğinde en önem verdiği nokta sağlıklı saçlar. ‘‘Türkiye''de bulunduğum sürede Türk kadınının saçlarını inceledim. Genellikle uzun, dalgalı ve yıpranmış saçlar gördüm. Oysa sağlıklı saç modelden ve boyadan önemlidir.’’

Andy Uffels''in Türk kadınlarında dikkatini çeken bir başka nokta da saç rengi. Herkesin saçını sarıya boyamasını normal karşılıyor gerçi:

‘‘Dünya nüfusunun yüzde 75''i koyu renk saçlı. Ama Tayland ve Hindistan''ın dışında diğer ülkelerde bütün kadınlar sarışın olmak istiyor. İnsanlar kendilerinde olmayanı istiyor. Ayrıca sarışın kadın erkekler tarafından çekici, seksi ve kadınsı bulunuyor. Ama ben bir doğal görünüm fanatiğiyim. Saç renginin ten ve göz rengiyle uyumlu olması şart. Türk kadınlarına saçlarını en fazla iki ton açtırmalarını öneririm.’’

Kadınlar bu kadar ısrarla sarışın olmaya çalışırken erkeklerde ise bu yönde bir eğilim yok. Andy Uffels bunu şöyle yorumluyor: ‘‘Çünkü erkekler sarışın severken, kadınlar esmer seviyor. Esmerlik erkekte gücü, kuvveti, enerjiyi ve güvenilirliği simgeliyor. Türk erkekleri bu yönden şanslı.’’

YÜZÜ OVAL OLANLAR KAFAYI KAZITABİLİR

Andy Uffels Türkiye''de bulunduğu süre içinde yalnızca kadınların saçlarını incelememiş. Türk erkeklerinde hızla yayılan dazlaklık modası dikkatini çekmiş. Saçları dökülen birçok erkek çareyi kafayı tamamen kazıtarak kellik modasına sığınmakta buluyor. Ama Andy Uffels uyarıyor: ‘‘Kafayı kazıtmak için yüz ve kafatası şekli çok önemli. Yüz hatları oval olanlar saçlarını büyük bir rahatlıkla kazıtabilir. Yüzleri oval olmayanlar bıyık ya da sakal bırakabilir. Kafatasında girinti çıkıntı olanlar ise dövme yaptırabilir.’’

     Sıradaki Makale

Kabarık Saç Bakımı ve Maskara Kullanımı - Saç Bakımı

saç bakımı ipuçları
 

...

Kadınlar saçlarıyla veya makyajla ilgili bazı problemler yaşayabilir. Kabarık ve zayıf saçların bakımı ve kızıl kadınların kullanacakları ürünlerin renkleri bunlardan sadece ikisi… İşte iki konu ve çözüm önerileri.

Kabarık saçlar için ne yapmalı?
Saçlarınız dibe doğr

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Topuz modelleri son yıllarda hem davetlerde hem günlük hayatta kolaylıkla kullanılan bir model. Daha genç ve dinamik görünmek için iki topuz modası galerimizi inceleyebilirsiniz.
2 Topuzlu Saç Modası
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Yağlı saçlar için yapılabilecek saç bakımı ipuçlarının yanında bu tarz saç tipleri için şekil vermek ve özel saç modelleri için bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçların hergün yıkanması tavsiye edilmez.Ancak saç dipleri yağlı olan kadınlar bu konuda zor durumlar yaşayabiliyorlar. işte haberimizde saçları yağlı kadınlar için alternatif saç ve makyaj örneklerini görebilirsiniz.

Klasik At Kuyruğu Stilleri :
Bu tarz saçlar yağ
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Bugünkü ünlümüz daha 21 yaşında olmasına rağmen genç kızların yüreğini hoplatan yakışıklı ve çekici oyuncu Douglas Booth. Rol aldığı filmlerde ve dizilerde çok başarılı olan Booth'un saç modellerine haberimizden ulaşabilirsiniz.
9 Temmuz 1992 Lonfra (ingiltere) doğumlu olan Douglas Booth, her ne kadar son rol aldığı filmi “Romeo & Juliet” için beyaz perde uyarlamasıyla romantik aşık Romeo ile gözleri üzerine topladıysa da , 2010 yılında oynadığı  “Worried About the Boy” isimli filmde ca
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
2011 yılında en moda en yeni saç modelleri ve şekillerine ulaşabilirsiniz.Saç kesimi stilleri hakkında bilgiler.
Hazırlanıyor
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız ister uzun ister orta boy saçlar olsun kadınların rahatlıkla kullanabileceği dağınık topuz modellerini haberimizden ulaşabilirsiniz.

Dağınık Topuz Nasıl Yapılır ?

Hiçbir zaman modasını yitirmeyen ve her zaman pratik ve çekici olmayı sürdürecek olan dağınık topuz modelini sizlerle paylaşıyoruz.

Katılacağınız davet sizin için özel bir geceyse, burada anlatılacakları uygulamanızda

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.



saç yorumu
saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    ahkihkohkoh
saç bakımı püf noktaları    30.06.2011
yorum saç için    bakın benim aradığım saç modelleri renkleri değil lütfen bununla ilgilide bir şeyler yazabilir misiniz?

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    seda
saç bakımı püf noktaları    04.01.2009
yorum saç için    hıc bır sac tıpı guzel degıl

     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi