Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Hakkında
»
Saçınızın Yaşlanmasını Durdurabilir misiniz ? - Saç Hakkında

Saçınızın Yaşlanmasını Durdurabilir misiniz ? - Saç Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

Yaşlanmanın klasik bir bulgusu olan saç ağarması genetik, metabolik ve çevresel faktörlerden etkilenir.

Dr. Belma Bayraktar Yaşlanmayla kıl köklerindeki renk hücrelerinin kaybında ultraviyole ışınlarının etkisi, kronoloji

Yaşlanmanın klasik bir bulgusu olan saç ağarması genetik, metabolik ve çevresel faktörlerden etkilenir.

Dr. Belma Bayraktar Yaşlanmayla kıl köklerindeki renk hücrelerinin kaybında ultraviyole ışınlarının etkisi, kronolojik yaşlanmadan daha önemlidir. Ayrıca beyazlaşan saçlarda, bakır miktarının da azaldığı saptandı. Saç ağarmasının menopozla ilişkisi var mı? Erken saç ağarmasının kemiklerdeki mineral yoğunluğu azalmasıyla bir bağlantısının olabileceği düşünülüyor. Özellikle menopoz sonrası kadınlarda saçın ağarmasıyla osteoporoz arasında bir ilişki olabileceği bildirildi.

Yaşlılıkta kellik neden görülür?

Yaşlılarda saçın büyüme hızı da yavaşlıyor. Erkek tipi kellikte görülen kıl kökü ve gövdesinin küçülmesi olayı her iki cinste yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkar. Ancak yaşlılıktaki kıl küçülmesi, erkek tipi dökülmedekinden daha yavaş ve hafif seyreder.

Saç yaşlanmasını nasıl engelleyebiliriz?

Saçta yaşlanmayla oluşan değişiklikleri en aza indirebilmek için ilk önlem çevreden gelen zararlı etkileri azaltmak. Bu zararlı etkilerin başında ultraviyole ışınları gelir. Güneş ışınlarının yanı sıra tedavi veya kozmetik amaçlı yapay ultraviyole kaynakları (PUVA tedavisi ve solaryumlar) saçın hem keratin yapısını, hem de pigment oluşumunu bozar. Böylelikle saçlar zayıfladığı gibi rengi de bozulur.

Ultraviyole başka aşırı sıcak, soğuk, kimyasal zararlı etkenler (asit ve alkaliler) de saçta yaşlanmaya bağlı fizyolojik yıpranmayı arttırır. Menopoz sonrası endokrin eksikliklerin yerine konma tedavileri saç ve deride yaşlanmanın yaptığı etkilerin azalmasına katkıda bulunabilir. Son yıllarda saç dökülmesini ve hasarını düzelten, doğal saç renginin korunmasına yardımcı olan keratin içerikli ağızdan alınan destek tedavi ürünleri çıktı.

Mezoterapinin saç yaşlanmasında yeri var mı?

Saçlı deriye uygulanan mezoterapi yöntemiyle de kıl köklerinde bozulmuş olan dolaşımı canlandırıcı, kıl köklerinde yapılanmayı sağlayıcı, güçlendirici birtakım maddeler de enjeksiyon yoluyla veriliyor. Böylece saç yaşlanması engellenerek, saçlara yeniden hayat kazandırılıyor.

Saç kepeklenmesi bir hastalık mıdır?

Kepeklenme, saçlı derinin en üst tabakasının küçük, ince plakalar halinde dökülmesi. Bebek ve çocuklarda nispeten seyrek görülürken, yetişkinlerde önemli bir kozmetik sorun. Buluğ çağını takiben erkek ve kadınların yaklaşık yarısında bulunur. Bir hastalıktan çok fizyolojik bir durum olarak kabul edilebilir.

Kepeklenmenin nedenleri nelerdir?

Kepeklenmenin sıklık ve şiddeti, 20''li yaşlarda en üst düzeydeyken, 50 yaşından sonra azalır. Bazı otoriteler kepeklenmenin organik hastalıklar veya çevresel faktörlerle ilişkili olduğunu öne sürer. Bunun dışında yağlanma, hormonlar, metabolik bozukluklar, diyet, sinirsel gerilim ve kozmetiklere karşı reaksiyon gibi nedenler üzerinde de duruluyor. En çok kabul gören varsayım, çeşitli mikroorganizmalarla ilişkisi yönünde. Tedaviyle kepeklenme azaltılır, fakat bu duruma yol açan mayanın tekrar üremesiyle kepeklenme yeniden başlar.

Tedavisi nasıl yapılır? Tedavide, kepek önleyici şampuanlar kullanılır. Bunların yanı sıra mayalara da etkili olan birtakım mantar ilaçlarının kür şeklinde ayın belli günlerinde aralıklı kullanımının faydalı sonuçlar verdiği kabul ediliyor.

     Sıradaki Makale

Saçına Bakan Sevgilisiz Kalmaz - Saç Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

...

Saç bizim için neden büyük önem taşıyor? Bu sorunun cevabını bilim adamları veriyor: Saç muhtemel bir cinsel partnerin sağlığı hakkında bize ilk bilgiyi ileten öğedir

londra

Manchester''ın merkezindeki Vidal Sassoon Saç Bakım Merkezi''nin vitrininden içeri bir göz attığınızda ra

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bazen ufak detaylar muhteşem şeyler yaratabilir. Saç bakımınızda veya saçınıza şekil verirken kullanabileceğiniz bu küçük ama büyük etkili tüyolarla, en zor anlarınızda bile muhteşem saçlarla görünebileceksiniz.
Elidor'un saç uzmanlarının basit ama işe yarar tavsiyelerini uygulayabilirsiniz. İşte en çok kafaya takılan sorulara, uzman cevapları;

Saçlarım çok ince ve fazla dökülüyor. Ne yapabilirim?
Demir, vitamin, su ve biyoti
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Okan bayülgen Kadınlar ve Kuaförler sergisi ile sessizliğini bozdu ve tüm dikkatli üzerine çekti!
Bayülgen, den birde saç itirafı geldi...
Saçlarını uzun yıllardır boyadığını itiraf eden Okan Bayülgen bu sergiyi yaparken nerden ilham aldığını da anlattı.


Akşam''
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınıza zarar veren işlemlerden kaçınır, düzenli aralıklarla saçlarınız kırıklarını aldırır ve ayda bir saç maskesi yaparsanız,
güzel ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz!

Yani aslında düşündüğünüz kadar zor değil, güze

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç bakımı hakkında kulaktan kulağa dolaşan yüzlerce bilgi vardır. Kimi doğru kimi yanlış!
Sizler için doğru bilinen yanlışlara açıklık getirmek için bir haber düzenledik.

Herkesin bildiği ve doğru sandığı bu saç bakımı bilgilerinin gerçek o

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Nasıl ki cildimizi korumak için onu geceden siler temizleriz ve sabah kalktığımızda güzel bir ciltle karşılaşırız, saçlarımızda aynı özeni ister.
Sabah uyandığınızda kabarık, şekilsiz ve dağınık saçlar görmek istemiyorsanız haberimize göz atmanızı kesinliklikle tavsiye ediyoruz.
İpe

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi