Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Dökülmesi
»
Kellik Kabusuna Son - Saç Dökülmesi

Kellik Kabusuna Son - Saç Dökülmesi

saç bakımı ipuçları
 

Türk erkeklerin en büyük kabusunun kellik oldugu bildirildi.
Uluslararasi arastirma kurulusu Taylor Nelson Sofres Piar, Türkiye''de kadin ve erkeklerden olusan 2 bini askin kisinin katildigi bir arastirma gerçeklestirdi.
Arastirmanin son

Türk erkeklerin en büyük kabusunun kellik oldugu bildirildi.
Uluslararasi arastirma kurulusu Taylor Nelson Sofres Piar, Türkiye''de kadin ve erkeklerden olusan 2 bini askin kisinin katildigi bir arastirma gerçeklestirdi.
Arastirmanin sonuçlarina göre, genetik nedenlerden ya da erkeklik hormonunun düzeyiyle ilgili olarak gelisen saç dökülmesi, özellikle saçlari yeni dökülmeye baslayan 25-30 yas arasi erkekleri uykusuz birakirken, her 100 kisiden 73''ü de saç dökülmesini erkekler için ''''üzücü'''' bir durum olarak degerlendirdi.
Erkeklerin saç dökülmesi konusunda üzüntülü ve endiseli olduklarinin belirlendigi arastirmaya katilanlarin yüzde 67.9''u ''''saç dökülmesinin erkekleri yasli gösterdigini'''' ifade ederken, yüzde 61''i de ''''erkeklerin çekiciligini azalttigi'''' görüsünde.
Yine yüzde 64.1''i ''''saçi dökülen erkeklerin toplumda kabul görmemekten korktugunu'''' düsünürken, yüzde 41.4''ü de erkek tipi saç dökülmesinde tedavi olmadigini söyledi.

''Düzenli tedavi sart''
Arastirma sonuçlarini degerlendiren Istanbul Üniversitesi Cerrahpasa Tip Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dali ögretim üyesi Prof.Dr. Server Serdaroglu, saçi dökülen erkeklerin psikolojik sorunlarinin yersiz oldugunu ve sorunun da daha çok bilgi eksikliginden kaynaklandigini bildirdi.
Erkeklerdeki saç dökülmesinin, bilimsel nedenine yönelik olarak bir dermatolog tarafindan uygulanacak ilaç tedavisiyle durdurulabilecegini vurgulayan Prof. Dr. Serdaroglu, kelligi önlemede düzenli tedavinin sart oldugunu kaydetti.
Prof. Dr. Serdaroglu, ''''Erkekler, saç dökülmesini önlemek amaciyla kullandiklari kozmetik ürünlerden sonuç alamadiklari için umutsuzluga kapilarak depresyona giriyorlar. Ülkemizde son aylarda, dünyada da 5 yildir kullanilan ilaçlarla bu sorunun üstesinden gelinebiliyor'''' dedi.
     Sıradaki Makale

Prostat ve Kelliğe Soya Fasulyesi - Saç Dökülmesi

saç bakımı ipuçları
 

...

DHT(dihodroksi-testesteron)''nin prostat kanserinin olusumundan sorumlu oldugu tahmin ediliyor. DHT miktarini azaltmak için, DHT üretimini bloke eden çesitli maddeler denendi. Gelistirilen ilaçlarin çogunun yan etkilerinin çok kuvvetli oldugu ve hormon düzenini bozdugu saptandi.
Colorado

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmenizi durduracak ve dökülen saçlarınızı yeniden canlandıracak bu ürünün ayrıntıları haberimizde!

Alopecia Deri Spreyi, hem saçın dökülmesini önlemeye ve hem de saçın yeniden oluşmasına yardımcı olurken, yıpranmış ve yaşlanmış saçları onararak yeniler.Kadın ve erkeklerin saç dökülmesi problemlerine karşı Dermo Clean Laboratuarları tarafından geliştirilen, Fi
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Evliliğe giden yol stresten geçiyor. Bu süreçte strese giren çiftlerin saçları dökülüyor!

Evlilik kararı ve evlenme zamanına kadar geçecek olan sürenin çiftlerde stres kaynağı olduğunu söyleyen Saç Bakım Danışmanı Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, stresi ise saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biri olarak gösterdi.Hayatınızın en önemli kararını aldınız ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmesi üzerine yapılan bir araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Bu sonuçlar sizi çok şaşırtacak!

Saç dökülmesine yönelik gerçekleştirilen tüketici araştırması Türkiye''de üniversite okuyan kişilerin okumayanlara göre çok daha fazla saç dökülme sorunu yaşadığını ortaya koydu.Araştırmaya göre saç dökülmesi şikâyeti ile eczaneye başvuranla
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınızda kimyasal içeren ürünler yerine bitkisel yöntemlerden faydalanın. Saç dökülmesine zeytinyağı ve sarımsakla karşı koyun.

Zeytinyağı ve Sarımsakla Muhteşem Saçlar

Saç dökülmesini yavaşlatan sarımsak ve zeytinyağı ile saç bakımı özellikle son yıllarda oldukça popüler hale geldi.

Sarımsağın sülfür, vitamin ve selenyum içeriği, zeytinyağının yumuşatıcı etkisiyle
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız bir süredir dökülmeye başladı ve bu durum sizde olumsuz düşünceler mi oluşturmaya başladı?
Hemen telaşa kapılmayın!


Bazı saç dökülmeleri vardır ki onlar mevsimsel saç dökülmeleridir. Her saç dökülmesi bir hastalığa yada saçlarınız
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi