Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Dökülmesi
»
Saç Dökülmesi ve Tedavisinde Yeni Yöntemler - Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi ve Tedavisinde Yeni Yöntemler - Saç Dökülmesi

saç bakımı ipuçları
 

Kadinlarin yüzde 30''u saç dökülmesinden sikayetçidir. Hormanal dengesizlik ve stres, dogum, duygusal sok, hastalik, düzensiz adet görme, diyet ve menopoz ana sebeplerdir.

Erkekler yüzde 5''i 20''li yaslarda saçlarini kaybetmeye bas

Kadinlarin yüzde 30''u saç dökülmesinden sikayetçidir. Hormanal dengesizlik ve stres, dogum, duygusal sok, hastalik, düzensiz adet görme, diyet ve menopoz ana sebeplerdir.

Erkekler yüzde 5''i 20''li yaslarda saçlarini kaybetmeye baslar, 30''lu yaslarda bu oran üçte bire çikar ve 40''li yaslarda yari yariya olur.

Sosyologlara göre, kellik is hayatinda olumlu bir imaj yaratirken, ask hayatinda kaybettirmektedir. Yapilan arastirmalar kellerin daha fazla ruhsal sorun yasadigini ve kelliklerini kusur olarak görüp karsi cinsle iliski kurmakta zorlandigini göstermektedir. O zaman ne yapacaksiniz, ya durumunuzu kabullenip, kalan saçlarinizi da toptan kestirip çekici dazlaklar modasina uyacaksiniz ya da saç çikaran tedavi yöntemlerinden birini uygulatacaksiniz.

Saç kaybinin fizyolojik sebepleri

Saç dökülmesinin temelde üç sebebi vardir.

70 yildan fazla süreli bir yasama yayilmis 25 döngülük ritim hizlanir, bu süre 25/ 30 yila bazen daha azina düser. Her bir saç teli için 25 siklus ( döngü) son limittir. Bir saç teli 25 siklusu tamamladiginda yasami durur, ömrü tamamlanir.

Medikal olarak saç telinin büyüme fazi “Anagen Faz” olarak tanimlanirken bunun aksi olarak saç telinin durgunluk ve gerileme dönemi ise “Telogen Faz” olarak isimlendirilir.

Psikolojik ve nutrisyonel sebepler

Stres, psikolojik sorunlar ve beslenme tarz - aliskanliklari saç dökülmesinde belirleyici etkenlerdir. Saçimiz vücudumuzun bir parçasi olduguna göre kuskusuz aldigimiz gidalardan, yasam biçimimizden ve ruhsal durumumuzdan etkilenmektedir. Kisa süreli yogun diyetlerde ya da uzun süreli bilimsel olmayan diyetlerde, açlikta, demir eksikligine bagli kansizliklarda, gidalarin vücudumuz tarafindan emilemedigi hastaliklardan saçin yapisinin bozulmasi beklenir.

Erkek hormonlarinin fazlaligi

Androjenik alopesi(erkek tipi saç dökülmesi)

Saçli derinin belirli bölümlerinde simetrik gelisen, erkeklerde sikça rastlanan bir saç kaybi seklidir. Saç dökülmesi sakaklardan baslayip , tepeye dogru ilerler. Saç sayisinda azalma, incelme, kisalma göze çarpar. Kadinlarda ise genelde saçlarin cilizlasmasi,seyrelmesi seklinde bulgu verir. Erkeklerin %70 inde rastladigimiz bu dökülme kadinlarin %10 unda karsimiza çikmaktadir.

Genellikle 20''li yaslarin sonunda baslar, dökülmenin hizi bireysel olarak degisik hizlarda ilerler ve bazen çevre faktörlerinin de etkisiyle degisebilir. Bu tip dökülmeler siddetli vakalarda tüm tepenin açilmasina kadar ilerleyebilir ve kisinin psikolojik sorunlarinin da gelismesine neden olabilir

Etkilenen bölgelerde saçlar incelesir ve seyreklesir. Olusumunda erkeklik hormonu olan testosteronun cilde temasinda olusan dehidrotestosteronun kil köklerini inceltici etkisi vardir.

En sik rastlanan saç dökülme nedenidir.. Kadinin üretkenlik çaginda, kadinlik hormonu (östrojen) ile birlikte ayni zamanda erkeklik hormonu da vücutta salgilanir.

Menopozdan sonra, kadinlik hormonu üretimi ciddi sekilde düserken erkeklik hormonu seviyesi degismeden kalir. Bunun sonucunda ise hormonal dengesizlik, saç tellerinde de kendini gösterir.

Kadinlar için sikinti veren ve ayni zamanda ciddi bir güzellik problemi olan saç dökülmesinin sebebi, hastalik, stres, diyet, perma, çevresel ve genetik olabiliyor.

Yeni Tedavi Yöntemi

Genetik ve çevresel faktörlerden dolayi günümüzde oldukça yaygin görülen, kadin ve erkegin en önemli saglik ve kozmetik sikayetlerden biri olan saç dökülmesinde güncel tedavi metodlari, yeni umutlari da beraberinde getirmistir.

Silikonun seyreltilmis formlari, uzun zamandir saç dökülmesinin tedavisinde kullanilmasina ragmen, çok etkili yüksek konsantrasyonlarinin üretilmesi simdiye kadar saglanamamisti.

Fransa, Carilene Laboratuarlarinda yapilan arastirmalar sonucunda, Carilene Laboratuarlarinda çalisan Fransiz arastirmaci bilim adamlari, çok yüksek konsantrasyonda su bazli organik biyolojik silikonu elde etmenin bir yolunu kesfettiler. Bu yeni kesfi, klinik olarak saç dökülmesinde test ettiklerinde çok pozitif sonuçlar aldilar.

Silicium 44, ölü ve ölmek üzere olan saç folliküllerinde kan akimini artirip ihtiyacini karsilayarak saç dökülmesini durdurmakta ve ayni zamanda dogal olmayan saç kaybini tetikleyen ve küçük atardamarlarin tikanmasina ve oksijensiz kalmasina sebep olan sebum diye bilinen, asiri yag bezi salgisini temizlemekte. Sebumun temizlenmesi saç kaybinin önlenmesine yardimci olur ve Silicium 44 ile birkaç ay süren uygulamadan sonra bazi vakalarda saç büyümesinin yeniden stimüle edildigi gösterilmistir.

Carilene Laboratuarlari Silicium 44 solüsyonuna tamamlayici ve destek tedavi olarak, konsantre organik silikon içeren sampuani kullanima sunmakta.

Ilaç ve saglik ürünleri üreticisi olarak Fransa''da saygin bir yeri olan Carilene Laboratuarlari yeni kesifleri olan Silicium 44 için çok iddiali olup, saç dökülmesinden sikayetçi olanlara yeni umutlar vaat etmektedir.

Türkiye''de yaklasik 2 aydan beri bulunan Silicium 44''ü günde bir defa yatmadan önce uygulamak yeterli oluyor. Günde tek defa uygulanmasi nedeniyle oldukça ekonomik olmasi ve kolay uygulanmasi ayrica uygulama sonrasi saçin yikanmasina gerek kalmamasi ise bu ürününe talebi artiriyor.

Silicium 44 ‘ün diger önemli avantaji ise hayat boyu kullanilmasinin gerekmemesi, saç dökülmesi durur durmaz uygulamayi kesebiliyoruz.

Saç dökülmesinin tedavisinde Silicium 44 ‘ün 3 aylik bir kullanimi sonunda;

Sonuçlar

Erkek ve kadin fizyolojisindeki farkliliga bagli olarak iki cinsteki saç kaybi tipi hafifçe farklilik gösterir. Bu da Silicium 44 kullaniminin sonuçlarina yansimakta.

Bilimsel gözlemlerde Silicium 44, kadinlarin yüzde 86''sinda 4-8 hafta içinde saç dökülmesini durdurmustur.

Ayrica Silicium 44, yeniden büyümeyi hizlandirmis ve saç teli çapini artirarak daha iyi bir kapatici görünüm olusturmustur.

Benzer testler erkeklerde yapildiginda Silicium 44 kullanan çalisma grubunun yüzde 86''sinda 4-8 haftada saç dökülmesinin durdugu 3-4 aylik uygulamadan sonra, ince tüylerin yüzde 50''sinin yeniden gelistigi ve bir çok vakada bunlarin olgunlasma sürecinin devam ettigi gösterilmistir.

Yine erkeklerde de saç teli çapini artirarak daha iyi bir kapatici görünüm olusturmustur.

     Sıradaki Makale

Kelliğe ''Kök''lü Çözüm Geliyor - Saç Dökülmesi

saç bakımı ipuçları
 

...

Pennsylvania Üniversitesi''nden Dr. George Cotsarelis baskanligindaki bir arastirma ekibi, kobay olarak kullanilan hayvanlar üzerinde yaptigi deneylerde, saç üreten özel bir tip kök hücreyi izole ederek, kel kobaylara nakletti ve basarili sonuç aldi. "Blank slate" denilen söz konusu kök hücrenin em

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmenizi durduracak ve dökülen saçlarınızı yeniden canlandıracak bu ürünün ayrıntıları haberimizde!

Alopecia Deri Spreyi, hem saçın dökülmesini önlemeye ve hem de saçın yeniden oluşmasına yardımcı olurken, yıpranmış ve yaşlanmış saçları onararak yeniler.Kadın ve erkeklerin saç dökülmesi problemlerine karşı Dermo Clean Laboratuarları tarafından geliştirilen, Fi
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Evliliğe giden yol stresten geçiyor. Bu süreçte strese giren çiftlerin saçları dökülüyor!

Evlilik kararı ve evlenme zamanına kadar geçecek olan sürenin çiftlerde stres kaynağı olduğunu söyleyen Saç Bakım Danışmanı Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, stresi ise saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biri olarak gösterdi.Hayatınızın en önemli kararını aldınız ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmesi üzerine yapılan bir araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Bu sonuçlar sizi çok şaşırtacak!

Saç dökülmesine yönelik gerçekleştirilen tüketici araştırması Türkiye''de üniversite okuyan kişilerin okumayanlara göre çok daha fazla saç dökülme sorunu yaşadığını ortaya koydu.Araştırmaya göre saç dökülmesi şikâyeti ile eczaneye başvuranla
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınızda kimyasal içeren ürünler yerine bitkisel yöntemlerden faydalanın. Saç dökülmesine zeytinyağı ve sarımsakla karşı koyun.

Zeytinyağı ve Sarımsakla Muhteşem Saçlar

Saç dökülmesini yavaşlatan sarımsak ve zeytinyağı ile saç bakımı özellikle son yıllarda oldukça popüler hale geldi.

Sarımsağın sülfür, vitamin ve selenyum içeriği, zeytinyağının yumuşatıcı etkisiyle
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız bir süredir dökülmeye başladı ve bu durum sizde olumsuz düşünceler mi oluşturmaya başladı?
Hemen telaşa kapılmayın!


Bazı saç dökülmeleri vardır ki onlar mevsimsel saç dökülmeleridir. Her saç dökülmesi bir hastalığa yada saçlarınız
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi