Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Hakkında
»
Yazın Saçlar Neden Kuruyor ? - Saç Hakkında

Yazın Saçlar Neden Kuruyor ? - Saç Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

Yazın saçların kuruyup kırılması, çoğumuzun ortak derdi. Peki yaz boyu bakımlı ve sağlıklı görünen saçlara sahip olmak için neler yapmalıyız? Hangi ürünleri kullanmalıyız? İlker Yavrutürk anlatıyor…

Neden yazları saçlarım

Yazın saçların kuruyup kırılması, çoğumuzun ortak derdi. Peki yaz boyu bakımlı ve sağlıklı görünen saçlara sahip olmak için neler yapmalıyız? Hangi ürünleri kullanmalıyız? İlker Yavrutürk anlatıyor…

Neden yazları saçlarımızın uçları kırılır hiç düşündünüz mü? Ben düşündüm, biraz da kafayı sıyırdım; ama sonunda buldum: Saçlarınızı boyatırken, boyanın içine oksijenli su katıldığını ve bu sayede saçlarınızın pul tabakasının aralandığını biliyor muydunuz? Yani saçlarınızın iç tabakasına ulaşması gereken boya, bu tabaka açıldıktan sonra içeriye giriyor ve saçlarınıza renk vermiş oluyor. Peki sonra ne oluyor? Bu açılan pul tabakası bakımlarla kapatılıyor.

Yani saçlarınızı yıkadıktan sonra, basit bir krem de kullansanız saç pulları örtülüp kayganlaşıyor ve dış etkenlere karşı korunuyor. Nedir bu dış etkenler peki? Erkek arkadaşınızın elleri, ya da yastık filan mı dersiniz? Hayır, hiçbiri. ‘Havadaki oksijen'' desem mesela, ya da ‘fön makinasındaki sıcak hava'' da diyebiliriz. Yanlış okumadınız. Havadaki oksijen ile saç boyasının içine katılan oksijenli su arasındaki tek fark, sıvı haldeki oksijen.

Konuyu biraz daha basite indirgersek; hava sıcaklığının 28 derece olduğu sıcak bir yaz gününde, yarım saat güneş altında kalan bir saç teli, 45-48 dereceye kadar ısınıp genleşebilir ve saçın iç yapısı tamamen korumasız bir halde hava ile temas eder ve dolayısıyla oksijen saçı kurutur.İşte bu noktada kırılmalar ve çatallaşmalar artar. Böylece bütün bir kış uzatmaya çalıştığınız saçlarınızı kestirmek zorunda kalırsınız.

Ne yapmak gerek derseniz?
En basit çözüm; saç tellerinizin hava almasını engellemek olabilir. Yani denize veya havuza girerken kesinlikle bone takmalısınız. Klor, çamaşır suyuna benzer kimyasal bir maddedir ve saç tellerinin baş düşmanıdır. Saçı kupkuru yapar. Deniz suyu, havuz suyundan daha az zararlı olmasına rağmen; saçta kalan tuz, sıcak güneş ışınlarına maruz kalınca saça kesinlikle zarar verir.

Peki saçlarınızı nasıl koruyabilirsiniz?
Denizden önce saçınıza zeytinyağı ya da bebe yağı sürebilirsiniz. Ama yıkarken dikkat edin, iyice arınsın.

Bu yöntem çok basit, ama bir o kadar da tehlikelidir; çünkü iyi duruluyamazsanız, saçlarınızın yağlı ve vıcık vıcık görünmesi işten bile değildir. Eğer saçlarınızı iyice arındırmak için ikiden fazla yıkarsanız da, bu defa saçlarınızı korumak isterken çok yıkadığınız için yine kurumasına sebep olabilirsiniz.

En kesin çözüm, deniz ve güneşe karşı üretilen yaza özel ürünler kullanmaktır. Bu ürünler tamamen profesyonel olmalarının yanı sıra, dengeli ph değerleri ile harika sonuçlar veren yeni nesil kozmetiklerdir. Tavsiye ettiğim markaların başında, Eczacıbaşı Schwarzkopf geliyor.

Yaz boyunca saçlarınıza iyi bakın. Bu yaz güneş daha da tehlikeli olacak gibi görünüyor. Geçen gün yaşadığım öylesine inanılmaz bir tecrübe var ki, sizlerle paylaştığımda ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Evlenenleri bekliyoruz!

İlker Yavrutürk
yavruturki@mynet.com

     Sıradaki Makale

İmaj Yenilemek İsteyenlere - Saç Şekilleri

saç bakımı ipuçları
 

...

Görünümünüzü mü değiştirmek istiyorsunuz? O halde modelleri karıştırıp ilginç saç modelleri bulmak yerine, neden Madonna''nın izinden gitmiyorsunuz?

Madonna… Pop Star… Dünyayı kasıp kavuran müziğinden çok, yaptıkları ile gündemi meşgul eden ve geçen gün 47 yaşında MTV Europe

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bazen ufak detaylar muhteşem şeyler yaratabilir. Saç bakımınızda veya saçınıza şekil verirken kullanabileceğiniz bu küçük ama büyük etkili tüyolarla, en zor anlarınızda bile muhteşem saçlarla görünebileceksiniz.
Elidor'un saç uzmanlarının basit ama işe yarar tavsiyelerini uygulayabilirsiniz. İşte en çok kafaya takılan sorulara, uzman cevapları;

Saçlarım çok ince ve fazla dökülüyor. Ne yapabilirim?
Demir, vitamin, su ve biyoti
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Okan bayülgen Kadınlar ve Kuaförler sergisi ile sessizliğini bozdu ve tüm dikkatli üzerine çekti!
Bayülgen, den birde saç itirafı geldi...
Saçlarını uzun yıllardır boyadığını itiraf eden Okan Bayülgen bu sergiyi yaparken nerden ilham aldığını da anlattı.


Akşam''
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınıza zarar veren işlemlerden kaçınır, düzenli aralıklarla saçlarınız kırıklarını aldırır ve ayda bir saç maskesi yaparsanız,
güzel ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz!

Yani aslında düşündüğünüz kadar zor değil, güze

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç bakımı hakkında kulaktan kulağa dolaşan yüzlerce bilgi vardır. Kimi doğru kimi yanlış!
Sizler için doğru bilinen yanlışlara açıklık getirmek için bir haber düzenledik.

Herkesin bildiği ve doğru sandığı bu saç bakımı bilgilerinin gerçek o

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Nasıl ki cildimizi korumak için onu geceden siler temizleriz ve sabah kalktığımızda güzel bir ciltle karşılaşırız, saçlarımızda aynı özeni ister.
Sabah uyandığınızda kabarık, şekilsiz ve dağınık saçlar görmek istemiyorsanız haberimize göz atmanızı kesinliklikle tavsiye ediyoruz.
İpe

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi