Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Hakkında
»
Kuaförünüzü Nasıl Seçmelisiniz ? - Saç Hakkında

Kuaförünüzü Nasıl Seçmelisiniz ? - Saç Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

İnanamıyorum bazen öyle tesadüfen kuaför seçiyorsunuz ki … Evet size söylüyorum bu yazıyı okuyan herkese..

Sizin için saçlarınız çok önemli değil anlaşılan geçenlerde yolda yürüken saçlarınızı fönletmeye karar verip tam evi

İnanamıyorum bazen öyle tesadüfen kuaför seçiyorsunuz ki … Evet size söylüyorum bu yazıyı okuyan herkese..

Sizin için saçlarınız çok önemli değil anlaşılan geçenlerde yolda yürüken saçlarınızı fönletmeye karar verip tam evin karşında yeni açılan salona girdiğinizi görenler var tamam da saçlarınızı emenat ederken fön bile olsa acaba daha önceden hiç kimsenin fikrini aldınız mı? Bence almadınız.. Kesinlikle kimseye danışmadınız ‘alt tarafı fön çektireceğim'' diyerek içeri daldınız.

Sonra ne oldu içeride bir fön daha çekiliyordu saçlarınızı çırak yıkadı ama ne yıkama çamaşır yıkar gibi resmen ve sonra saçlarınızı taramak isterken canınız yandı.. Havlu temiz gerçi ama sanki fön çekmeye gelen yardımcı çocuk sanki sigara kokuyordu.. Dahası bir de saçlarınızın uçlarındaki kırıkların alınması gerektiğini, aralara biraz gölge olsa çok daha seksi olabileceğinizide söylemiş olabilir. Söylediyse hiç şaşırmayız doğrusu..

Artık bir şeyi öğremek lazım saçlarınız bir organınız gibidir yani diş taşı temizletmeye diş doktoruna gidebilirsiniz bunda çok seçici olmasanızda olabilir belki sonuçta o bir doktor diploması kolay alınmayan bir iş yapıyor. Sertifikaları asmış, bir muayenehanesi varsa fiyat zaten standart kurallara uygun… Her yerde bu işlem olabilir ama biz burada saçtan ve kuaför salonlarında ki standartlardan bahsediyoruz. İşte şimdi 3 kere düşünelim.

Sadece İstanbul''da kuaförler odasına kayıtsız kuaför oranı yüzde 50 yani her iki kuaförden birisi kaçak.. Diploması olmayan sigoratası dahi bulunmayan çırak sıfatındaki kişiler birkaç kuruş parayla mesela 2-4 bin YTL''ye kuaför açabiliyor. Denetlemek hemen hemen imkansız kaldı ki çok ailiteli kuaför salonlarında bile saçlar kopuyor. Salonlar hala çalışmaya devam ediyor. Bu konuda her hafta en az bir okurumuz bize şikayetlerini bildiriyor..
Öyleyse yolda yürürken yada evinizin yanında diye her kuaföre girmeyeceksiniz..

Öncelikle arkadaşlarınıza soracaksınız kime gidiyor ne kadar ödüyor ucuza değil en azından hijyene önem vermeniz gerektiğini unutmadan. Gerçek sanatkarlara ulaşabilirsiniz … Belki de evinizin tam arka sokağında ya da tam 1 saat''lik yol gitmenizi gerektirecek kadar uzakta… Önemli olan ayda bir tercihinizi boya ya da kesimlerinizi alışık olduğunuz sizi DİNLEYEN VE ANLAYAN kuaföre gitmelisiniz..

Kuaför seçerken diplomasına ve sanatına güvenebiliceğiniz çok fazla seçenek belki bulamayabileceksiniz ama saçlarınızı yani bir kadının en değeri, varlığını tehlikeye atmayacaksınız..

Saçlarınıza iyi bakın …

Saygılarımla..

Saç Tasarım Uzmanı
ilker Yavrutürk..
ilker.yavruturk@mynet.com

     Sıradaki Makale

Saçını Seven Hayatı Sever ! - Saç Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

...

Saçlarınızı sevmek hayatı sevmek demektir.

Saç modeli kesimi veya rengi ile insanların ruh halleri doğru orantılıdır.. Ben hayatın saç şekline benzediğini düşünenlerdenim.. Bazen dalgalı, bazen düz .. Kimi zamanda karma karışık..

Bir gerçek daha var ki, şaşmamak

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bazen ufak detaylar muhteşem şeyler yaratabilir. Saç bakımınızda veya saçınıza şekil verirken kullanabileceğiniz bu küçük ama büyük etkili tüyolarla, en zor anlarınızda bile muhteşem saçlarla görünebileceksiniz.
Elidor'un saç uzmanlarının basit ama işe yarar tavsiyelerini uygulayabilirsiniz. İşte en çok kafaya takılan sorulara, uzman cevapları;

Saçlarım çok ince ve fazla dökülüyor. Ne yapabilirim?
Demir, vitamin, su ve biyoti
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Okan bayülgen Kadınlar ve Kuaförler sergisi ile sessizliğini bozdu ve tüm dikkatli üzerine çekti!
Bayülgen, den birde saç itirafı geldi...
Saçlarını uzun yıllardır boyadığını itiraf eden Okan Bayülgen bu sergiyi yaparken nerden ilham aldığını da anlattı.


Akşam''
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınıza zarar veren işlemlerden kaçınır, düzenli aralıklarla saçlarınız kırıklarını aldırır ve ayda bir saç maskesi yaparsanız,
güzel ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz!

Yani aslında düşündüğünüz kadar zor değil, güze

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç bakımı hakkında kulaktan kulağa dolaşan yüzlerce bilgi vardır. Kimi doğru kimi yanlış!
Sizler için doğru bilinen yanlışlara açıklık getirmek için bir haber düzenledik.

Herkesin bildiği ve doğru sandığı bu saç bakımı bilgilerinin gerçek o

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Nasıl ki cildimizi korumak için onu geceden siler temizleriz ve sabah kalktığımızda güzel bir ciltle karşılaşırız, saçlarımızda aynı özeni ister.
Sabah uyandığınızda kabarık, şekilsiz ve dağınık saçlar görmek istemiyorsanız haberimize göz atmanızı kesinliklikle tavsiye ediyoruz.
İpe

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi