Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Uzmanları
»
Herbalist Leyla Çabuk ile Saç Bakım Önerileri (Bitki Derman)

Herbalist Leyla Çabuk ile Saç Bakım Önerileri (Bitki Derman)

Herbalist Leyla Çabuk ile Saç Bakım Önerileri (Bitki Derman)

HERBALİST LEYLA ÇABUK
Yurtiçi ve Yurtdışından pek çok insanın kapısını çaldığı Leyla Çabuk meslek sırrını ailenin genç bireylerine öğreterek ileride pek çok kişiye yardımcı olmayı hedefliyor.

Dokuz

HERBALİST LEYLA ÇABUK
Yurtiçi ve Yurtdışından pek çok insanın kapısını çaldığı Leyla Çabuk meslek sırrını ailenin genç bireylerine öğreterek ileride pek çok kişiye yardımcı olmayı hedefliyor.

Dokuz kuşaktır bitkileri kullanarak cilt sorunlarına karşı doğal reçeteler hazırlayan ve aileden gelen Herbalist Leyla Çabuk İskoçya’da öğrendiği yöntemle bitki karışımlarını zamana karşı dayanıklı hale getirmeyi öğrenmiş.

Bu Karşımları saç dökülmesi,egzama,sivilce ,mantar,tüylenme,selülit,aşırı kilo ve çatlakları olan kişilere uygulayan Çabuk ilk uygulamadan sonra farkın hissedilmeye başlandığını belirtiyor.
Çabuk Şaşkınbakkalda’ki merkezdeki uygulamaları ve nasıl sonuçlar aldığını ve bitkisel ürünler hakkındaki bilgilerini cnnturk.com ‘a anlattı.
Saç dökülmesi ile başlayalım…
Leyla Çabuk:
”Aileden kalıntı olarak geçiyor saç dökünlemesi,sivilce ,egzama Yeni dökülmeye başlamışsa saçlar,üç kere bitki karışımı uygulamak yeterli.Yağlı saçlar çok dökülür.En çok dökülen kişide ise 30-60 günde dökülme duruyor.
Uygulamada önce derinin dibi dezenfekte ediliyor. Bu işlem yağ, bakteri, mantar hepsini alıyor. Sonra bitki lapası haftada bir uygulanıyor. 30 dakika süre ile saçta kalıyor. Fazla durursa yakmaya başlar zaten.

Yıkayıp kuruttuktan sonra da ısırgan sürülüyor. Esas saçtaki sorunu gideren de bu...
Haftada üç kere ise saç yıkanıyor özel sabun ve şampuan ile. Sabah ve akşam da sarımsak ve kekik sürülüyor sırasıyla.
Daha sık yıkanıp uygulama yapılırsa daha da çabuk sonuç alınır.
Kimi iki, kimi üç sefer de sonuç alır. 60 gün sonra dökülme durur, saçım dolgun olsun dersen devam ediyorsun. Çok açıklık varsa gözenek yok olmuşsa tedavi uzun sürer, ama saç çıkar. Altı ayda sonuç alınır...

Her hafta kafa deri atar yılan gibi. Bitki lapası ve ısırgan deriyi harmanlıyor alttaki deri harekete geçiyor ve hücre de çalışmaya başlıyor.
Sedef, saç kıran ve egzama olanın başı akar. Kulak arkası, ensede çatlak oluşur ve sıvı gelir; yapışkan bir yapıda, zamk gibi. Hani sivilceyi sıkarsın da bir su gelir ya, onun gibi. Sadece bu üç hastalıktan sıvı gelir.
Bu sıvı akmadan da bu hastalıklar geçmez. Aynı bitkiyi 100 kişiye koyarsın 4''ünde sıvı gelir. İnsanlar korkuyorlar bilmedikleri için ama korkacak birşey değil...

Ne kadar sürüyor uygulama?
Leyla Çabuk:
"Kimisinde 6 hafta, 3 hafta kimisinde de 1 yıl sürer. Kiminde damla damla gelir, 1 yıl sürer, kimisinde ise 1 gecede biter. Hep gece akar yalnız
Bunun nedeni de önceden görülen tedaviler. Alınan ilaçlar hastalığı bastırıyor ve içeriye hapsediyor. Dolayısıyla her vücudun tepkisi de farklı oluyor.
Eskiden çıban çıkardı biz de patlatırlardı, üstüne karasakız ya da lokum veya sabun ile soğan koyarlardı ve içi boşalırdı çıbanın. Şimdi ise hep antibiyotik ile vücuda sokuluyor mikroplar. Sedef ve egzamada hem krem hem ilaçla mikroplar içeri sokuluyor

Vücuttaki sedef de aynı şekilde mi gidiyor?
Leyla Çabuk:
"Ayak parmağından saçına sedef olanlar var. Vücuda hiçbir şey yapmıyorum sadece saça müdahale ediyorum. Bunun akma yeri ense ve kulak arkası.
Saçtan aktıkça vücutta da hastalık geçiyor, kuruyup gidiyor.
Sedef de genetik. Bir üzüntü, bir kayıp bu hastalığı tetikliyor.
Bir hastalık daha var: Deri kaybı. Bu hastalıkta, saç derisi kayboluyor, çukurlar oluşuyor ve delik delik oluyor; kemiğe kadar iniyor. Dört hasta var elimde böyle.
Küçük yaşta geçirilen ateşli hastalık sonrası lenfler iltihaplanır. 18-20 yaşında da hastalık görülür. Bu kişilerde de aynı yöntem uygulanıyor.
Bunu da büyüklerinden öğreniyorsun. Yemek yapmayı öğrenmek gibi. Benim ailem yıllardır yapıyor bu işi. Ben de geleneğini bozmadan devam ettiriyorum

İstenmeyen tüylerin dökülmesini nasıl sağlıyorsunuz?
Leyla Çabuk:
"Tüyü yok ediyor bu uygulama, kanıtlanmış birşey... ÇAPA''da 20 denek üzerinde deneme yaptılar. Üç ayda yüzde 20 azalıyor ve yüzde 38 inceliyor. Bu görüldü.
Tüyleri hiç almadan kurtulabilirler, haftada iki üç kere sürerek... Göbek, göğüs, yanak, bel gibi hiç dokunulmamış yerlere tüy bitkisini sulandırıp daha geniş alana yayıp, tüyün dibine daha çok işlemesini sağlarsın ve daha etkili olur. Sürdükten sonra kurumasını bekleyeceksin yalnız.
Bacak, kol daha önce alınmışsa mutlaka tekrar alınmalı daha sonra uygulama yapılmalı. Büyüme çağındaki çocukları getiriyorlar. Bir ay sürsünler, tüylerinin rengi değişiyor, açılıyor ve azalmaya başlıyor.
Haftada bir de ponza taşı ile peeling yapacaksın sonra da suyunu sürdüğünde ipek gibi oluyor."

Peki ne kadar süre nasıl kullanılıyor?
Leyla Çabuk:
"İki ay olur, üç ay olur kullanılacak yere ve tüyün cinsine, hormonların çalışma seviyesine göre değişiyor. Tüy alındıktan sonra bitki koyup, ponzası yapılıyor.
İlk uygulamadan sonra kimisinin 20 günde kimisinin 4 ayda çıkıyor tüyü. Hormon dengesine göre değişiyor. Bir seferden sonra fikir belirtebiliyorum. Kimi 3 seans, kimi 5 seans kimi 10 seans geliyor."

Tüylerden tamamen kurtulduktan sonra ürün hiç kullanılıyor mu?
Leyla Çabuk:
"Seans araları çok değişiyor. Tüy gittikçe incelip, seyrekleşiyor. Bir de böyle parça parça yok oluyor. Birden bire hepsi çıkmıyor. Bana gelmeye gerek bile kalmayabiliyor, aldırıp bitki sürerek. Sonra da tüy olmayan yer alınır mı? Hiçbir şey yapmaya gerek kalmıyor.
Body yapan erkekler de geliyor bana mesela, 5 seansta normal hale geliyorlar.. Daha fazla gelmiyorlar."

Bu işe nasıl başladınız ve bitkileri bu kadar iyi nasıl tanıyorsunuz?
Leyla Çabuk:
"Anne tarafımdam geliyor. Eskişehir''de yöntem onaylandığında kökenimizi araştırmaya başladım. Orta Asya''dan geldiğini buldum 360 sene öncesine kadar gidebildim. Neneden toruna geçen birşey bu. Kırıkçı çıkıkçı vardır, para karşılığı yapılmaz...
Annen ne yapmışsa onu söylüyor, sen de onu yapıyorsun. Böyle kalıcı oluyor. 9 kuşak öncesine kadar gidebildim. 65 senedir içindeyim.
Bu işi ailede para karşılığı yapan ilk ben oldum. Annem, bir türlü kabul edemedi ve bu nedenle benimle 3 yıl konuşmadı. sonra barıştık.
50-60''larda kapı kapı gidip yapıyordum, 8 sene böyle geçti, iş sahibi oldum. Önce karşıdaydı işyerim sonra da buraya geçtim. 56 senedir yapıyorum bu işi.
Bana yetişemeyenlere, benden sonrakilere de miras bırakmak istiyorum."

Sizin bu reçetelere ekledikleriniz var mı?
Leyla Çabuk:
"Annem daha sağdı o zaman. 13 yaşındaydım, Dr. Ziya Konuralp''in akrabası üçüncü derece yanıktı. 40 gün sonra deri düzelmeye ve saç çıkmaya başladı. Konuralp, anneme "tıp üstü bir insansın" dedi.
Sonra bana çok destek oldu, beni dışarı götürdü, çok ameliyata seyirci olarak soktu. İskoçya''da yaşlı bir adamın yanına gidip gelmemi sağladı. O adam bana bitki ile bitkiyi dayandırmayı öğretti bana. 5 yıl gittim geldim.
Önceden annemler bitkileri dövüyorlardı, sürüyorlardı. Bir hafta sonra suyu kokuyordu. Şimdi ise ısırgan, kekik, sarımsak 50 sene dursun, bozulmaz.
Bitkileri nasıl koruyacağımı ve dayandıracağımı öğretti. Benim katkım bu oldu. Şimdi de piyasaya açılmaya karar verdim. 1936 doğumluyum ve geriye miras kalsın istiyorum. Buradan gelen insan faydalansın. Bütün yeğenlerime öğretiyorum"

Bitkileri nasıl hazırlıyorsunuz?
Leyla Çabuk :
"Turşu gibi kurup bekleterek özünü alıyorsun. Çok bitki sularım Karadeniz''den geliyor. Orası daha bakir... Genelde de yaylalardan toplanır bu bitkler ya da iç bölgelerden; Kıyıdan pek toplanmaz. Yaylalar da içe doğru. Yazın toplarız.
Saça konan bitki lapası da sülük gibi. Sülük nasıl pis kanı çekiyor onun gibi... Lapa, saçkıran, egzama ve sedefte su aktıktan sonra bir sivilce bile çıkmaz. Ben doktor değilim yaptığım da kocakarı ilacı. 50 sene sonra Sağlık Bakanlığı bana sertifika verdi.
Bugüne kadar yanılmadım. Sadece bazen seans süresi uzayabiliyor. 5 derim 10 seans da geçer."

Peki hamilelik döneminde uygulama yapılabiliyor mu?
Leyla Çabuk:
"Bu saydığım hastalıkların çoğu genetiktir, özellikle sedef, egzama, mantar. Hamilelikte kullanınca bebeğin geleceği için de çözüm oluyor"

Peki alerjisi varsa?
Leyla Çabuk:
"Alerji de geçiyor. Bu ürünleri kullanınca alerji geçiyor. Alerjinin nedeni de o enseden gelen su. Ense kökünden o akınca alerji de kendiliğinden geçiyor."

Benlere özel bir uygulama var mı?
Leyla Çabuk:
"Bir seferde bitki ile temizlenir ama önce bakmak lazım. Hepsi ellenmez çünkü.."

Sivilceler için ne yapıyorsunuz?
Leyla Çabuk:
"Karalahana çiçeği veriyorum, "bitinceye kadar sür" diyorum. Ancak sürülecek alan önce temizlenmeli. Haftada bir, kurudukça da peeling yapmak gerekiyor. Erkekler için kıllar daha sert olduğu için kese varsa yap diyorum. Kanarsa önemli değil, bitki sürünce kanama geçiyor.
Daha sonra da yine losyon ve karalahanadan yapılan su sürülüyor. Bir hafta sonra fark belli oluyor. Bir tane sivilce çıkmaz daha sonra...
Hazırlayan, uygulayan ve nasıl kullanılması gerektiğini söyleyen benim. Bu nedenle ilk defada belli oluyor sonuç."

Hormonların en aktif olduğu ergenlik döneminde nasıl?
Leyla Çabuk:
"Kişiye göre değişiyor. Kiminde hiç olmuyor kimi de 40 yaşına geliyor hala sivilce devam ediyor. Orada mantar sorunu var. Gece sürüyor bu hazırladığımı, güneşte yanıyormuş gibi sıcaklık hissi veriyor. Bu tohum yaka yaka sorunu yok ediyor.
Bütün yüze sürdüğün için de sivilce oradan oraya bulaşmıyor ve tamamen geçiyor, yüz temizleniyor. Sivilcelerle beraber, siyah nokta, leke ve gözenekler de gidiyor."

Doğum ve güneş lekeleri?
Leyla Çabuk:
"Sivilce için verdiğim karışım uygulanıyor. Bu uygulama ile deri akınca lekeler de kayboluyor. Ancak deri akarsa güneşten korunacaksın, güneşe çıkmayacaksın. Özellikle yüzün cildi çok nazik. Güneşe karşı hazırladığım bir krem var, onu öneriyorum."

Yanığı olanları alıyor musunuz peki?
Leyla Çabuk:
"Yanık almıyorum. Yüzündeki yanığı çok sorun eden birkaç gençkız kabul ettim şu ana kadar. Küçük bir bölge ise, çok özeldir çünkü. Yanığın yeri çok hassastır ve deriyi tazelemek uzun sürer. Kendim ele alırım onu ve deriye zarar vermeden yaparım. Çatlakları sormadınız..."

Soracağım Selüliti de soracağım
Leyla Çabuk:
"Çatlağı garanti ediyorum. Ancak zor bir uygulama, çünkü çatlak demek kesik demek..
Tüy dökülmesi için kullanılan bitkiler çatlak ve selülit tedavisinde de kullanılıyor ama farklı uygulama yapılıyor..
Selülit için bitki var yalnız bitki sürmeden önce işçiliği var.
Selülit var ise işlem yaparım, ponza taşı ile peelingin ardından bandajla sararım sarkma olmaması için. Sonra "bitki sür" derim. İçeri sıcaklık vere vere eritiyorum yağları. Bandajla bitki içinde kalıyor. Üç ay, iki ay, en fazla beş ay da geçiyor. Yağ kalmadığı, sorunlu bölge harekete geçtiği için tekrar oluşmuyor. Gençler daha çok istiyor..."

Eskiden böyle bir dert yoktu. Şimdi çocuklarda bile var?
Leyla Çabuk:
"Eskiden insanlar çalışıyordu ve kilo almazlardı. İnsanlar şimdi hep tahıl ile besleniyorlar ve herşey hormonlu. Herşeyi mevsiminde yemek lazım, fazla et, karbonhidrat tüketmemek lazım, çocuklar sebze bilmiyor. Ekmek, un, tahıl var; yürümek, hareket yok. Canını seven artık sebzeye kayıyor."

Bu uygulamalar esnasında beslenmeye de dikkat edilmesini istiyor musunuz?
Leyla Çabuk:
"Zayıflama dışında hayır. Onda da bir diyet vermiyorum ama bir günde yediğinizi getirin diyorum. Getiremiyorlar. Ben de bir günde yediğinizin yarısını yiyin diyorum. Daha sonra da tamamen bitkilerden oluşan bir hap veriyorum, iştah kesmesi için. Bitkinin draje hali. Çünkü çay şeklinde kimse içmiyor. Bu hapın yanında da bal veriyorum, halsiz kalınmaması için, bazen de ısırgan tohumu."

Kansere karşı da evde ısırgan tohumu ile bal kürü yapılıyordu önceden?
Leyla Çabuk:
"Bunun hazırlanışı farklı ama... Adet sancısı olan ya da adet düzensizliği bulunan gençkızlara da veriyorum. Düzene girene kadar alıyorlar. İlaçla hormon yükleyince vücut tembelliğe alışıyor. Bu yaptığım ise vücudu çalıştırıyor, vücut harekete geçince de sorun kalmıyor."

Peki kendinize nasıl bakıyorsunuz? Bildiğim kadarıyla taşla yıkanıyorsunuz...
Leyla Çabuk:
"38 sekiz senedir taşla yıkanıyorum. Nasıl kese yapılıyor bu da ona benziyor. Peeling için verdiğim ponza taşı fakat içinde çimento yok. Doğal; Vücut taşa alıştığında değişik oluyor.
En çok elma, domates, biber yani sebze yiyorum. Eti de canım çok çektiğinde yiyorum. Vücudun yakabileceği kadar yemek lazım. Ya yediğini hareket edip yakacaksın ya da miktarı azaltacaksın.
Mesela üç ay sarımsak suyu içtim aç karnına, damarlarımı açsın diye; En sonunda kan topları geldi."

İnternet üzerinden satışa başlayacaksınız ama görüp fikir vermek daha doğru değil mi?
Leyla Çabuk:
"Bana İstanbul''daki gelebilir ama yurtdışından gelenler var. Onlar için çok zor oluyor. Nasıl kullanılacağını tüm detayı ile tarif ediyorum, onlar uyguluyorlar. Saça yapılan uygulamada ise akma başlayınca geliyorlar."

Kitap yazacak mısınız?
Leyla Çabuk:
"Kitap yazmak istiyorum ama şimdi çalışma zamanı...Şimdi bir krem bir de süt yapacağım günlük kullanım için. Kimse de leke kalmayacak. Cilt bakımının ardından sürüyorum. Güneşten koruyor, kırmızı lekeleri alıyor. Kullandıkça lekeler de azalıyor.

     Sıradaki Makale

La Roche Posay Saliker 125 ml. - Saç Bakım Ürünleri

saç bakımı ipuçları
 

...

Hassas, pullanan saç derisi için kaşınma söz konusu olduğunda tavsiye edilen Salîker şampuan saç derisinin fizyolojik dengesine kavuşturulmasında yardımcıdır. Antifungal ve antibakteriyel özelliği olan Saliker şampuan katran içermeyen formülü sayesinde çok hassas temizleme temelin

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 

Yurtiçi ve Yurtdışından pek çok insanın kapısını çaldığı Leyla Çabuk meslek sırrını ailenin genç bireylerine öğreterek ileride pek çok kişiye yardımcı olmayı hedefliyor.

Dokuz kuşaktır bitkileri kullanarak cilt sorunlarına karşı doğal reçeteler hazırlayan ve aileden

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Herbalist Hülya Leyla Çabuk kimdir?

Şifalı bitkilerden faydalanma konusunda 362 yıllık geçmişe sahip bir aileden gelen Herbalist H.Leyla Çabuk, Dr. Ziya KONURALP’in de teşviki ile aileden gelen bu bilgilerini geliştirmiş ve 1989-1992 yılları arası, çeşitli ülkel

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Aileden kalma bir melsek olarak bitkisel tedavi ve güzellik ürünlerini bizlerin hizmetine sunan Herbalist Hülya Leyla Çabuk, Kendini kocakarı ilaçları yapan kişi olarak tanımlıyor. Hülya Leyla Çabuk, saç dökülmesinden,istenmeyen tüylere, güneş lekelerinden, doğal cilt bakım maskel

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç kadın ve erkeğin estetik görünümü açısından çok önemli bir yere sahip insan hayatında. Daha güzel ve yakışıklı olmak isteyenler saçlarının rengini, uzunluğunu, modelini değiştirerek moral bulunabiliyor.

Peki ya saçı olmayanlar yani keller? İşte onların

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

50 senedir Pelin Herbal Saç ve Cilt Doğal Bakım Merkezi’nde bitkisel çözümler uygulayan Herbalist H. Leyla Çabuk, Yüzyıllar öncesinden gelen mucizevi karışımlar artık kolaylıkla ulaşabileceğiniz Pelinty’s BitkiDerman markasıyla geniş kitlelere ulaşıyor. (Daha önceden yayınladığı

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    kale
saç bakımı püf noktaları    22.11.2011
yorum saç için    merhabalar ,ürünlerinizden YÜZ BÖLGESİ İÇİN TÜY GİDERİCİ setinizi sizin tarifiniz üzere kızım kullandı HİÇ BİR SONUÇ alamadı. Şimdi ne yapmam gerekir sizce???

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    sukran
saç bakımı püf noktaları    03.10.2011
yorum saç için    Merhaba Leyla hanım 17 yıl dan buyana saçlarım tepede azar azar açıldı. 1 yıldır bitki derman seti kullanıyorum.Eskiye göre ince telli olarak biraz geldi. daha ne kadar kullanmam lazım.tepem hala açık ne önerirsiniz. cevaplarsanız sevinirim.

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    kurt
saç bakımı püf noktaları    18.09.2011
yorum saç için    leyla hanım 23 yaşındayım saçlarım çok hızlı şekilde dökülmeye başladı sizden yardım almak istiyorum

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    yıgıdo
saç bakımı püf noktaları    26.03.2011
yorum saç için    leyla hanım saçlarım dokuluyor sızden yardım almak ıstıyırum yardımcı olursanız sevınırım

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    snr
saç bakımı püf noktaları    17.03.2011
yorum saç için    bnm 1 sene içinde saç dökülmelerim arttı..saç için önerdiğinz ürünler neler ve bu ürünleri nerelerden temin edebiliriz.. ayrıca bnm yaşım daha 23 ve saçımda cok beyazlama var onun içnde bitkisel cozümlerinz var mı..

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    dertli
saç bakımı püf noktaları    15.03.2011
yorum saç için    sayın leyla hanım benım de sorunum malum saclarımın olmayışıdır bu nedenle sizin bazı urünleriniz sac cıkarma özelllıği var diye duydum bana yardımcı olurmusunuz gercekten cıkararacagınızı önerdiğin ürünü bana gonderırmısın saygı ve selamlar

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    gksnn
saç bakımı püf noktaları    15.03.2011
yorum saç için    istenmeyen tüylerle ilgili bir uygulamanız var.Fakat ben İzmir'de yaşıyorum.Sizin uyguladığınız karışımları nasıl elde edebilirim? tşklr

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    melisa
saç bakımı püf noktaları    14.03.2011
yorum saç için    Oğlumun saç dökülme sorunu var.Psikolojisini etkiliyor.Henüz 23 yaşında.Yerinde tedavi için yardımcı olur musunuz?

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    gülsuyiğit
saç bakımı püf noktaları    13.03.2011
yorum saç için    5 sene önce liken planus tanısı aldım.Saçım yeryer ceviz kadar açıldı.Üst düzey kamu görevlisiyim.Çok dokdora gittim.Saç köklerim öldüğü için saç çıkmasını bırakın, ekilen saçın bile tutmayacağını söylediler.Her gün işe gittiğim için saçıma nasıl şekil vereceğimi şaşırıyorum.Yüzüme dikkatli bir şekide birisi baksa saçıma baktığını zannediyorum.Ama yinede halime şükrediyorum.Lütfen yol gösterin.Bu arada 42 yaşımdayım.

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    genç
saç bakımı püf noktaları    13.03.2011
yorum saç için    merhaba hocam sizin yanınıza gelmeden verdiginiz ürünler etkili olur mu ? ve çok saç dökülmesi ve yağlanması var tavsiyeleriniz ne olur .

Toplam 38 adet yorum yapılmış.

Tüm Yorumları okumak için

[ Tıklayınız ]
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi