Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Hakkında
»
Görünümü Bozan Saç Hataları - Saç Hakkında

Görünümü Bozan Saç Hataları - Saç Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

Olivia Neko

Saçınızda bir şeylerin iyi gitmediğini düşündüğünüz ama ne oldugunu bilemediginiz zamanlar oldu mu? Bizim oldu. Bu yüzden Bumble and Bumble’dan deneyimli saç uzmanı Damian Santiago’ya sorduk ve o da aç

Olivia Neko

Saçınızda bir şeylerin iyi gitmediğini düşündüğünüz ama ne oldugunu bilemediginiz zamanlar oldu mu? Bizim oldu. Bu yüzden Bumble and Bumble’dan deneyimli saç uzmanı Damian Santiago’ya sorduk ve o da açıkça nerelerde hata yaptığımızı anlattı. İtiraf edelim, bir süre acı veriyor ama daha sonra bize teşekkür edeceksiniz. İşte Damian’in genel saç hataları listesi.

Gereksiz yere saç kesimi. Hadi kabul edelim, kafamizda durup dururken uzayan, gevşeyen ya da düzensizleşerek ortaya çıkan başka bir şey yok. Onları kırpma eğilimindesinizdir ama kesinlikle kendiniz kesmeyin. “Hepsi duşta düzelir.”diyor Santiago. Eğer bir dus almaya vaktiniz yoksa, saçlarınızı sadece biraz nemlendirin ve biraz şekillendirici krem sürün. Eğer bir kere kesmeye başlarsanız, durmak çok zor ve bir daha şekillendirmek de.

Ürünlerin yanlış kullanılması. Damian buna “ürün suistimali” diyor ve bunun nedeninin genellikle ürün etiketlerinin anlaşılmasinin zor oluşu olduğunu, bu nedenle de yanlış anlamanin zor olmadığını söylüyor. Elektriklenmeyi alma, parlak tutma, ışıldatma gibi vaatlerle tüketiciler sarhoş ediliyor. Yanlış ürün kullanımının sonucu güçsüz, yağlı görünümlü ve yerinde durmayan saçlar olabilir.

Bundan kurtulmanın yolu deneme boyu ürünlerden uzak durmak ya da kuaförünüzün tavsiyelerini dinlemek olabilir. Profesyoneller saçlarınıza hangi ürünün uygun olduğunu ve istediğiniz sonuçları elde etmek için ne kullanmanız gerektiğini söyleyebilirler.

Ürünlerde yanlış bir şekilde cönert olmak. Yapışmış, ölü görünümlü saçlara neden olabilecek başka bir ürün kullanım hatası da cok fazla kullanmak. Unutmayın, başka bir şekilde belirtilmedigi takdirde, coğu saç ürünü konsantredir (sampuanlar bile), yani cok küçük bir miktar bile işinizi görebilir. Her zaman biraz daha ekleme şansiniz vardır.

Bölmelere ayırmak. Siz sadece saçlarınızın ön kısmını görüyorsunuz ama bütünü gözden kaçırmamaya çalışın. Çoğumuz yüzümüz çevresindeki saçımızı mükemmel hale getirmek için diğer kısımların aleyhine bile olsa çok zaman harcarızç Eğer bu saçınızın en önem verdiğiniz kısmıysa sorun yok. Damian saç kesimini bitirdikten sonra müşterilerine yanlari ve arkayı göstermeyi istediğinde birçok kişinin “Gerek yok. Hicbir zaman arkaya bakmam.” dediğini söylüyor. Daha fazla söze gerek var mıi?

Yanlışlıkla seçilmiş pratik olmayan bir stil. Saç stiliniz seçmeden önce şunu anlamalısınız: Salondan dışarı çıktığınızda artık bu stili devam ettirip ettirmemek size kalmış. Damian, “İyi bir kuaför önüne koyduğunuz herhangi bir saç stilini size yapabilir.” diyor. “Ama bu sizin için de geçerli mi?” Stilinize karar vermeden önce, saçınızın dokusunu, uzunluğunu ve sağlığını göz önüne alın ve özellikle de günde ne kadar vaktinizi onu şekillendirerek geçirebileceğiniz. “Eğer bu konuda gerçekçi davranmadıysanız, kuaförünüzün esiri olacaksınız demektir.”

Danışma ya da kesime gittiğinizde dinlememek. Daha önce fotoğraflar getirmeniz gerektiğini ve istediğinizi kuaförünüze doğru iletmeniz gerektiğini duydunuz ama aynı zamanda kuaförünüzün söylediklerine de dikkat etmelisiniz. Onun işini en iyi şekilde yapabilmesi için, onun uzmanlığına açık olun. Eğer kuaförünüze güvenmiyorsaniz, baskasını bulun.

Renk seçimini yanlış yapmak. Bütün saç renkleri güzel olsa bile, sizin üzerinizde iyi gitmeyebilirler. Öyle ki, saçınızın rengini değiştirirken ya da gölgelendirirken, hangi tonlarin yüzünüzün rengiyle uyum sağlayacağını da düşünün. Tamamen solgun, canlı ya da yakıcı görünüm arasındaki fark burada gizli olabilir. Kuaförünüze istediğiniz rengin bir fotoğrafını getirin ve gölgelerin tonu, duruşunu ve size nasıl gideceğini tartışın.

Kaşlarınızla saç renginizin uyuşmaması. Kaş rengi saçları tamamladığında en iyi görünümü elde edersiniz ve genel bir kural olarak da, kaşlar saçlarınızın en koyu kısmının renginden 1 ile yarım ton daha açık renk olmalıdır.

     Sıradaki Makale

Saç Düzleştirme - Saç Modelleri

saç bakımı ipuçları
 

...

Saçlarınızı duzleştirmede fön en kolay ve en pratik yontem ancak dünyamızda yaşanan küresel ısınma etkileri ile fönde çok dayanıklılık olmamakla birlikte geçici çözüm olmuştur. Bu nedenle kalıcı fön adı altında yapılan saç düzleştime yöntemleri kullanılabilir.

Bu yöntem hakkı

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bazen ufak detaylar muhteşem şeyler yaratabilir. Saç bakımınızda veya saçınıza şekil verirken kullanabileceğiniz bu küçük ama büyük etkili tüyolarla, en zor anlarınızda bile muhteşem saçlarla görünebileceksiniz.
Elidor'un saç uzmanlarının basit ama işe yarar tavsiyelerini uygulayabilirsiniz. İşte en çok kafaya takılan sorulara, uzman cevapları;

Saçlarım çok ince ve fazla dökülüyor. Ne yapabilirim?
Demir, vitamin, su ve biyoti
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Okan bayülgen Kadınlar ve Kuaförler sergisi ile sessizliğini bozdu ve tüm dikkatli üzerine çekti!
Bayülgen, den birde saç itirafı geldi...
Saçlarını uzun yıllardır boyadığını itiraf eden Okan Bayülgen bu sergiyi yaparken nerden ilham aldığını da anlattı.


Akşam''
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınıza zarar veren işlemlerden kaçınır, düzenli aralıklarla saçlarınız kırıklarını aldırır ve ayda bir saç maskesi yaparsanız,
güzel ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz!

Yani aslında düşündüğünüz kadar zor değil, güze

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç bakımı hakkında kulaktan kulağa dolaşan yüzlerce bilgi vardır. Kimi doğru kimi yanlış!
Sizler için doğru bilinen yanlışlara açıklık getirmek için bir haber düzenledik.

Herkesin bildiği ve doğru sandığı bu saç bakımı bilgilerinin gerçek o

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Nasıl ki cildimizi korumak için onu geceden siler temizleriz ve sabah kalktığımızda güzel bir ciltle karşılaşırız, saçlarımızda aynı özeni ister.
Sabah uyandığınızda kabarık, şekilsiz ve dağınık saçlar görmek istemiyorsanız haberimize göz atmanızı kesinliklikle tavsiye ediyoruz.
İpe

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi