Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Hakkında
»
Kuaförünüz Steril mi ? - Saç Hakkında

Kuaförünüz Steril mi ? - Saç Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

Kuaföre gittiğinizde her müşterinin saçlarının şekillendirildiği fırçalar, makyaj malzemeleri veya manikür-pedikür araçlarıyla ilgili şüpheler oluşabilir. Peki bu tür risklerden korunmak için ne yapmalısınız?

Kuaföre gittiğinizde her müşterinin saçlarının şekillendirildiği fırçalar, makyaj malzemeleri veya manikür-pedikür araçlarıyla ilgili şüpheler oluşabilir. Peki bu tür risklerden korunmak için ne yapmalısınız?

Kuaförünüzde şımartılmak istemenizin sonucu acı verici olmamalı. Gittiğiniz kuaförde enfeksiyon gibi ekstra riskleri değerlendirmelisiniz. Her gün onlarca insan daha ucuz olduğu için yeterli eğitimi olmayan ya da malzemeleri iyi temizlenmeyen manikür-pedikür salonlarına gidiyor.

Oysa mesleki araştırmalar yapan bir yayına göre, oje, sprey kokularını solumak, solunumla ve nörolojik sağlık sorunlarına da neden olabilir. Dışı güzel görünen ancak elemanları ve temizliği yetersiz yerlerde vardır. Fiyat dahil herşey mükemmel görünür ancak öyle olmadığını sorun yaşadığınızda farkedersiniz.

Bakım yaptıracağınız kuaförde ve çalışanda dikkat etmeniz gerekenler;

1. Lisans, sertifika veya yeterlilik belgelerinin olup olmadığını öğrenin.
Kuaför salonu açmak oldukça kolay. Manikür, pedikür, saç kesimi, makyöz gibi işleri yapanların belgeleri olup olmadığına bakın. Eğer belgelerini duvarda asılı bir şekilde görmezseniz neden olduğunu sorun. Yeterli açıklama almadığınızda ilgili meslek odasına şikayetinizi ve müşteri görüşlerinizi iletin.

2. Temizlik tedbirlerine bakın.
Kuaförünüzün kullandığı araç gereçlerin temizliğine dair endişeleriniz mi var? Aslında kuaförlerin kullandıkları araçları temizlemeleri sadece 10 dakikalarını alır. Sadece malzemelerin temizlenmesine değil, tüm çalışanların da enfeksiyon açısından temiz olup olmadıklarına dikkat edin

3. Epilasyon ortamı ve malzemelere dikkat edin.
Pedikürden hemen sonra tüylerinizden kurtulun. Epilasyon sırasında bakterilerin kıl köklerine yerleşmesini ve cildinizi tahriş etmesi mümkün. Bu nedenle epilasyon ortamı ve kullanılan malzemeler de oldukça önemli. Aynı şekilde tıraş malzemelerinin de steril olup olmadığını önemseyin. Saç veya tüy dökülmesine neden olan bakteriler size de bulaşabilir.

4. Pedikür yaptıracaksanız kabını inceleyin.
Pedikür için gittiğinizde ayak banyosu yaptığınız kabın temiz olmasına dikkat edin. Pedikür yapan kişi, pedikür veya manükür öncesi sizden ellerinizi ve ayaklarınızı yıkamanızı istemezse, bunu hatırlatın. Aynı şekilde işi yaparken suyu sağa sola sıçratıyorsa kendisini uyarın. Yapılan araştırmalar, 30 pedikür kabından 29''unda yani yüzde 97''sinde kaplar kaynatılmasına rağmen bakteri bulunduğunu gösteriyor.

5. Mümkünse kendi araç gereçlerinizi götürün.
Çoğu kuaför salonlarının temiz olduğunu belirten dermatoloji uzmanları saç kestirirken, tırnak, cilt bakımı ya da makyaj yaptıracağınızda kendi araç gereçlerinizi yanınızda götürmenizi öneriyor. Eğer çalışanın hatası olduğunu düşündüğünüz bir sorunla karşılaşırsanız hukuksal yollara da başvurabilirsiniz. Kafanızın rahat olmasını istiyorsanız, biraz daha bedeline razı olup kendi araç gereçlerinizi kendiniz götürün.

     Sıradaki Makale

Bitkisel Perma - Saç ve İlker Yavrutürk

saç bakımı ipuçları
 

...

Merhaba bundan yaklaşık olarak 10-15 sene önce moda olan perma bugunlerde tekrar

Gündeme gelmeye başladı.Ancak o dönemlerde koyun kıvırcığı şeklinde düşünülen perma bu dönemde biraz da açılarak "Su Dalgası" adını verdiğimiz dalgalar haline gelmeye başladı.

Ön

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bazen ufak detaylar muhteşem şeyler yaratabilir. Saç bakımınızda veya saçınıza şekil verirken kullanabileceğiniz bu küçük ama büyük etkili tüyolarla, en zor anlarınızda bile muhteşem saçlarla görünebileceksiniz.
Elidor'un saç uzmanlarının basit ama işe yarar tavsiyelerini uygulayabilirsiniz. İşte en çok kafaya takılan sorulara, uzman cevapları;

Saçlarım çok ince ve fazla dökülüyor. Ne yapabilirim?
Demir, vitamin, su ve biyoti
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Okan bayülgen Kadınlar ve Kuaförler sergisi ile sessizliğini bozdu ve tüm dikkatli üzerine çekti!
Bayülgen, den birde saç itirafı geldi...
Saçlarını uzun yıllardır boyadığını itiraf eden Okan Bayülgen bu sergiyi yaparken nerden ilham aldığını da anlattı.


Akşam''
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınıza zarar veren işlemlerden kaçınır, düzenli aralıklarla saçlarınız kırıklarını aldırır ve ayda bir saç maskesi yaparsanız,
güzel ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz!

Yani aslında düşündüğünüz kadar zor değil, güze

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç bakımı hakkında kulaktan kulağa dolaşan yüzlerce bilgi vardır. Kimi doğru kimi yanlış!
Sizler için doğru bilinen yanlışlara açıklık getirmek için bir haber düzenledik.

Herkesin bildiği ve doğru sandığı bu saç bakımı bilgilerinin gerçek o

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Nasıl ki cildimizi korumak için onu geceden siler temizleriz ve sabah kalktığımızda güzel bir ciltle karşılaşırız, saçlarımızda aynı özeni ister.
Sabah uyandığınızda kabarık, şekilsiz ve dağınık saçlar görmek istemiyorsanız haberimize göz atmanızı kesinliklikle tavsiye ediyoruz.
İpe

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi