Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Hakkında
»
Hızla Kilo Verdiren Diyetler Kadınlarda Kellik Yapıyor - Saç Hakkında

Hızla Kilo Verdiren Diyetler Kadınlarda Kellik Yapıyor - Saç Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

Sağlıklı ve dökülmeyen saçlar istiyorsanız, beslenmenizde protein, çinko, B 12 vitamini, folik asit ve bakır eksikliği olmamasına özen göstermeniz gerekiyor. Uzmanlar kısa sürede kilo verdiren sıkı diyetlerin saç sağlığını olumsuz etkilediği

Sağlıklı ve dökülmeyen saçlar istiyorsanız, beslenmenizde protein, çinko, B 12 vitamini, folik asit ve bakır eksikliği olmamasına özen göstermeniz gerekiyor. Uzmanlar kısa sürede kilo verdiren sıkı diyetlerin saç sağlığını olumsuz etkilediğine dikkat çekerek, kellik riskine karşı uyarıyor

Memorial Hastanesi''nden Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayfer Bankaoğlu, beslenmenin saç hastalıkları üzerindeki etkileriyle ilgili sorularımızı yanıtladı..

* Hangi besinler saç sağlığını doğrudan etkiliyor?
Saç sağlığını korumanın yolu düzenli ve dengeli beslenmekten geçiyor. Tüm sağlığımızı etkileyen dengesiz ve düzensiz beslenme, saç sağlığı üzerinde de olumsuz etkisini gösteriyor. Sağlıklı ve dökülmeyen saçlar istiyorsanız, beslenmenizde protein, çinko,

B 12 vitamini, folik asit ve bakır eksikliği olmamasına özen göstermeniz gerekiyor. Bu besinlerin eksikliği saç sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

* Saç sağlığını bozan en önemli beslenme hatası nedir?
Beslenme hataları içinde yapılan en önemli yanlışlardan biri, hızlı kilo kaybını sağlayacak düşük mineral ve vitamin içeren diyetlere yönelmek. Bireyler kilo vermek için düşük kalorili diyetlere yönelerek, bazal metabolizmanın altında besleniyor. Bu yöntem kısa sürede zayıflama sağlayabilir. Fakat sağlık üzerinde olumsuz birçok rahatsızlığın da baş göstermesine neden oluyor. Hızla dökülen, cansız, çabuk kırılan saç telleri de bu düzensiz beslenmenin bir sonucu olarak kendini gösteriyor.

SİGARA SAÇI BEYAZLATIYOR

* Sigara ve alkol kullanımı saç sağlığını etkiler mi?
Rutin alkol ve sigara alımı kişinin sağlıksız bir yaşam tarzını seçtiğinin de göstergesidir. Sigara ve alkol tüm sağlığı etkilediği gibi, saç sağlığını da olumsuz yönde etkiler. Düzenli ve sağlıklı beslenmek, alkol ve sigara kullanmamak, saç sağlığını da olumlu yönde etkileyecektir. Özellikle sigara kullananlarda saçların erken beyazladığı görülmüştür. Ayrıca, sigara saçlarda yağlanmaya ve kırılmaya da neden olmaktadır.

* Protein ya da karbonhidrat ağırlıklı beslenme saç dökülmesine yol açabilir mi?
Karbonhidrat basit şekerlerden oluştuğu için karbonhidrat ağırlıklı beslenme genel olarak hem kilo alımına neden olur hem de sağlığı olumsuz yönde etkilemeye başlar. Bu tabii ki hiç karbonhidrat almamak gerektiği anlamına gelmez. Karbonhidratı ve proteini kararında almak saç sağlığını olumlu etkiler. Dengeli ve sağlıklı beslenmenin etkisi, sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar.

* Diyet yapmak saçların dökülmesine neden olur mu?
Evet. Yediklerimiz saç sağlığımızı çok önemli ölçüde etkiler. Vücudumuz yediklerimizle yeteri kadar beslenemiyorsa, kullandığımız şampuanlar ve bakım ürünlerinin saçlarımıza ne kadar etkisi olduğunun önemi yoktur. Çünkü saç, köklerinden ve kan yoluyla beslenir. Yani, saçlarımızı sadece yediklerimiz besler.

Bu sebeple, saçlarımızın da sağlıklı kalabilmesi için yeterli ve dengeli beslenmemiz gereklidir. Ağır ve bilinçsizce zayıflamak için yapılan diyet sonrasında saçlar da beslenemeyeceği için ciddi saç kayıpları oluşabilir. Diyet mutlaka doktor kontrolünde bilinçli bir şekilde yapılmalıdır. Aksi taktirde tüm vücut sağlığı gibi saç sağlığımız da bozulacaktır.

* Ağır diyet sonrası zarar gören saçların sağlığına kavuşması için ne yapılmalı?
Ağır diyetlerin sonrasında dökülen saçlar kalıcı hasar (iz) bırakan saç dökülmelerinin arasında sayılamaz. Ancak yine de, böyle bir durumda kişinin dermatoloğa başvurması gerekir. Hastanın saçları titiz bir çalışma sonucunda geri getirilebilir. Bu durum uzun zaman alabilir. Çünkü ağır diyet sonrası halk arasında ''kansızlık'' olarak bilinen ''anemi'' (demir eksikliği anemisi) görülebilir.

Bütün besin ve vitaminlerin eksikliğinin yanı sıra tabloya eklenen demir eksikliği, saçın daha yoğun dökülmesine neden olur. Bu eksiklikler yerine konulduktan sonra, ki bu da zaman alan bir süreçtir, saçlar yeniden kazanılır. Ancak bu tedavinin zaman ve sabır gerektiren uzun bir süreç olduğu unutulmamalıdır.

     Sıradaki Makale

Arısütü Saç Dökülmesini Önlüyor - Saç Dökülmesi

saç bakımı ipuçları
 

...

Arı ürünlerinin bir ya da birden fazla hastalığın önlenmesi yada iyileştirilmesi amacıyla kullanılması anlamına gelen "apiterapi" pek çok ülkede tedavi merkezlerinde kullanılıyor.

Saç dökülmesi ve bazı cilt sorunlarında çok etkili olduğu belirtilen arısütü, aynı zamand

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bazen ufak detaylar muhteşem şeyler yaratabilir. Saç bakımınızda veya saçınıza şekil verirken kullanabileceğiniz bu küçük ama büyük etkili tüyolarla, en zor anlarınızda bile muhteşem saçlarla görünebileceksiniz.
Elidor'un saç uzmanlarının basit ama işe yarar tavsiyelerini uygulayabilirsiniz. İşte en çok kafaya takılan sorulara, uzman cevapları;

Saçlarım çok ince ve fazla dökülüyor. Ne yapabilirim?
Demir, vitamin, su ve biyoti
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Okan bayülgen Kadınlar ve Kuaförler sergisi ile sessizliğini bozdu ve tüm dikkatli üzerine çekti!
Bayülgen, den birde saç itirafı geldi...
Saçlarını uzun yıllardır boyadığını itiraf eden Okan Bayülgen bu sergiyi yaparken nerden ilham aldığını da anlattı.


Akşam''
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınıza zarar veren işlemlerden kaçınır, düzenli aralıklarla saçlarınız kırıklarını aldırır ve ayda bir saç maskesi yaparsanız,
güzel ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz!

Yani aslında düşündüğünüz kadar zor değil, güze

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç bakımı hakkında kulaktan kulağa dolaşan yüzlerce bilgi vardır. Kimi doğru kimi yanlış!
Sizler için doğru bilinen yanlışlara açıklık getirmek için bir haber düzenledik.

Herkesin bildiği ve doğru sandığı bu saç bakımı bilgilerinin gerçek o

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Nasıl ki cildimizi korumak için onu geceden siler temizleriz ve sabah kalktığımızda güzel bir ciltle karşılaşırız, saçlarımızda aynı özeni ister.
Sabah uyandığınızda kabarık, şekilsiz ve dağınık saçlar görmek istemiyorsanız haberimize göz atmanızı kesinliklikle tavsiye ediyoruz.
İpe

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi