Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Pantogar - Saç Bakım Ürünleri

Pantogar - Saç Bakım Ürünleri

saç bakımı ipuçları
 

Sağlıklı, güçlü saçlar ideal güzelliğin önemli bir unsuru, kişisel cazibenin ve çekiciliğin en önemli parçasıdır. Gücü ve canlılığı simgeleyen saçlar sizin kendinizi ifade etmenize ve başkalarını etkilemenize

Sağlıklı, güçlü saçlar ideal güzelliğin önemli bir unsuru, kişisel cazibenin ve çekiciliğin en önemli parçasıdır. Gücü ve canlılığı simgeleyen saçlar sizin kendinizi ifade etmenize ve başkalarını etkilemenize yardımcı olur.

Değişik tiplerde saç kaybı mevcuttur. Bu sorun sadece erkeklerin karşılaştığı bir sorun değildir. Hemen her kadın yaşantısının belli döneminde bu sorunla karşılaşır. Erkeklerde saç dökülmesi genellikle hormonal iken kadınlarda genel olarak günlük dökülen saç miktarının artması şeklinde ortaya çıkar. Buna "Yaygın Saç Kaybı" diyoruz. Bütün kadınların yaklaşık % 40 ''ı yaşamları boyunca en az bir kez yaygın saç kaybı ile karşılaşırlar.

Pantogar, hem bayanlarda hem de erkeklerde (hormonal dökülme dışındaki dökülmelerde) saç dökülmesini durduran ve saç hasarlarını gideren ileri derecede etkili bir üründür. Saç, yalnızca kökü yoluyla içeriden beslenir. Saçın beslenmesine ve büyümesine neden olan gerekli besin maddeleri tıbbi küf, amino asitler, proteinler ve B grubu vitaminleridir. Pantogar saç için gerekli bütün bu maddeleri, gereken miktarları ile içerir. Bu şekilde Pantogar, saçın sağlıklı büyümesini sağlarken dökülmesini önler, hasarlarını giderir, canlılığını artırır.

Pantogar''ın etkisi kapsamlı bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır: Pantogar belirgin bir şekilde saç kaybını yavaşlatır, sağlıklı saçların oluşmasını sağlar, saçın kalitesini ve direncini arttırır. Bu şekilde saç, canlı ve dayanıklı bir hale gelir.
Sık Sorulan Sorular

Pantogar Kullanımı ve İçeriği

Pantogar nasıl kullanılır?
Eğer başka türlü alınması önerilmediyse, yetişkinlerde günde üç kez, hepsi aynı anda veya ayrı ayrı olmak üzere tok karna bir miktar sıvı ile yutulmalıdır.

Pantogar''ı ne kadar süreyle almalıyım?
Pantogar''ın en az 3 kullanımı önerilmektedir. Ortalama kullanım süresi 3 ile 6 ay arasındadır. Herhangi bir nedene bağlı olarak gerektiğinde daha uzun süreli (6-12 ay) kullanıma da uygundur.

Pantogar''ı 3 ile 6 ay kullanıp iyi sonuçlar elde ettikten sonra daha ne kadar kullanmaya devam etmeliyim?
Uzun süreli başarı elde etmek ve güzel saçları uzun süre korumak için, Pantogar, 6 ve 12 ayda bir düzenli periodlarla kullanılmalıdır.

Pantogar''ın etkilerini beklemek için neden 3 ay beklemeliyim?
Kafa derimizdeki saç kökleri doğurgan hücrelerin çalışması sonucu sürekli yeni hücreler oluşturur. Doğurgan hücrelerin beslenmesi ve çoğalabilmesi Pantogar alımıyla kolaylaşır. Her ay yaklaşık 1 cm uzayan tek bir saç telinde, gözle görülen olumlu etkilerinin ortaya çıkması yaklaşık 3 ay alır.

Eğer günlük alınan kapsül sayısını iki kat artırırsam, daha çok etki sağlayabilir miyim?
Tavsiye edilen günlük doz 3''tür ve önerilen dozun etkinliği birçok klinik çalışma ile kanıtlanmıştır. Bu nedenle, iki kat doz almak uygun değildir.

Eğer öğlen yemeği sırasında bir doz almayı unutursam, akşam yemeğinde 2 doz birden alabilir miyim?
Pantogar''ın önerilen günlük dozunun ayrı ayrı veya hepsinin aynı anda alınmasında bir sakınca bulunmamaktadır..

Çocuklar Pantogar alabilirlermi?
Çocuklar üzerinde bilimsel bir test yapılmadığı için, 12 yaşın altındaki çocuklarda Pantogar kullanımı önerilmez. Ancak 14 yaşından sonra yetişkinler gibi günde 3 kapsül hepsi bir seferde verilebilir.

Pantogar''ın kullanımı için en uzun süre ne kadardır?
Pantogar iyi tolere edilir ve bu sebepten uzun süreli kullanımlar için uygundur.

Günde 3 kapsül almak yerine, tedavideki etkiyi kaybetmeden, sabah 2 ve akşam 1 tane alabilir miyim?
Pantogar gün içinde toplam 3 kapsül olmak üzere hepsi birlikte, tek seferde veya ayrı zamanlarda alınabilir.

Pantogar''ı erkekler de kullanabilir mi?
Evet, Pantogar erkekler tarafından da kullanılabilir. Bununla birlikte, erkekler çoğunlukla androgenetik alopesiden çekerler, diffüz alopesiden değil. Pantogar''ın ana kullanımı kadınlardaki diffüz alopesi tedavisi içindir.

Hamilelik esnasında Pantogar kullanılabilir mi?
Pantogar''ın hamilelikte hamileliğin ikinci yarısından itibaren kullanımı önerilir. Her durumda hamilelik sırasında bir ilaç almadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.

Emzirme döneminde Pantogar''ı kullanabilir miyim?
Evet, Pantogar''ın içerdiği mikro besinler her yaştaki insanlar için gerekli ve faydalı maddelerdir. Bebeğe bir zararı yoktur. Üstelik emzirme döneminde daha sıklıkla saç dökülmesi ile karşılaşılmaktadır. Pantogar''ın hamilelik ve emzirme sırasında alınmasında hiçbir sakınca yoktur.

Pantogar''ı sıcak içeceklerle beraber alabilirmiyim?
Mikro besinler ısıya çok duyarlı olduğu için, kapsüllerin ılık veya soğuk içeceklerle yutulması tavsiye edilmektedir.

Pantogar''ın alımı kilo almaya sebep olur mu?
Hayır, Pantogar kullanımı kilo aldırmaz çünkü bir kapsül Pantogar''ın kalori değeri 2,0 KJ ya da 0,5 kcal dir.. Günlük doz 6,0 ya da 1,5 kcal''dir. Karşılaştırma yapacak olursak, 100 gram elmanın kalori değeri 227 KJ ya da 53 kcal''dır.

Tolerabilitesi

Pantogar vücut tüylerinin büyümesini hızlandırırmı?
Hayır. Pantogar yalnızca saçların büyüme döngüsüne etki eder. Saç ile vücut kıllarının yaşam döngüsü birbirinden farklıdır. Pantogar''ın vücut kılları üzerine bir etkisi beklenmemektedir. Buna rağmen, vücutlarında kıllanma sorunu bulunan hanımlarda, bu kılların kısa süre olsa bile iyi beslenmesine neden olabileceği için geçici bir süre de olsa, kıllarda artış görülebilir. Bu nedenle, kıllanma sorunu olan hanımların Pantogar kullanmadan önce bir hekime danışmalarında yarar vardır.

Uzun süreli kullanıma bağlı olarak Pantogar''ın yan etkisi varmı?
Pantogar uzun kullanımlarda dahil iyi bir sorunla karşılaşılmadığı yapılan klinik testlerle gösterilmiştir. Bugüne kadar Pantogar kullanımı ile ilgili ciddi bir yan etki bildirilmemiştir. Bu yüzden Pantogar''ın uzun süreli kullanımında pratik olarak yan etki beklenmemektedir. İstenmeyen herhangi bir durumla karşılaştığınızda hekiminize danışınız.

Kimyasal etkileşimi varmı?
Şu anda bilinen bir etkileşimi bulunmamaktadır. Ancak gereğinde hekiminize danışınız.

Vitamin preparatlarının ilave alımıyla bilinen etkileşimleri varmı?
Şu an için bilinen hiçbir etkileşim bulunmamaktadır.

Pantogar''ın yan etkisi varmı?
Eğer Pantogar''un içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı duyarlılık yoksa genel olarak yoktur.

Etkisi

Diğer multivitaminler ile Pantogar''ın farkı nedir?
Pantogar, saç yapısının gelişmesi, saçın sağlıklı büyümesi ve saç köküne besin desteği sağlayan önemli aktif maddelerin dengeli bir kombinasyonundan oluşur. Yani Pantogar sağlıklı bir saç için gerekli olan bütün vitaminler, proteinler ve aminoasidleri içermektedir. Bu maddeler Pantogar içerisinde besinlerle veya herhangi bir multivitamin ile alınamayacak kadar yüksek düzeyde bulunmaktadır.

Pantogar''ın tırnaklar üzerinde de olumlu etkileri vardır. Neden?
Saç ve tırnaklar yapı olarak birbirine çok benzerler ve ikiside keratin denilen bir maddeden meydana gelmektedir. Dolayısı ile keratin, saç ve tırnaklar oluşumu için esansiyel maddelerden biridir. Pantogar ise hem keratinin kendisini hem de keratin oluşumu için önemli aktif maddeleri içermektedir. Bu nedenle Pantogar saçlara olduğu kadar tırnaklarada olumlu olarak etki etmektedir.

Pantogar emzirme süresinde oluşan saç dökülmesini tedavi edebilirmi?
Pantogar''ın içerdiği mikrobesinler her yaştaki insanlar için gerekli ve faydalı maddelerdir. Özellikle emzirme sırasında yüksek dozda beslenme geresinimi ortaya çıkabilir. Zaten bu sebeple emzirme döneminde daha sıklıkla saç dökülmesi ile karşılaşılır. Bu nedenle emzirme sıarasındaPantogar kullanımı önerilmektedir.

Önerilen Pantogar tedavisi tamamlandıktan sonra kullanabileceğimiz daha küçük bir dozu varmıdır?
Tavsiye edilen günde üç kapsül Pantogar''ın etkinliği birçok klinik çalışma ile kanıtlanmıştır. Bu nedenle doz azaltılması geçerli görünmemektedir.

     Sıradaki Makale

Kısa Saçlarınızı Yola Getirin - Saç Şekilleri

saç bakımı ipuçları
 

...

Kısa saç kullanımında dikkat edilmesi gereken hususların en başında saçlarınıza çok iyi bir şekil verebilmeniz için öncelikle kesimdeki orantının düzgün olması gerekir böylece hareketler daha belirgin ve estetik durur...

Öncelikle Fön çekebilecek ve çektirebilecek zamanımız yoksa sizi

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız dökülüyor ve dökülen saçlar yerine ince güçsüz saçlar çıkıyor. Eeose Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ve Çift Etkili Serumu ile dökülen saçlarınızın yerine sağlıklı saçlar çıkacak.
Şimdi Sıra Saçlarda

ÉEOSE'den Saç Dökülmesine Karşı Çift Etkili Dermatolojik Serum ve ŞampuanKaş ve kirpik serumu konusundaki başarısıyla adından söz ettiren ÉEOSE Laboratuvarları uzun klinik çalışmalar sonucu iki
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Bazen güzelleşmek isterken saçlarımıza birçok zarar verebiliyoruz. Saçlarınıza ne kadar ciddi zararlar verdiğinizi biliyor musunuz?
Sizler için haberimizde Silikon, sülfat ve alkol gibi kimyasallar ne derece zararlı olduğunu paylaşmak istedik.

Silikonlar,

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Moda Saçtan Başlar sloganı ile Wella Koleston Hakan Akkaya ve Özge Ulusoyu reklam yüzü olarak kullandılar.
Bu reklam ile dikkat çeken Wella Koleston, bir ilke imza atıyor.

Takipçiler Kolestonun facebook sayfasından Hakan Akkaya ile tanışma fırsatını ele geçirecek ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Yıllardır kalitesinden ödün vermeyen Pantene Türkiye 20. yılını kutluyor.

Pantene Türkiye''deki yirminci yılını gücünü saçlarından alan kadınlarla kutluyor. Hande Subaşı, Burcu Kara ve Özge Özberk...
Grey

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Nemlendirici Şampuan ve Kremi
MOISTURIZING DUO ŞAMPUAN ve SAÇ KREMİ (NEMLENDİRİCİ)
- Kuru ve Normal Saçlar içindir.

10.1 fl. oz. / 300 ml ve
33.8 fl. oz. / 1000 ml’lik şişelerde

İçindekiler
-Juvexin
-İçeriğindeki

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi