Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Shen Min - Saç Bakım Ürünleri

Shen Min - Saç Bakım Ürünleri

saç bakımı ipuçları
 

class=urunAciklama>Erkeklerde Saç Dökülmesini Önleyen ve Sağlıklı Saç Gelişimini Stimüle Eden Formül:

Shen Min Men Erkeklerde çeşitli nedenlerle ortaya çıkan saç ka

class=urunAciklama>Erkeklerde Saç Dökülmesini Önleyen ve Sağlıklı Saç Gelişimini Stimüle Eden Formül:

Shen Min Men Erkeklerde çeşitli nedenlerle ortaya çıkan saç kayıplarında beslenmeye destek olarak kullanılır. Erkeklik hormonuna (Androjenik alopesia) bağlı saç dökülmelerinde, telogen effluvium''da ve alopesia areata (saç kıran) durumlarında, Stres, kötü beslenme, cerrahi girişim, mevsimsel değişiklikler, diyetle hızlı kilo kaybı, tiroid bezi hastalıkları ve eksik saç hijyeni (kötü bakım) gibi nedenlerle oluşan saç dökülmelerinde etkilidir. Saçın kırılması, mat ve cansız görünümünün düzeltilmesi için de kullanılabilir.

Kimler kullanabilir?

Shen Min Men tableti saçlarında dökülme, seyrelme ve zayıflama sorunu yaşayan ya da saç sağlığına önem veren ve zahmetsiz bir kullanım arayan her yaş grubundaki erkekler kullanabilir.

Shen Min Men Amerika’ da Biotech firması tarafından üretilen patentli bir ürün olup, Orzax Medicine tarafından Türkiye’ ye ithal edilmektedir. Shen Min Men uzun yıllardır birçok ülkede güvenle ve yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Shen Min Men Kanada ve Amerika’ da saç dökülmesini önlemede ve yeni saç oluşumunu desteklemede en çok tercih edilen saç besleyici ürünlerdendir.

Shen Min Men doğal özlü içeriği ile saç dökülmesini durduran, yeni saç oluşumunu destekleyen ve saç hasarlarını gideren ileri derecede etkili bir üründür.

Shen Min Men tablet; bunu nasıl yapar?

Erkeklerde saç dökülmesinin ana nedenlerinden olan DHT oluşumunu 5 alfa- Redüktaz enziminin Tip I ve Tip II izo formlarını inhibe ederek engeller.

Saç foliküllerindeki androjen reseptörleri kilitleyerek DHT’ nin reseptörlere bağlanmasını engeller ve ortamdaki mevcut DHT’ yi temizler.

Antioksidan etki ile saç foliküllerindeki dejenerasyonu engeller, yaşlanma belirtilerini geciktirir, oksidatif reaksiyonları engeller ve serbest oksijen radikallerini ortamdan temizler.

Antienflammatuar etki ile foliküllerdeki inflamasyonu baskılar ve sağlıklı saç gelişimini destekler.

Tüm bu dejeneratif etkilerden kurtulan saç folikülleri aktif hale geçer ve yeni hücre üretimi başlar. Böylelikle saç dökülmesi durur ve yeni, sağlıklı saçlar çıkmaya başlar.

Dolaşım düzenleyici etkisi ile saçlı derideki kan akışını düzenler ve foliküllerdeki mikro sirkülâsyonu arttırır. Böylece güçlü ve sağlıklı bir saç için gerekli temel besleyicilerin foliküle ulaşmasını kolaylaştırır.

Güçlü ve sağlıklı bir saç için gerekli miktarda vitamin ve mineral içeriğiyle saçı besleyerek, yapıtaşlarının oluşumunu destekler.

Benzersiz içeriğe sahip Shen Min Men Tablet’ in etkinliği, yapılmış klinik çalışma ile de kanıtlanmıştır.

Shen Min Men yalnızca saçlı derideki kıl foliküllerini etkiler; diğer bölgelerdeki kıl foliküllerini etkilemez. Saçlı deride bulunan kıl foliküllerindeki toksik maddeleri temizler, dökülmeleri önler, folikülü stimüle eder, saç üretimini uyarır ve sağlıklı saç gelişimini destekler.

Advenced Men''s Formula / Erkekler için ileri formül

Shen Min Advenced Men''s Formula; erkekler için geliştirilmiş bir formül olup saçlı deride bulunan kıl folikülerindeki toksik maddeleri temizler, folikülü stimüle eder, saç kayıplarını önler ve sağlıklı saç gelişimini destekler.

İçindekiler (2 Tablette):

5 alfa Redüktaz Enzim İnhibitörü Bileşenler450 mg
Saw Palmetto (Serona Repens/Sabal Serrulata)
Beta Sitosterol
Genistein (Pueraria Lobata)
Soy İsoflavonları
Shen Min Özel Bitki Karışımı 1320mg
He Shou Wu / Fo-Ti / P.Multiflorum 12:1 S.Eksraktı
He Shou Wu / Fo-T i / P.Multiflorum
Diğer BileşenlerrnHorsetail / Equisetum Arvense/Silica 6: 2 S.Ekstraktı 40 mg
Bioperin / Piper nigrium 5 mg
Pantotenoic Asid (D-calcium Pantotenat) B-5 200mg
Zinc (Çinko Oksid Lökenli) 15 mg
İyot - (Kelp) 150mcg
Biotin 1400mcg
FoliK Asid 800mcg
Yardımcı Bileşenler:
Mikrokristalin Selüloz, Dikalsiyum Fosfat, Kroscarmellose Sodyum,Bitkisel Stearik Asit,Magnesyum Stearat,Şeffaf Sebze Kaplaması. Bioperine Sabinsa Corp.un Tescilli markasıdır. Ürünün etkinliğini arttırmak ve emilimini hızlandırmak için Bioperine eklenmiştir.

Farmakolojik özelikleri:

Saw Palmetto (Sabal Serrulata):
Saç foliküllerindeki Tip 2, 5 alfa- Redüktaz enzim inhibitörü; androgenetik alopesiada etkili;

Beta Sitosterol:

5 alfa- Redüktaz enzim inhibitörü; androgenetik alopesiada etkili;

İsoflavonlar (Soya ve Kudzu Isoflavonları):
Yüksek oranda Genistein ve Daidzein ihtiva etmektedir. 5 alfa- Redüktazın Tip 1 ve Tip 2 izoformlarının ikisi de Genistein tarafından inhibe edilmektedir; androgenetik alopesiada etkili;

5 ALFA- Redüktaz enziminin androgenetik alopesiada etki mekanizması:
Cinsellik hormonlarının saç gelişimi, dağılımı ve pigmentasyonunda önemli rol aldığı bilinmektedir. Dihidrotestesteronun (DHT) erkek tipi saç kayıplarından sorumlu olduğu düşünülmektedir. Kıl foliküllerine pasif diffüzyonla giren Testosteron 5 alfa- Redüktaz enzimi tarafından daha aktif bir androjen olan DHT''ye dönüştürülür. DHT iki farklı 5 alfa- Redüktaz enzimi tarafından testosterondan üretilmektedir.

Yağ bezleri, ter bezleri ve epidermisde Tip 1 izoenzim yoğun olarak bulunurken; Tip 2 izoenzim saç folikülünün dış kök kılıfının en iç tabakasında, dış kök kılıfında, saç folikülünün infundibulum kısmında, epidermisin granüler tabakasında ve prostatta yoğun olarak bulunmaktadır. Saç kayıplarında 5 alfa- Redüktaz Tip 2 izoenzim kilit rol oynamaktadır. DHT, sitoplazmik reseptöre daha yüksek afinite ile bağlanır ve nükleusa etki ederek bir dizi metabolik olay başlatır.

Bu olayların sonucunda saç dökülmesi ortaya çıkar. Androjenlerin saç folikülü ve yağ bezleri üzerindeki etki mekanizması tam olarak bilinmemekle birlikte yaygın kanıya göre, DHT''nin adenilat siklaz inhibitör etkisinin sonucu olarak c-AMP azalır ve Anagen (saçın büyüdüğü evre) fazdan Telogen (saç büyümesinin durduğu ve döküldüğü evre) faza geçiş arttığından kıl folikülü siklüsü kısalır, folikülde minyatürleşme ve saç dökülmesi meydana gelir. Shen Min'' in androgenetik alopesiada etki mekanizması: Shen Min saç dökülmesinde rol oynayan primer faktör olan DHT düzeyini azaltır.

Shen Min 5 alfa- Redüktaz enzimini inhibe ederek DHT''nin sitoplazmada ve nükleusda bulunan reseptörlerine bağlanmasını engellemektedir. Bu anti-androjenik etki ile androjenlerin saç büyümesi ve gelişimi üzerindeki negatif etkisi ortadan kaldırılmış olur. Shen Min Tip 1 ve Tip 2 izoenzim inhibisyonu yanında androjenlerin reseptörlerine bağlanmasını da bloke etmektedir. 5 alfa- Redüktaz inhibe edildiğinde DHT konsantrasyonu azalır ve bunun sonucunda minyatürizasyon durur, Anagen evre stimüle edilir ve Telogen evre inhibe olur. Shen Min bu şekilde saç kaybını önler ve saç büyümesine yol açar.

Chrysophanics, Resveratrol ve Emodine (Poligonum Multiflorum=Fo-Ti):
Shen Min formülündeki bu bileşenler antioksidan, antienflamatuvar ve immünosupresif etki yaparlar; kıl folikülündeki inflamasyonu ve serbest oksijen radikallerini ortamdan temizleyerek ve saçlı deride kan dolaşımını düzenleyerek sağlıklı saç gelişimini stimüle ederler.

Alopesia areata:
Saç folikülü antijenlerine karşı T hücrelerinin neden olduğu otoimmün bir durum olduğu düşünülmektedir. Poligonum Multiflorum ekstreleri olan stilbenler ve Emodin kafa derisi üzerinde antienflamatuvar etki göstererek alopesiayı azaltır.

Shen Min saçı besler:
DHT, serbest oksijen radikalleri ve inflamatuvar hücreler kıl folikülünden uzaklaştırıldıktan sonra Shen Min içeriğindeki pantotenik asit, biotin, çinko, silica gibi sağlıklı saç gelişimi için gerekli olan vitamin ve mineraller deri ve saç folikülündeki hücrelerin metabolizmasını düzenleyerek sağlıklı saç gelişimine yol açarlar.

Biotin:
Biotin eksikliğinin işaret ve semptomları kafa derisinde döküntü, saç dökülmesi ve nörolojik anormalliklerdir. Biotin suda eriyen bir vitamin olup organizmada dört adet karboksilaz enziminin (prüvat, propionil CoA, metilkrotonil CoA, asetil CoA) ko-faktörü olarak görev almaktadır ve biotin eksikliğinde alopesia ve depigmentasyon görülmektedir.

Folik Asit:
Folik asit düzeyindeki azalma saç folikülü hücrelerinin bölünmesinde ve büyümesinde yetersizliğe yol açabilir.

Çinko:
Beslenme bozukluğu sonucu ortaya çıkan çinko eksikliği alopesiaya neden olur. Çinko 5 alfa- Redüktaz enziminin inhibisyonunda rol oynadığı bildirilmektedir.

Pantotenik asit:
Saçları besler ve daha canlı bir görünüme kavuşmalarını sağlar. Hasar görmüş saçları onarır.

Silica:
Silica saç ve ciltte bulunan eser elementlerden biridir. Silica bağ dokularının normal büyümesi ve gelişmesi için hem metabolik hem de yapısal bakımdan son derece önemlidir. Ek olarak silika saç gövdesinin önemli bir maddesi olan keratin sülfat yapımı için de gereklidir. Silica kafa derisine kan akışını arttırarak saç büyümesini hızlandırır.

İyot (Kelp):
İyot normal tiroid fonksiyonları için gerekmektedir. Normalin altındaki tiroid fonksiyonları saç büyümesinde yetersizliklere sebep olabilir.

Bioperine®:
Ürünün etkinliğini ve emilimini hızlandırmaktadır.

Önerilen Kullanım Yeri:
Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan saç kayıplarında beslenmeye destek olarak kullanılır. Shen Min androgenetik alopesia, alopesia areata ve telogen effluvium durumlarında endikedir.

Kontrendikasyonları:
Shen Min içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı aşırı duyarlılığı olanlarda, ağır karaciğer bozukluğu olanlarda ve inflamatuvar barsak hastalığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:
Saç gelişimi yavaş ilerleyen bir süreç olduğundan Shen Min kullanımının tavsiye edilen dozda 3 ay devamı başarılı bir sonuç için gereklidir.

Yan Etkileri/Advers Etkileri:
Seyrek olarak hafif derecede ishale ve baş ağrısına yol açabilir. Bu semptomlar görüldüğünde Shen Min alımı durdurulmalıdır. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etkileşimleri:
İshal gelişen durumlarda potasyum seviyesi düşebilir. Bu nedenle digoksin ve potasyum kaybettirici diüretiklerle birlikte kullanılmamalıdır. Laksatif alanlarda Shen Min kullanımının kesilmesi önerilir. Testosteron veya başka anabolik steroid kullanan kimseler kullanmadan önce doktora danışmalıdırlar.

Kullanım Şekli:
Shen Min günde iki defa bir tablet aç karnına çiğnenmeden su ile alınmalıdır.

Saklama Koşuları:
25 C''nin altındaki oda sıcaklığında ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.

     Sıradaki Makale

Pantogar - Saç Bakım Ürünleri

saç bakımı ipuçları
 

...

Sağlıklı, güçlü saçlar ideal güzelliğin önemli bir unsuru, kişisel cazibenin ve çekiciliğin en önemli parçasıdır. Gücü ve canlılığı simgeleyen saçlar sizin kendinizi ifade etmenize ve başkalarını etkilemenize yardımcı olur.

Değişik tiple

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız dökülüyor ve dökülen saçlar yerine ince güçsüz saçlar çıkıyor. Eeose Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ve Çift Etkili Serumu ile dökülen saçlarınızın yerine sağlıklı saçlar çıkacak.
Şimdi Sıra Saçlarda

ÉEOSE'den Saç Dökülmesine Karşı Çift Etkili Dermatolojik Serum ve ŞampuanKaş ve kirpik serumu konusundaki başarısıyla adından söz ettiren ÉEOSE Laboratuvarları uzun klinik çalışmalar sonucu iki
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Bazen güzelleşmek isterken saçlarımıza birçok zarar verebiliyoruz. Saçlarınıza ne kadar ciddi zararlar verdiğinizi biliyor musunuz?
Sizler için haberimizde Silikon, sülfat ve alkol gibi kimyasallar ne derece zararlı olduğunu paylaşmak istedik.

Silikonlar,

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Moda Saçtan Başlar sloganı ile Wella Koleston Hakan Akkaya ve Özge Ulusoyu reklam yüzü olarak kullandılar.
Bu reklam ile dikkat çeken Wella Koleston, bir ilke imza atıyor.

Takipçiler Kolestonun facebook sayfasından Hakan Akkaya ile tanışma fırsatını ele geçirecek ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Yıllardır kalitesinden ödün vermeyen Pantene Türkiye 20. yılını kutluyor.

Pantene Türkiye''deki yirminci yılını gücünü saçlarından alan kadınlarla kutluyor. Hande Subaşı, Burcu Kara ve Özge Özberk...
Grey

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Nemlendirici Şampuan ve Kremi
MOISTURIZING DUO ŞAMPUAN ve SAÇ KREMİ (NEMLENDİRİCİ)
- Kuru ve Normal Saçlar içindir.

10.1 fl. oz. / 300 ml ve
33.8 fl. oz. / 1000 ml’lik şişelerde

İçindekiler
-Juvexin
-İçeriğindeki

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi