Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
ETG - Saç Bakım Ürünleri

ETG - Saç Bakım Ürünleri

saç bakımı ipuçları
 

ETG cihazı Current Technology Corporetion, Vancouver, Kanada şirketinin patentli ürünü olup temelde erkek tipi saç dökülmesi ( Androjenik alopesi ) tedavisi amacıyla geliştirilmiş medikal bir cihazdır. ETG cihazı ergonomik bir koltuğa monte edilmiş y

ETG cihazı Current Technology Corporetion, Vancouver, Kanada şirketinin patentli ürünü olup temelde erkek tipi saç dökülmesi ( Androjenik alopesi ) tedavisi amacıyla geliştirilmiş medikal bir cihazdır. ETG cihazı ergonomik bir koltuğa monte edilmiş yarı sferik bir başlıktan oluşmaktadır.

Başlık içinde bulunan elektrotlardan enerji verilmektedir ve oluşan elektrik alandan saçlı deriye pasif elektrik enerjisi geçişi olmaktadır. Cihazının başlığı ile hastanın kafa derisi birbirine direk temas etmemekterdir.

Yapılan çalışmalar sonucunda tedavide saç dökülmesini 6-12 hafta içerisinde durduğu belirtilmekle beraber saçlarda geri dönüşüm kişiden kişiye değişim gösterdiği belirtilmektedir. Erkek tipi saç dökülmesinin kronik natürü nedeniyle tedavinin saç dökülmesi kontrol altına alındıktan sonra da haftada 1 seans olarak devam etmesi uygundur.

ETG tedavisinin saç dökülmesini nasıl durdurduğu bilinmemektedir. Öne sürülen mekanizmalar;

Hücreler arası iyon geçişinde değişim,
Calmodulin üzerinden etki,
Büyüme faktörlerinin uyarımı

Ağrı ve yan etki yok
Tedavi yapılırken hastalar her hangi bir rahatsızlık, acı hissetmemektedir. 16 yıllık klinik kullanımda bildirilen yan etki bulunmamaktadır.

ETG tedavisinden kimler faydalanabilir?
Seyrek saçlı kişiler, genetik kellik sürecindeki kişiler, kemoterapi tedavisi görenler, saç nakli sonrası saç kökünü desteklemek isteyenler ve saç sağlığını korumak isteyenlerin faydalanabileği bir yöntemtir.

Hamileler, epilepsi hastalığı olanlar, kalp pili kullananlar ve kranyal metal protezi olanlara ETG tedavisi önerilmemektedir.

     Sıradaki Makale

Saç Transplantasyonunun Temel Kuralları - Saç Ekimi

saç bakımı ipuçları
 

...

- Saç transplantları sadece, kendi donör bölgelerinizden alınacak kendi saçınızın aktarılmasıyla ya da aynı yumurta ikizleri arasındaki aktarımla yapılabilir. Aksi halde vücudunuz aktarılan saçı, dokuyu ya da folikülü reddeder.

- İleri derecede erkek tipi kelliğe sahip olanların başlarının arkas

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız dökülüyor ve dökülen saçlar yerine ince güçsüz saçlar çıkıyor. Eeose Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ve Çift Etkili Serumu ile dökülen saçlarınızın yerine sağlıklı saçlar çıkacak.
Şimdi Sıra Saçlarda

ÉEOSE'den Saç Dökülmesine Karşı Çift Etkili Dermatolojik Serum ve ŞampuanKaş ve kirpik serumu konusundaki başarısıyla adından söz ettiren ÉEOSE Laboratuvarları uzun klinik çalışmalar sonucu iki
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Bazen güzelleşmek isterken saçlarımıza birçok zarar verebiliyoruz. Saçlarınıza ne kadar ciddi zararlar verdiğinizi biliyor musunuz?
Sizler için haberimizde Silikon, sülfat ve alkol gibi kimyasallar ne derece zararlı olduğunu paylaşmak istedik.

Silikonlar,

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Moda Saçtan Başlar sloganı ile Wella Koleston Hakan Akkaya ve Özge Ulusoyu reklam yüzü olarak kullandılar.
Bu reklam ile dikkat çeken Wella Koleston, bir ilke imza atıyor.

Takipçiler Kolestonun facebook sayfasından Hakan Akkaya ile tanışma fırsatını ele geçirecek ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Yıllardır kalitesinden ödün vermeyen Pantene Türkiye 20. yılını kutluyor.

Pantene Türkiye''deki yirminci yılını gücünü saçlarından alan kadınlarla kutluyor. Hande Subaşı, Burcu Kara ve Özge Özberk...
Grey

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Nemlendirici Şampuan ve Kremi
MOISTURIZING DUO ŞAMPUAN ve SAÇ KREMİ (NEMLENDİRİCİ)
- Kuru ve Normal Saçlar içindir.

10.1 fl. oz. / 300 ml ve
33.8 fl. oz. / 1000 ml’lik şişelerde

İçindekiler
-Juvexin
-İçeriğindeki

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi