Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Hakkında
»
Dikenli Palmiye - Saw Palmetto (Serenosa Repens) - Saç Hakkında

Dikenli Palmiye - Saw Palmetto (Serenosa Repens) - Saç Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

Dikenli palmiye çalısının meyvelerinin özü; prostatı korur, saç kaybını yavaşlatır ve DHT''nin saç folikülleri tarafından alımını azaltarak saçın tekrar çıkmasını sağlar.

Finasteride ya da finasteride gibi davranan bitkilerden farklı olarak dike

Dikenli palmiye çalısının meyvelerinin özü; prostatı korur, saç kaybını yavaşlatır ve DHT''nin saç folikülleri tarafından alımını azaltarak saçın tekrar çıkmasını sağlar.

Finasteride ya da finasteride gibi davranan bitkilerden farklı olarak dikenli palmiye, testosteronu DHT''ye dönüştüren enzim olan 5-alfa-re-düktazı etkisiz hale getirmez. Bunun yerine, saç foliküllerini öldüren DHT''nin, prostat ve saç foliküllerindeki reseptör bölgelere bağlanmasını önler.

"Dikenli palmiye, önce Amerikan yerlileri ve sonra da Avrupalı bitki uzmanları ve doğal yöntemlere eğilimli doktorlar tarafından yüzlerce yıldır kullanılmaktaydı. Bu bitkinin, en güçlü ilaç olan finasteride ile karşılaştırıldığında bile etkili olduğunu gösteren önemli sayıda araştırma vardır," diyor bitki uzmanı bir doktor olan ve Ulusal Sağlık Enstitüsü tarafından finanse edilen doğal tıp araştırmalarının yapıldığı ve Birleşik Devletler''deki çok disiplinli ve tam yetkili ilk doğal tıp üniversitesi olan Bastyr Üniversitesi''nin kurucu başkanı Joseph Pizzorno, Total Wellness isimli kitabında. "Dikenli palmiye, hastaların yaklaşık yüzde 90''ında, genellikle dört-altı hafta içinde etkili olur ve yan etkisi yoktur."

Nina L. Diamond "Purify Your Body" isimli kitabında şöyle yazmıştır: "Her ne kadar doktorlar yavaş yavaş dikenli palmiyenin değerini anlamaya başlıyorlarsa da, onların hastaları ve erkekler bunun uzun süredir farkındaydı. Bu bitkiye olan talep son yıllarda o kadar çarpıcı bir şekilde arttı ki, çiftçiler, toplayıcılar ve paketleyiciler talebi karşılamak için üretimde inanılmaz bir artış olduğunu bildirmektedirler. Dikenli palmiye Birleşik Devletler''in güneydoğusuna özgü bir bitki. Fiyatlar makul; yüz kapsüllük bir kutu için 14,98 dolar ki, bu da günde iki kapsül aldığınızda yaklaşık iki ay için yeterli."

Dikenli palmiyenin başarısı daha çok araştırma yapılmasına yol açmıştır.

"ABD ve Avrupa''da dikenli palmiye üzerine yapılan çalışmalar, en hızlı gelişen araştırma alanlarından birini oluşturmaktadır ve bu araştırmalardan harika sonuçlar elde edilmektedir," diye yazıyor Diamond. "Birçok aydın doktor kendi önleme ve tedavi yöntemleri arasına dikenli palmiyeyi de dahil etmişlerdir."

Dikenli palmiye hiçbir yan etkisi olmamasının yanında, iktidarsızlık tedavisinde ve libidoyu artırmak için de eskiden beri kullanılmaktadır. Bununla birlikte erkeklerin çok düşük bir yüzdesinde, Pro-pecia gibi libidoyu azaltan bir etki yaratabilir.

Dikenli Palmiyenin Kullanımı

- Kurutulmuş meyvelerin kendilerini kullanmayın, çünkü onlar DHT''ye etki etmezler.
- Yoğunlaştırılmış ve saflaştırılmış; yüzde 85-95 yağ asitleri ve steroller halindeki kapsülleri kullanın.
- Günde iki defa 160 gr.lık bir kapsül alın. Birini sabah, birini akşam alabilirsiniz.

     Sıradaki Makale

Bitkisel Tedavilerin Gücü - Saç Doğal Bakım

saç bakımı ipuçları
 

...

Bilimsel çalışmalar ve klinik deneyler; bazı bitki, bitkisel ürün ve besinlerin, erkek tipi kellik geni taşıyan kişilerde saç foliküllerini önce küçülten, sonra da öldüren bir testosteron türevi olan DHT''yi engellediğini göstermiştir.

Gerçekten, bazı bitkiler DHT'' nin etkilerini sentetik tıbbi

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bazen ufak detaylar muhteşem şeyler yaratabilir. Saç bakımınızda veya saçınıza şekil verirken kullanabileceğiniz bu küçük ama büyük etkili tüyolarla, en zor anlarınızda bile muhteşem saçlarla görünebileceksiniz.
Elidor'un saç uzmanlarının basit ama işe yarar tavsiyelerini uygulayabilirsiniz. İşte en çok kafaya takılan sorulara, uzman cevapları;

Saçlarım çok ince ve fazla dökülüyor. Ne yapabilirim?
Demir, vitamin, su ve biyoti
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Okan bayülgen Kadınlar ve Kuaförler sergisi ile sessizliğini bozdu ve tüm dikkatli üzerine çekti!
Bayülgen, den birde saç itirafı geldi...
Saçlarını uzun yıllardır boyadığını itiraf eden Okan Bayülgen bu sergiyi yaparken nerden ilham aldığını da anlattı.


Akşam''
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınıza zarar veren işlemlerden kaçınır, düzenli aralıklarla saçlarınız kırıklarını aldırır ve ayda bir saç maskesi yaparsanız,
güzel ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz!

Yani aslında düşündüğünüz kadar zor değil, güze

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç bakımı hakkında kulaktan kulağa dolaşan yüzlerce bilgi vardır. Kimi doğru kimi yanlış!
Sizler için doğru bilinen yanlışlara açıklık getirmek için bir haber düzenledik.

Herkesin bildiği ve doğru sandığı bu saç bakımı bilgilerinin gerçek o

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Nasıl ki cildimizi korumak için onu geceden siler temizleriz ve sabah kalktığımızda güzel bir ciltle karşılaşırız, saçlarımızda aynı özeni ister.
Sabah uyandığınızda kabarık, şekilsiz ve dağınık saçlar görmek istemiyorsanız haberimize göz atmanızı kesinliklikle tavsiye ediyoruz.
İpe

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi