Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Dökülmesi
»
Saçlarım Dökülüyor, Eyvah! - Saç Dökülmesi

Saçlarım Dökülüyor, Eyvah! - Saç Dökülmesi

saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınızın son günlerde normalden daha fazla döküldüğünden mi şikayetçisiniz? O zaman beslenme alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirmelisiniz. Ya da ailenizdeki diğer bireylerin saç dökülme nedenlerini araştırmalısınız.

Mevsims

Saçlarınızın son günlerde normalden daha fazla döküldüğünden mi şikayetçisiniz? O zaman beslenme alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirmelisiniz. Ya da ailenizdeki diğer bireylerin saç dökülme nedenlerini araştırmalısınız.

Mevsimsel değişimler saçların dökülmesinde önemli bir neden olarak biliniyor. Ancak genetik faktörler, hormonal değişikler, yanlış beslenme, şok diyetler, çinko, demir gibi mineral eksikleri, stres, saça uygulanan kimyasal işlemler ve maddelerin yanı sıra birçok çevresel ve tıbbi faktörler de saçların doğal devinimini tamamlamadan dökülmesinde etken.

Konuyla ilgili danıştığımız B''iota Laboratuvarları Medikal Müdürü Prof. Dr. Kerim Alpınar, kadınlarda ve erkeklerde saç kaybının farklı şekillerde ortaya çıkabileceğini belirtiyor. 40-50 yaş arasında her 10 erkekten 4''ünde belirgin saç kaybı bulunduğunu da anlatan Alpınar, yaş ve genetik özellikler sonucu ortaya çıkan (androgenetik) saç dökülmesinin 10, 20 ya da 30''lu yaşlarda da başlayabildiğini, erkeklerde alın köşeleri ve tepe bölgelerinde saç dökülmesi görülürken, kadınlarda tepe bölgesinde kısmi bir saç dökülmesi ile karşılaşıldığını söylüyor ve ekliyor: "Türkiye''de her 100 kişiden 58''i henüz 38 yaşına gelmeden saçsız kalma tehlikesiyle karşı karşıya. 18-44 yaş arası daha çok mevsimsel/dönemsel saç dökülmesi problemiyle karşı karşıya kalıyor. 45 yaş ve üzerindeki problem ise uzun vadeli olarak görülüyor."

Bunları biliyor muydunuz?

• Saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamayın.

• Kan dolaşımını hızlandırdığı ve saç köklerini beslediği için her gün düzenli olarak saç diplerine masaj yapmak saçları besliyor.

• Banyodan sonra saçlarınızı sıkıca geride toplamak yerine bir süre kendi haline bırakın. Daha sonra kurutun.

• Belirli bir yaştan sonra saçların azalmasını önlemek amacıyla kabak çekirdeği ve ayçekirdeği oldukça yararlı.

• Sağlıklı saçlar aynı zamanda yediklerimizle de bağlantılı. Saç telinin ana maddesi yüzde 97 oranında keratinden oluşuyor. Bu madde de soğan, kabak, kayısı, patates, lahana ve böğürtlenin yanı sıra et, kaşar peyniri ve balıkta bulunuyor.

• Ananasın da saçta olumlu etkisi var. Ancak konservesi yerine tazesini tükettiğinizde, içindeki bir madde saçın daha çabuk uzamasını sağlıyor.

• B vitamini sadece saçı beslemekle kalmıyor aynı zamanda stresi de azaltıyor. Biliyorsunuz, stres saçın en büyük düşmanı.

     Sıradaki Makale

Saç Dökülmesi için Bilmeniz Gerekenler - Saç Dökülmesi

saç bakımı ipuçları
 

...

Saçlarınız hızlı bir şekilde dökülmeye mi başladı? Peki ailenizde de bu sorunla karşı karşıya kalan var mı? Cevabınız evetse vakit kaybetmeden bir dermatoloğa başvurun!

Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Memişoğlu, "Ailesinde kellik bulunanlar, dökülmeyi ilk hisse

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmenizi durduracak ve dökülen saçlarınızı yeniden canlandıracak bu ürünün ayrıntıları haberimizde!

Alopecia Deri Spreyi, hem saçın dökülmesini önlemeye ve hem de saçın yeniden oluşmasına yardımcı olurken, yıpranmış ve yaşlanmış saçları onararak yeniler.Kadın ve erkeklerin saç dökülmesi problemlerine karşı Dermo Clean Laboratuarları tarafından geliştirilen, Fi
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Evliliğe giden yol stresten geçiyor. Bu süreçte strese giren çiftlerin saçları dökülüyor!

Evlilik kararı ve evlenme zamanına kadar geçecek olan sürenin çiftlerde stres kaynağı olduğunu söyleyen Saç Bakım Danışmanı Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, stresi ise saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biri olarak gösterdi.Hayatınızın en önemli kararını aldınız ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmesi üzerine yapılan bir araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Bu sonuçlar sizi çok şaşırtacak!

Saç dökülmesine yönelik gerçekleştirilen tüketici araştırması Türkiye''de üniversite okuyan kişilerin okumayanlara göre çok daha fazla saç dökülme sorunu yaşadığını ortaya koydu.Araştırmaya göre saç dökülmesi şikâyeti ile eczaneye başvuranla
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınızda kimyasal içeren ürünler yerine bitkisel yöntemlerden faydalanın. Saç dökülmesine zeytinyağı ve sarımsakla karşı koyun.

Zeytinyağı ve Sarımsakla Muhteşem Saçlar

Saç dökülmesini yavaşlatan sarımsak ve zeytinyağı ile saç bakımı özellikle son yıllarda oldukça popüler hale geldi.

Sarımsağın sülfür, vitamin ve selenyum içeriği, zeytinyağının yumuşatıcı etkisiyle
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız bir süredir dökülmeye başladı ve bu durum sizde olumsuz düşünceler mi oluşturmaya başladı?
Hemen telaşa kapılmayın!


Bazı saç dökülmeleri vardır ki onlar mevsimsel saç dökülmeleridir. Her saç dökülmesi bir hastalığa yada saçlarınız
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi