Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Hakkında
»
Tarih Boyunca Saç Kurtarma Arayışları - Saç Hakkında

Tarih Boyunca Saç Kurtarma Arayışları - Saç Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

M.Ö. 1550: Ebers Papirüsü Kellik Formülü: Mısırlılara ait papirüslere yazılmış ilk tıp kitabında; demir, kurşun, soğan,kaymak taşı ve bal karışımının saç dökülmesini engellediği yazmaktadır.

Mısırlılar bu formule o kadar

M.Ö. 1550: Ebers Papirüsü Kellik Formülü: Mısırlılara ait papirüslere yazılmış ilk tıp kitabında; demir, kurşun, soğan,kaymak taşı ve bal karışımının saç dökülmesini engellediği yazmaktadır.

Mısırlılar bu formule o kadar çok güvenip öylesine inanmışlar ki kullanırken görkemli ayinler yapmışlar.

1880: Dr. Scott''un Elektrikli Saç Fırçası: Bu manyetik bir saç fırçasıdır. Üstelik yalnızca saç dökülmesine karşı değil, aynı zamanda sıtma, romatizma, felç ve kabızlığın tedavisinde kullanılmaya da çalışılmıştır.

1922:Bowen''in Ham Petrolden Yapılan İlacı: Bowen''in formülü gizli tutulmuştur. Ancak kullanılan malzemelerden birinin ham petrol olduğu bilinilmektedir. Melbour üniversitesinden Dermatolog Rodney Sinclair bu ilacın son derece tehlikeli olduğunu açıklamıştır. Kaşıntılara yol açması bir yana, kansere de neden olduğu düşünülmektedir. Ayrıca saçları geri getirdiği de görülmemiştir.

1939:Dr. Okuda''nın Saç Nakli: Saç nakline ilişkin olarak ilk bilinen ilk rapor Dr. Okuda diye bilinen bir Japon dermatolog tarafından yayınlanmıştır. Dr. Okuda''nın görüşleri batıda ancak 2. Dünya savaşından sonra dikkate alınmıştır.

1940: X-ER VAC: Kafaya sıkı sıkı oturtulan bir kask, boş bir kablo ile vakumlu bir diğer cihaza bağlanıyordu. Cihazın elektrik akımı veya basınç yoluyla kafa derisini uyarması bekleniyordu. Çeşitli şirketler çeşitli markalar altında benzer cihazlar ürettiler. Bazıları cihazın saç folikülleri içindeki saf olmayan maddeleri temizlediğini iddia ederken, bazıları da saç kılının hapis olduğu delikteki havayı emdiğini öne sürdü. Bugün konunun uzmanları bu cihazın kesinlikle kullanılmaması gerektiğini söylemektedirler.

1980:Yer Çekimi Bantları: Bir raya ters yönde asılan botları giyen insanlar yarasalar gibi yarım saat kadar baş aşağı sallanıyorlardı. Böylece kafa derisine giden kan miktarı artacağından folikül ömrünün uzayacağı öngörülüyordu. Ne var ki bu yöntemin yararına ilişkin bilimsel bir veri elde edilememiştir.

1990: elektro trico genesis: başa geçirilen bir başlık kafa derilerini pasif olarak elektriksel alan enerjisi ile yıkamaktaydı. International journal of dermatology adlı ünlü bir tıp dergisinde yer alan bir makaleye göre bu acı vermeyen ve sadece 2-3 dakika süren tedavi saçın büyümesini tetiklemekteydi. Elektriksel uyarının, kemik ve yumuşak doku yaralarının iyileşme sürecini hızlandırdığı bilinmektedir. Ancak saç oluşumu tamamen farklı bir olay olduğu için bu tedavinin saçın çıkmasına fazla yararı olmamıştır.

1995:lazer terapisi: hastalar bir cihazın altına oturarak, kafalarını düşük enerjili lazer ışınları ile yıkıyorlardı. Bunun için bir haftalık seanslara 7000 dolar civarı bir ücret ödeniyordu. Amaç kafa derisini ısıtarak kan dolaşımını hızlandırmaktı.

1998:rogaine (minoxidil): amerikan gıda ve sağlık dairesinin (F.D.A.) onayladığı ilk saç dökülmesi ilacıdır. Esasında bu ilaç ta sorunu köklü olarak ortadan kaldırmaz ama gerçekten etkili bir buluştur. Kullanıldığı süre içinde saçın dökülmesini engeller. Geliştirilmiş formülüyle halen güvenilir bir tedavi olmaya devam etmektedir.

     Sıradaki Makale

Saç Kılı Tipi Nedir? - Saç Tipleri & Özellikleri

saç bakımı ipuçları
 

...

Kıllar yapılarına ve uzunluklarına göre sınıflandırılır. Lanugo kılı yumuşak ve incedir; fetal hayatta (anne rahminde) vücudu kaplar ve doğumdan önce genellikle dökülürler.

Vellus kılı 1 cm''den daha kısa uzunluğu ulaşabilen kıldır. Terminal kıl 1 cm''nin üzerine çıkan kalın kıldır.Terminal

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bazen ufak detaylar muhteşem şeyler yaratabilir. Saç bakımınızda veya saçınıza şekil verirken kullanabileceğiniz bu küçük ama büyük etkili tüyolarla, en zor anlarınızda bile muhteşem saçlarla görünebileceksiniz.
Elidor'un saç uzmanlarının basit ama işe yarar tavsiyelerini uygulayabilirsiniz. İşte en çok kafaya takılan sorulara, uzman cevapları;

Saçlarım çok ince ve fazla dökülüyor. Ne yapabilirim?
Demir, vitamin, su ve biyoti
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Okan bayülgen Kadınlar ve Kuaförler sergisi ile sessizliğini bozdu ve tüm dikkatli üzerine çekti!
Bayülgen, den birde saç itirafı geldi...
Saçlarını uzun yıllardır boyadığını itiraf eden Okan Bayülgen bu sergiyi yaparken nerden ilham aldığını da anlattı.


Akşam''
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınıza zarar veren işlemlerden kaçınır, düzenli aralıklarla saçlarınız kırıklarını aldırır ve ayda bir saç maskesi yaparsanız,
güzel ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz!

Yani aslında düşündüğünüz kadar zor değil, güze

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç bakımı hakkında kulaktan kulağa dolaşan yüzlerce bilgi vardır. Kimi doğru kimi yanlış!
Sizler için doğru bilinen yanlışlara açıklık getirmek için bir haber düzenledik.

Herkesin bildiği ve doğru sandığı bu saç bakımı bilgilerinin gerçek o

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Nasıl ki cildimizi korumak için onu geceden siler temizleriz ve sabah kalktığımızda güzel bir ciltle karşılaşırız, saçlarımızda aynı özeni ister.
Sabah uyandığınızda kabarık, şekilsiz ve dağınık saçlar görmek istemiyorsanız haberimize göz atmanızı kesinliklikle tavsiye ediyoruz.
İpe

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi