Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Hakkında
»
Türkiye’de Erkekler Saç Bakımında Kadını Yakaladı

Türkiye’de Erkekler Saç Bakımında Kadını Yakaladı

saç bakımı ipuçları
 

Türkiye''de erkekler saç bakımında kadını yakaladı

Demet CENGİZ BİLGİN

Profesyonel saç bakım ürünlerinden kadınların aldığı pay tüm dünyada yüzde 80, erkeklerde yüzde 20 iken Türkiye''de dağılım yüzde 50-50 şeklin

Türkiye''de erkekler saç bakımında kadını yakaladı

Demet CENGİZ BİLGİN

Profesyonel saç bakım ürünlerinden kadınların aldığı pay tüm dünyada yüzde 80, erkeklerde yüzde 20 iken Türkiye''de dağılım yüzde 50-50 şeklinde oldu. Wella Professionals Genel Müdürü Hakan Koçoğlu, bazı erkek ürünlerinin yüzde 200 büyüdüğünü söyledi.

KUAFÖRLER için profesyonel saç boyası ve bakım ürünleri üreten Wella Professionals, saç bakım ürünlerinde satışların yarısını erkeklere yapıyor. Wella Professionals''ın faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde saç bakım ürünlerinin yüzde 80''i kadınlar, yüzde 20''si erkekler tarafından tüketilirken, Türkiye''de kadınlar ve erkeklerin aldığı pay yüzde 50-50 oldu. Wella Professionals Türkiye Genel Müdürü Hakan Koçoğlu, "Bu tüm dünyayı şaşırtan bir dağılım. Fakat bizim erkeklerimiz saçlarına bakıyor. Türk erkeği kendine önem veriyor, saçlarına çok düşkün. Böyle bir dağılım Avrupa''da bile yok" dedi. Koçoğlu, Türk erkeğinin kel veya beyaz saçlı olmamak için bakıma önem verdiğini de ekledi.

KADINA FARK ATTI: Sebastian, System Professional, Just Men, Lifetex ve High Hair markalarıyla kuaförlerde yer aldıklarını kaydeden Koçoğlu şöyle konuştu: "Üç yıldır erkek kuaförlerinde de varız. Erkek ürünlerinin büyüme hızı yüzde 177. Erkekler saç boyalarından biraz ürküyorlar. Pigmentleri harekete geçirerek, beyaz saçın zaman içerisende kendi rengini almasını sağlayan Pigment Mousse ürününün satışı yüzde 200 arttı. Böyle büyüyen bir kadın ürünü yok. Şu anda çok zorlanıyoruz, ürün yetiştiremiyoruz. Erkekler saç rengi değiştirmekten ziyade kendi saç rengine kavuşmayı istiyor. Erkekler bu ürünün yanında saç dökülmeyi önleyici losyonlara da büyük ilgi gösteriyor. Bunların dışında erkekler en çok şekillendiricileri kullanıyorlar."

5 YILDA 5''E KATLANDI: Wella Professionals''ın satışlarını Türkiye''de son 5 yılda 5''e katladığını dile getiren Koçoğlu, 2005 yılında yüzde 35 oranında büyüdüklerini anlattı. Türkiye''de profesyonel saç bakım ürünleri pazarının 80 milyon dolar civarında bir büyüklüğe ulaştığını belirten Koçoğlu, pazarın her yıl ortalama yüzde 10-15 arasında büyüdüğünü söyledi. Koçoğlu, profesyonel ürünlerin kuaförlerde satılan saç boyası; saç bakım şampuanı, kremi, losyonu, şekillendiriciler, renk açıcılar ve kozmetiklerden oluştuğunu anlattı.

AVRUPA''NIN EN HIZLISI:
Koçoğlu, gelecek 10 yılda kişi başına milli gelirin artmasıyla, pazarın160-170 milyon dolar büyüklüğe ulaşacağını belirterek "Nüfusu 12 milyon olan Yunanistan''da pazar 150 milyon dolar büyüklükte. DüşününTürkiye''de pazar ne olur? Profesyonel ürün satışları ve erkeklerin ilgisiTürkiye''de her geçen gün artıyor" diye konuştu. Koçoğlu, Türkiye''nin en hızlısı olduğunu belirterek dünyada ise Çin, Rusya ve Hindistan''ın çok büyüdüğünü söyledi. Koçoğlu, Türkiye''de pazarın büyük kısmını saç boyalarının oluşturduğunu belirterek, pazar paylarının yüzde 25 olduğunu dile getirdi.

Krizlerde bile dondurma ve kuaförden vazgeçilmiyor

HAKAN Koçoğlu Türkiye''de büyük etkisi olan 1994 krizinin ardından yapılan bir araştırmaya göre, krizlerde bile dondurma yemekten ve kuaföre gitmekten vazgeçilmediğini söyledi. Koçoğlu "Sıkıntılı zamanlarda insanlar dondurma yiyerek ve kuaföre giderek mutlu oluyor. Bunlardan vazgeçmiyor. Benzer şey kriz zamanı Rusya''da da yaşandı. Kuaförlerle özel bir güven ilişkisi kuruluyor. Biz 1994 ve 2001 krizinden çok az etkilendik" dedi.

İlk saç semineri Diyarbakır''da yapıldı

WELLA''nın iki yıldır Türkiye''de saç seminerleri düzenlediğini anlatan Hakan Koçoğlu, ilk seminerin Diyarbakır''da yapıldığını kaydetti. Doğu''da ilginin çok yüksek olduğuna değinen Koçoğlu "Wella olarak kuaförlere koltuktan tezgah ve buhar makinesine kadar ekipman tedariğinde de bulunuyoruz. Kuaför salonlarını dizayn ediyoruz. İş modelleri veriyoruz. Geçtiğimiz günlerde 175 bin Euro yatırımla Diyarbakır''da bir kuaför salonu açıldı" şeklinde konuştu.

14 milyar dolarlık pazar

TÜM dünyada profesyonel kozmetik 14 milyar dolar büyüklüğe sahip. 1880 yılında Almanya''da kurulan Wella, geçtiğimiz yıllarda Procter&Gambel (P&G) tarafından satın alındı. 110 ülkede faaliyet gösteren şirketin Almanya, Fransa ve İtalya''da üretimi bulunuyor. Wella, 1968 yılından bu yana Türkiye''de de faaliyet gösteriyor.

     Sıradaki Makale

Tarih Boyunca Saç Kurtarma Arayışları - Saç Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

...

M.Ö. 1550: Ebers Papirüsü Kellik Formülü: Mısırlılara ait papirüslere yazılmış ilk tıp kitabında; demir, kurşun, soğan,kaymak taşı ve bal karışımının saç dökülmesini engellediği yazmaktadır.

Mısırlılar bu formule o kadar çok güvenip öylesine inanmışlar ki kullanırken gör

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bazen ufak detaylar muhteşem şeyler yaratabilir. Saç bakımınızda veya saçınıza şekil verirken kullanabileceğiniz bu küçük ama büyük etkili tüyolarla, en zor anlarınızda bile muhteşem saçlarla görünebileceksiniz.
Elidor'un saç uzmanlarının basit ama işe yarar tavsiyelerini uygulayabilirsiniz. İşte en çok kafaya takılan sorulara, uzman cevapları;

Saçlarım çok ince ve fazla dökülüyor. Ne yapabilirim?
Demir, vitamin, su ve biyoti
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Okan bayülgen Kadınlar ve Kuaförler sergisi ile sessizliğini bozdu ve tüm dikkatli üzerine çekti!
Bayülgen, den birde saç itirafı geldi...
Saçlarını uzun yıllardır boyadığını itiraf eden Okan Bayülgen bu sergiyi yaparken nerden ilham aldığını da anlattı.


Akşam''
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınıza zarar veren işlemlerden kaçınır, düzenli aralıklarla saçlarınız kırıklarını aldırır ve ayda bir saç maskesi yaparsanız,
güzel ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz!

Yani aslında düşündüğünüz kadar zor değil, güze

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç bakımı hakkında kulaktan kulağa dolaşan yüzlerce bilgi vardır. Kimi doğru kimi yanlış!
Sizler için doğru bilinen yanlışlara açıklık getirmek için bir haber düzenledik.

Herkesin bildiği ve doğru sandığı bu saç bakımı bilgilerinin gerçek o

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Nasıl ki cildimizi korumak için onu geceden siler temizleriz ve sabah kalktığımızda güzel bir ciltle karşılaşırız, saçlarımızda aynı özeni ister.
Sabah uyandığınızda kabarık, şekilsiz ve dağınık saçlar görmek istemiyorsanız haberimize göz atmanızı kesinliklikle tavsiye ediyoruz.
İpe

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi