Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Hakkında
»
Berber Koltuğunda Deneysel Kimya - Saç Hakkında

Berber Koltuğunda Deneysel Kimya - Saç Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

Şampuan saçımızdaki yağı nasıl temizliyor ya da kepekleri nasıl gideriyor, hiç düşündünüz mü? Başka hiçbir alanda kuaförlükteki kadar çok deneysel kimya yapılmıyor aslında.

Saçlarımız yıkanırken bile son derece karmaşık bir kimyasal süre

Şampuan saçımızdaki yağı nasıl temizliyor ya da kepekleri nasıl gideriyor, hiç düşündünüz mü? Başka hiçbir alanda kuaförlükteki kadar çok deneysel kimya yapılmıyor aslında.

Saçlarımız yıkanırken bile son derece karmaşık bir kimyasal süreç işlemekte. Şampuan saçlarımızdaki kiri temizliyor. Ancak bu kirler farklı maddelerden oluşmakta, mesela yağ bezlerinden çıkan yağlar, ölü cilt hücreleri ve tabii bir de toz toprak.

Temizleme sürecindeki en önemli maddeler tensitlerdir. Tensitler, bir kısmı suyla diğer kısmı ise yağla uyumlu olan iki parçalı moleküllerden oluşur. Saçlarımızdaki yağlar ilk önce tensitler tarafından minik yağ damlacıkları olarak parçalanmakta.

Daha sonra ise yağa uyumlu uçlarıyla yağ damlacıklarına yapışıyorlar, suyla uyumlu uçları ise dışarıda kalıyor. Bu şekilde her yağ damlası tensitler tarafından paketlenmiş olur ve yağ damlacıklarının suda kalmasını sağlarlar. Yağ damlacıkları artık yeniden saça yapışmadığı için durularken saçımızdan akıp giderler.

Saçlarda perma

Kadınların saçlarını kıvırcıklaştırmak için perma yaptırdıklarını biliyorsunuz. Perma, birbirini tamamlayan üç süreçte tamamlanır. Birinci adımda saçlardaki belli başlı iç bileşimler çözülür, saç eskisinden daha esnek bir hale gelir.

İkinci aşamada saça mekanik olarak belli bir biçim verilir ve son olarak bu biçimi korumak için perma için özel olarak üretilmiş kimyasallar sürülür saçlara.

Fakat ne var ki deneysel kimya uygulamaları istenmeyen yan etkileri de beraberinde getirir. Mesela saç boyası gerekenden daha uzun bekletildiğinde saçlara zarar gelir. Ve koyu renkli saçlar ne kadar açık renge boyanırsa, saçlar o denli zarar görmekte.

Elbette kimyasallar sadece müşterilere değil, berberlere de zarar verir. Tahminlere göre kuaförlerin yaklaşık %10''unda (mesleğe yeni başlayanlarda daha çok olmak üzere) cilt hastalıkları ortaya çıkmakta. Kuaförler sürekli suyla temas halinde oldukları için cilt doğal koruma işlevini yitirmekte.
     Sıradaki Makale

Güzellik Salonlarına Son ’Saç Ekim’ Uyarısı - Saç Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

...

Sağlık Bakanlığı, güzellik salonlarında sağlıksız koşullarda "saç ekimi" yapıldığı iddiaları üzerine bir genelge yayınladı. Sağlık Bakanlığı''nın bu tavrında, olayın peşine düşen AKP Milletvekili Gülseren Topuz''un payı oldu.

Bakanlık genelgesinde, güzellik salonlarında saç ekimi yapıla

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bazen ufak detaylar muhteşem şeyler yaratabilir. Saç bakımınızda veya saçınıza şekil verirken kullanabileceğiniz bu küçük ama büyük etkili tüyolarla, en zor anlarınızda bile muhteşem saçlarla görünebileceksiniz.
Elidor'un saç uzmanlarının basit ama işe yarar tavsiyelerini uygulayabilirsiniz. İşte en çok kafaya takılan sorulara, uzman cevapları;

Saçlarım çok ince ve fazla dökülüyor. Ne yapabilirim?
Demir, vitamin, su ve biyoti
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Okan bayülgen Kadınlar ve Kuaförler sergisi ile sessizliğini bozdu ve tüm dikkatli üzerine çekti!
Bayülgen, den birde saç itirafı geldi...
Saçlarını uzun yıllardır boyadığını itiraf eden Okan Bayülgen bu sergiyi yaparken nerden ilham aldığını da anlattı.


Akşam''
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınıza zarar veren işlemlerden kaçınır, düzenli aralıklarla saçlarınız kırıklarını aldırır ve ayda bir saç maskesi yaparsanız,
güzel ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz!

Yani aslında düşündüğünüz kadar zor değil, güze

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç bakımı hakkında kulaktan kulağa dolaşan yüzlerce bilgi vardır. Kimi doğru kimi yanlış!
Sizler için doğru bilinen yanlışlara açıklık getirmek için bir haber düzenledik.

Herkesin bildiği ve doğru sandığı bu saç bakımı bilgilerinin gerçek o

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Nasıl ki cildimizi korumak için onu geceden siler temizleriz ve sabah kalktığımızda güzel bir ciltle karşılaşırız, saçlarımızda aynı özeni ister.
Sabah uyandığınızda kabarık, şekilsiz ve dağınık saçlar görmek istemiyorsanız haberimize göz atmanızı kesinliklikle tavsiye ediyoruz.
İpe

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi