Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Hakkında
»
Saçın Biyolojik Yapısı Nasıldır ? - Saç Hakkında

Saçın Biyolojik Yapısı Nasıldır ? - Saç Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

Korteks insan kılının kesitte en belirgin kısmıdır ve kıl keratinleri adı verilen proteinleri içerir. Bu durumda keratinler kılın esas yapıtaşlarıdır.

İnsan kılının kesit yapısında içeriden dışarıya doğru şu tabakalar bulunur; Medulla Kor

Korteks insan kılının kesitte en belirgin kısmıdır ve kıl keratinleri adı verilen proteinleri içerir. Bu durumda keratinler kılın esas yapıtaşlarıdır.

İnsan kılının kesit yapısında içeriden dışarıya doğru şu tabakalar bulunur; Medulla Korteks Kutikula İç kök kılıfı Dış kök kılıfı. Kortekste yer alan diğer belirgin proteinler keratin ile ilişkili proteinlerdir. Bunlardan biri yüksek sulfur içeren proteindir ve korteksin keratinleri arasında biyolojik zamk işlevi görür. Daha az bulunan ikincisi ise yüksek glisin / tirozin içeren proteindir.


Kılın fiziksel özelliklerine katkıda bulunan önemli bir biyokimyasal yapı disülfid bağlarıdır. Bu bağlar keratinler ve diğer proteinler arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirir.

Kutikula korteksin çevresini sarar ve kılın yapısının korunmasında önemlidir. Kutikulanın fiziksel veya kimyasal olarak hasarlanmasında kıl kolayca kırılır. Saçlı deri kılının çapı 40 ila 200 µm´dır. Sarı ırkta kılın çapı daha fazladır. Farklı ırklarda saçlı deri kıllarının özellikleri farklıdır: Beyazlarda kıl kesitte genellikle ovaldir, Zencilerde ise çoğunlukla oval, bazen yassılaşmıştır, Sarı ırkta ise kesitte genellikle yuvarlaktır.

     Sıradaki Makale

Saç Rengi Nasıl Belirlenir ? - Saç Renkleri

saç bakımı ipuçları
 

...

Saç rengini belirleyen faktör foliküler melanositler tarafından üretilen melanin pigmentinin miktarıdır. Pigment yoksa kıl rengi beyazdır; gri saçlarda pigment miktarı belirgin şekilde azalmıştır.

Saç renginde tonları belirleyen ise kılın çeşitli tabakalarında ışığın kırılması v

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bazen ufak detaylar muhteşem şeyler yaratabilir. Saç bakımınızda veya saçınıza şekil verirken kullanabileceğiniz bu küçük ama büyük etkili tüyolarla, en zor anlarınızda bile muhteşem saçlarla görünebileceksiniz.
Elidor'un saç uzmanlarının basit ama işe yarar tavsiyelerini uygulayabilirsiniz. İşte en çok kafaya takılan sorulara, uzman cevapları;

Saçlarım çok ince ve fazla dökülüyor. Ne yapabilirim?
Demir, vitamin, su ve biyoti
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Okan bayülgen Kadınlar ve Kuaförler sergisi ile sessizliğini bozdu ve tüm dikkatli üzerine çekti!
Bayülgen, den birde saç itirafı geldi...
Saçlarını uzun yıllardır boyadığını itiraf eden Okan Bayülgen bu sergiyi yaparken nerden ilham aldığını da anlattı.


Akşam''
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınıza zarar veren işlemlerden kaçınır, düzenli aralıklarla saçlarınız kırıklarını aldırır ve ayda bir saç maskesi yaparsanız,
güzel ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz!

Yani aslında düşündüğünüz kadar zor değil, güze

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç bakımı hakkında kulaktan kulağa dolaşan yüzlerce bilgi vardır. Kimi doğru kimi yanlış!
Sizler için doğru bilinen yanlışlara açıklık getirmek için bir haber düzenledik.

Herkesin bildiği ve doğru sandığı bu saç bakımı bilgilerinin gerçek o

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Nasıl ki cildimizi korumak için onu geceden siler temizleriz ve sabah kalktığımızda güzel bir ciltle karşılaşırız, saçlarımızda aynı özeni ister.
Sabah uyandığınızda kabarık, şekilsiz ve dağınık saçlar görmek istemiyorsanız haberimize göz atmanızı kesinliklikle tavsiye ediyoruz.
İpe

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi