Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Sorunları
»
Kepek Hakkında - Saç Sorunları

Kepek Hakkında - Saç Sorunları

saç bakımı ipuçları
 

Kepek problemi birçok insanda görülebilen bir durumdur.Hatta bebeklik döneminde bile konak dediğimiz şekilde başlar.Genel olarak kepek küçük tanelerdir fakat bunların ilerleyen dönemlerinde kalın halleri olabilmektedir.Yağlı saçlarda daha çok görü

Kepek problemi birçok insanda görülebilen bir durumdur.Hatta bebeklik döneminde bile konak dediğimiz şekilde başlar.Genel olarak kepek küçük tanelerdir fakat bunların ilerleyen dönemlerinde kalın halleri olabilmektedir.Yağlı saçlarda daha çok görülmektedir.Kepek herhangi bir yerden bulaşmayan bir mantar sonucu oluşmaktadır ve bu mantar yağlı ortamda daha fazla gelişmektedir.

Her yaşta görülebilir fakat ergenlik dönemi yani genç yaşlarda daha yoğun olarak görülebilir.Stres gibi etkenlerde kepeki artırabilir.Kepek problemi genelde yaşlandıkça azalmaktadır fakat parkinson gibi hastalıklarda ters bir durum oluşabilmektedir.

Mantarın kepekte rolü olduğunu belirtmiştik.İçinde mantar ilacı bulunan ilaçlar dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaktadır.Yine antimikrobiyel özellikleri olan şampuanlar,katranlı şampuanlar kullanılabilir.Bunlar bilinmeyen şekilde oluşan iltihabi reaksiyonu geriletici özelliği vardır.

Yağlanmayı azaltıcı maddelerde bu şampuanlara konulmaktadır.Yağlanmayı azaltmak bakteri ortadan kaldırmak olduğu için kepek probleminide ortadan kaldırmaktadır.
En önemli husus şampuanların devamlı kullanılması lazım ama bazı mantar içerenleri çok uzun süreli kullanılması önerilmemektedir,dönüşümlü kullanım tavsiye edilmektedir.

Sık kullanılmasıda bazen iyi değildir mesela her gün kullanılmasıda kepeke yol açabilmektedir.Bu sıklığı doktorla konuşarak belirlemek en yararlı çözüm olacaktır.Ortalama haftada 3 kez yıkanması genelde uzmanlar tarafından hastalara söylenmektedir.

Kepek şampuanları saçlarda kuruma saçın kalitesinde düşmeye neden olduğu için dönüşümlü kullanım yani haftanın 3 günü kepek şampuanını,kalan günlerde diğer şampuanları kullanmak her gün yıkanma ihtiyacı duyan insanlar için bir çözüm olarak sunulabilir.

Aslında kepek herdaim bir dermatoloji uzmanına başvurulması gereken bir durumdur fakat kepek sizin hayat biçiminize göre önem kazanabilir.
Mesela siyah giymeniz gereken bir işiniz varsa kepek sizin normal şartlara göre büyük sorun olabilir.

Bunun haricinde kaşıntı olursa da bu sizin için sorun olabilir.
Hafif kepek sorununuz varsa en azından bir şampuan tavsiyesi için dermatoloji uzmanına başvurulabilir

     Sıradaki Makale

Bitkisel Yağlar Ve Faydalari - Saç Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

...

ACI BADEM YAĞI

Öksürük kesici idrar arttırıcı, kurt düşürücü ve şeker hastalığı için kullanılır. Kuru ve çatlak cilt bakımında etkilidir. Stres ve yorgunluk için masaj yağı olarak kullanılır.

İÇİNDEKİLER:

Protein, Şeker ve amigdalin içerir.

KULLA

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bayanların güzellik ve zariflik simgesi olan saçların bakımı çok önemlidir. Birçok saç sorununa çözüm olacak önerileri haberimizden öğrenebilirsiniz. Ünlü ceo Baixauli saç bakımı ve saç sorunları ile ilgili çok önemli sırlarını bizlerle paylaştı.
Kozmetik markası Babe'nin CEO'su Vicente Ruiz Baixauli, saçlara en çok boyanın zarar verdiğini söylüyor: "Bu, organik boyalar için de geçerli. Jöle ve köpük gibi şekillendiriciler ise deriye temas etmediği sürece saça fazla zarar vermez. Ünlü İspanyol kozmetik
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Beyazlayan saçlar bir çok insanı mutsuz ediyor. Özellikle erken yaşta saç beyazlaması gerçekten rahatsız edici bir durum.
Ama ilerleyen teknoloji sayesinde artık beyaz saçlar tarih oluyor!

ABD''li uzmanlar tarafından yapılan deneyler ve araştırmalar
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarımızın her zaman istediğimiz gibi şekle girmemesi çok sinir bozucudur değil mi? Aslında yöntemleri bilirseniz saçlarınıza kolaylıkla şekil verebilirsiniz.
www.sacbakimi.org saçlarınıza kolay şekil verebilmeniz için püf noktala

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Size tavsiye edeceğimiz şampuan, bakım kremi, güç maskesi ve durulanmayan bakım iksiri ile kırık saçlarınızdan kurtulucak,
sağlıklı ve ışıl ışıl saçlara kavuşacaksınız. Yazın saçlarımız güneşin zararlı etkilerine karşı k

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Dünyanın en önemli saç tasarımcılarından Vince Smith saçı bir ipe benzetiyor ve ip örneğini verdikten sonra bir de uyarı da bulunuyor: "Saçlarınız tıpkı ipek bir kumaş gibidir, kalın bir kot değil!''

Tıpkı daha ince lifler

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi