Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Hakkında
»
Saç ve Tarihçe - Saç Hakkında

Saç ve Tarihçe - Saç Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

Bütün ülkelerde ve tarih boyunca saç büyük bir öneme sahip olmuştur.

Saç doğal insan güzelliğinin bir aksesuarı ve kişisel ifadeyi gösteren önemli bir unsurdur.

Mısırlılar-İtibarın Sembolü Olarak Saç
Eski Mısır''

Bütün ülkelerde ve tarih boyunca saç büyük bir öneme sahip olmuştur.

Saç doğal insan güzelliğinin bir aksesuarı ve kişisel ifadeyi gösteren önemli bir unsurdur.

Mısırlılar-İtibarın Sembolü Olarak Saç
Eski Mısır''da milattan çok uzun yıllar önce 1500 yılında, dış görünüş kişinin itibarını, toplumdaki yerini ve politik konumunu ifade ediyordu. Peruğun önemli bir rolü vardıı. Peruklar bir ustalık ürünü olarak yapılır ve üzerine toz altın serpiştirilirdi.

Keltler- Gücün Sembolü Olarak Saç
Milattan önce 8. yüzyılda Kuzey Avrupa''da yaşayan Kelt toplumunda saçlar özellikle uzatılırdı. Bu, bir erkek için gücün, bir kadın için de doğurganlığın ifadesi idi. Kadınlar ve erkekler süslü düğümler ve örgülü saçlar kullanırlardı. Saçlarını değişik şekillerde bağlar ve uçlarına mücevherler takarlardı..

Kutsal Kitap-Samson ve Deliyla''nın hikayesi
Erkeklerde gücü simgeleyen saç, İncil''de Samson ve Dilayla''nın hikayesinde bile anlatılmıştır. Samson''un, İsraillilerin''in lideri olarak Tanrı tarafından seçildiğine inanılırdı. Onun hiç kesmediği uzun saçları ona doğa üstü güçler verirdi. Onun bu sırrını bilen tek kişi ise aşkı Dilayla idi. Ancak Dilayla, bir gün sevdiği adama ihanet ederek düşmanları ile casusluk yaptı ve bir gece onun saçlarını kesti. Böylece onun tüm gücünü çaldı. Bu, onun düşmanları tarafından yakalanabilmesinin tek yoluydu.

Yunanlılar-Davranışların İfadesi Olarak Saç
Klasik Yunan döneminde (M.Ö. 500-400) kıvırcık saçlar yalnızca günün modası değil, aynı zamanda yaşama ait davranışın da göstergesiydi. Bukleli saçlar, devinim, değişim, özgürlük ve yaşama mutluluğunun simgesi olarak kabul edilirdi.

Medusa – Tehlikenin İfadesi Olarak Saç
Saç bir bedduanın işareti olarak da tarihe geçmiştir. Yunan mitolojisinde yer alan Medusa güzel bir kadındı ve Athena''nın tapınağında Poseidon ile aşk yaşamıştı. Buna sinirlenen Athena ise Medusa''yı çirkin yüzlü bir heykele, o muhteşem kıvırcık saçlarını ise yılanlara çevirmişti. Ona bakan her erkek taşa dönüşüyordu.

Punk-Karşıtlığın Sembolü Olarak Saç
Günümüzün protestocularından olan pank''çılar, burjuva tarzı yaşamı protesto etmek için, saçlarını başkaldırının bir sembolü olarak değişik şekillerde kestirip şok edici renklere boyamaktadırlar.

1960''lar- Kurtuluşun Simgesi Olarak Saç
1960''lı yıllarda kadınların saç şekillerinde, farklı bir itirazı görmek mümkündü. Bayanlarda kurtuluşun simgesi olan kısa kesilmiş, düz ve basit saç şekli, kadınsı davranışları ihmal etmeden, erkeklerle eşitliği simgeliyordu.

Müziksel Saç
Uzun saçlı müzisyenler, yaptıkları müziği anlatan devrim niteliğindeki müziksel saç, ilk kez 1967 yılında New York''ta sahnelendi. Bestelerinin çoğu günümüzde de geçerli olan moral değerleri, cinselliği, ırkçlığı, şiddeti ve sosyal kabulü sorguluyordu.

21. Yüzyılda Saç
Günümüze kadar saç, gücün, gençliğin, canlılığın ve sağlığın sembolü olarak önemini korudu. Bugünlerde saç şekli ve modası da geniş ölçüde değişiklik gösteriyor - ancak sağlıklı saçın önemi hiç değişmedi. Saç kaybı ve saçlardaki hasar yalnızca tıbbi bir problem olarak değerlendirilmiyor, aynı zamanda kişinin mental dengesini ve genel durumunu da ciddi şekilde etkiliyor. PANTOGAR, dünyanın her tarafında, kadınların saçlarına yeniden kavuşmalarını ve saçlarının sağlıklı, canlı görünmelerini sağlıyor.

     Sıradaki Makale

Pantogar - Saç Hakkında

saç bakımı ipuçları
 

...

Sağlıklı, güçlü saçlar ideal güzelliğin önemli bir unsuru, kişisel cazibenin ve çekiciliğin en önemli parçasıdır. Gücü ve canlılığı simgeleyen saçlar sizin kendinizi ifade etmenize ve başkalarını etkilemenize yardımcı olur.

Değişik tiplerde saç kaybı mevcuttur. Bu sorun sadece erkekleri

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bazen ufak detaylar muhteşem şeyler yaratabilir. Saç bakımınızda veya saçınıza şekil verirken kullanabileceğiniz bu küçük ama büyük etkili tüyolarla, en zor anlarınızda bile muhteşem saçlarla görünebileceksiniz.
Elidor'un saç uzmanlarının basit ama işe yarar tavsiyelerini uygulayabilirsiniz. İşte en çok kafaya takılan sorulara, uzman cevapları;

Saçlarım çok ince ve fazla dökülüyor. Ne yapabilirim?
Demir, vitamin, su ve biyoti
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Okan bayülgen Kadınlar ve Kuaförler sergisi ile sessizliğini bozdu ve tüm dikkatli üzerine çekti!
Bayülgen, den birde saç itirafı geldi...
Saçlarını uzun yıllardır boyadığını itiraf eden Okan Bayülgen bu sergiyi yaparken nerden ilham aldığını da anlattı.


Akşam''
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarınıza zarar veren işlemlerden kaçınır, düzenli aralıklarla saçlarınız kırıklarını aldırır ve ayda bir saç maskesi yaparsanız,
güzel ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz!

Yani aslında düşündüğünüz kadar zor değil, güze

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç bakımı hakkında kulaktan kulağa dolaşan yüzlerce bilgi vardır. Kimi doğru kimi yanlış!
Sizler için doğru bilinen yanlışlara açıklık getirmek için bir haber düzenledik.

Herkesin bildiği ve doğru sandığı bu saç bakımı bilgilerinin gerçek o

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Nasıl ki cildimizi korumak için onu geceden siler temizleriz ve sabah kalktığımızda güzel bir ciltle karşılaşırız, saçlarımızda aynı özeni ister.
Sabah uyandığınızda kabarık, şekilsiz ve dağınık saçlar görmek istemiyorsanız haberimize göz atmanızı kesinliklikle tavsiye ediyoruz.
İpe

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi