Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Doğal Bakım
»
Erkek ve Kadınlarda Saç Bakımı - Saç Doğal Bakımı

Erkek ve Kadınlarda Saç Bakımı - Saç Doğal Bakımı

saç bakımı ipuçları
 

Yüz derisinde olduğu gibi kafaderinde ve saçlarda, bünye özelliklerine göre değişiklikler sözkonusudur. Hemen hemen her iki kişiden birinin kafa derisindeki yağbezleri normalin üstünde yağ üretir. Sonuç, yağlı saçlar!Yüzünün derisi yağlı olanları

Yüz derisinde olduğu gibi kafaderinde ve saçlarda, bünye özelliklerine göre değişiklikler sözkonusudur. Hemen hemen her iki kişiden birinin kafa derisindeki yağbezleri normalin üstünde yağ üretir. Sonuç, yağlı saçlar!Yüzünün derisi yağlı olanların genellikle kafa derisi deyağlıdır. Herkesin kafa derisinde kepeklenme olur; derininkendini yenilemesinin bir sonucudur bu durum.

Altında yeni derioluştuğunda, eski deri canlılığını yitirirve kepek halini alır. Bu kepeklenme ise, iki durumda problem halinegelir: Derinin fazla yağ üretimi nedeniyle kepekler bir kabuk gibi kafaderisine yapışır. Bu durumda saçların dip taraflarıyağlı, öteki kısımları ise kurudur. Yağbezlerinin az yağ üretmesi durumunda ise, kafa derisi kuru olduğuiçin kepekler etrafa uçuşur. Bu durumda, saçlar da genellikle cansızve kırılgan olur.

-Yağ şampuanı, kurusaçlar için
2 yemek kaşığıdolusu susam yağı, bademyağı veya ayçiçek yağı ve3-4 yemek kaşığı dolusu nohut unu hazırlanır.Saçlar yıkanmadan önce, seçilen yağla kafa derisine masajyapılır. Sonra, artan yağ ile nohut unu, belki biraz dasıcak su eklenerek, akışkan bir lapa haline getirilir. Bu lapaile saçlar iyice şampuanlanır ve sonunda durulanır.

-Lavanta şampuanı, tümsaç tipleri için
100ml hazır bitkiselşampuana 4 damla lavanta ve 4 damla okaliptüs yağı eklenir veçok iyi çalkalanır.

Limon şampuanı,yağlı saçlar için
5 yemek kaşığı dolusuince kıyılmış ısırganotu yaprağıyarım litre soğuk suya eklenir, kaynama derecesine kadarısıtılır, 15 dakika demlendikten sonra süzülür. Bu arada, 1limonun suyu sıkılır. Ayrıca, 2 yumurta sarısıçırpılır. Limon suyu, yumurta sarısı, 5 damla limon yağıve 1 tatlı kaşığı dolusu hazır bitkiselşampuan, ısırganotu çayına eklenerek iyice çalkalanır.Saçlar bu şampuanla yıkanır ve iyice durulanır.

Yağ friksiyonları
Yağ friksiyonları her saçtipi için yararlıdır, ama özellikle hırpalanmış vekuru saçlar, uçlarına kadar bu bakımdan yararlanırlar.Şifalı bitki çayları ile birlikte de kullanılabilendeğerli bitki yağları, saçlara canlılık, esneklik veparlaklık kazandırır, zararlı çevresel etkilerden korur,perma, çok sıcak fön çekme ve sürekli boyanın olumsuz etkilerinekarşı dayanıklılık kazandırır.

-Yağ friksiyonu, kuru vehırpalanmış saçlar için
25ml bademyağı(veya kabakçekirdeği yağı) ve 25ml zeytinyağıkarıştırılır ve saçlara friksiyon yapılır.Daha sonra saçlar bir havlu ile örtülerek, birkaç saat veya gece boyuncaetkilemeye bırakılır.

-Etkili yağ kürü, çokhırpalanmış saçlar için
40ml hintyağı ve 20ml soyayağı bir cam şişede veya kavanozda iyicekarıştırılır. 2''şer tatlıkaşığı dolusu ısırganotu, biberiye, ve kekikeklenir. Çok iyi çalkalanarak 2 gün bekletildikten sonra süzülür. Bu yağsaçlara emdirilir ve 40 dakika etkilemeye bırakılır.
Yağ friksiyonu, yapısalzarar görmüş saçlar için (örneğin boya veyaperme sırasında)
40ml tatlı bademyağıve 20ml hintyağı iyice karıştırılarak saçlara veözellikle de saç uçlarına iyice yedirilir. Bir saat süreyle etkilemeyebırakılır.

Yağ friksiyonu, kepeğe karşı
10 damla okaliptüs yağı, 15damla biberiye yağı ve 50ml jojoba yağı, sıcak subanyosunda ısıtılarak iyicekarıştırılır, kafa derisine ve saçlara uygulanır.

-Yağ friksiyonu,yağlı saçlar için
12 damla bergamotyağı(turunç kabuğu yağı), 13 damla lavantayağı ve 50ml jojoba yağı, sıcak su banyosundaısıtılarak iyice karıştırılır vesaçlara yedirilir.

Durulama Suları – Hızlı veEtkili
Yıkamadan sonraki durulamasuları, özellikle yağlı ve kepekli saçlarda mucizeleryaratabilir. Kuru veya kaşıntılı kafa derisi de, bitkiselkatkılı durulamalarla veya elma sirkesi ile rahatlatılabilir.Durulamalar, yıkanmadan sonra uygulanır ve saçlar artıkbaşka bir biçimde yıkanmaz.

-Sirkedurulaması, parlaklık ve esneklik kazandırıcı
1 yemek kaşığıelma sirkesi ve 5 damla hintyağı, 1-2 litre sıcak suyakarıştırılır. Saçlar bu suyla durulanır ve kafaderisine masaj yapılır.

-Limon durulaması,yağlı saçlar için
1 limonun ince rendelenmişkabuğu ve 1 tatlı kaşığı dolusu incekıyılmış ıhlamur, yarım litre soğuk suyaeklenir ve kaynama derecesine kadar ısıtıldıktan sonra 10dakika demlenmeye bırakılır ve süzülür. 8 limonun suyu ilebirlikte, hepsi bir şişeye veya kavanoza aktarılır veçalkalanarak 2 gün bekletilir. Saçlar yıkandıktan sonra, 1 litreılık durulama suyuna, şişedeki sıvının 1/8bölümü eklenir ve durulama yapılır.

-Isırganotu durulaması,kafa kaşıntısına karşı
¼ litre elma sirkesi kaynamaderecesine kadar ısıtılır(ama kaynatılmaz) ve içinebir avuç dolusu ince kıyılmış ısırganotuyaprağı eklenir ve soğuyana kadar demlendikten sonra süzülür.Saçlar durulanırken kafa derisine de masaj yapılır.

Saç dökülmesine karşıetkili bir reçete
3-4 hafta boyunca her gün, bir avuçdolusu ince kıyılmış ısırganotu kökü 8-10 saatboyunca 1-2 litre soğuk suda bekletilir, sonra 3-4 avuç incekıyılmış ısırganotu yaprağı eklenir,kaynama deresine kadar ısıtılır, 10 dakika boyuncademlenmeye bırakılır ve süzülür. Bu suyla kafa derisi ve saçlarbeş dakika boyunca yıkanır ve kafa derisine masajyapılır.

Ama her yıkamadan önce, kafa derisine, İsveçŞurubu ve ısırganotu tentürü ile dönüşümlü olarakfriksiyonlar yağılır. Daha ilk haftada saç dökülmesi durur vetedavi süresinin sonuna doğru yeni saçlar çıkmaya başlar. Dahasonra bu tedavi 3-4 günde bir uygulanırsa, saç dökülmesi uzun vadedeönlenmiş olur ve saçlar esneklik, parlaklık kazanarak,sağlıklı bir görünüme de sahip olurlar. Bu tedavi, kepeklenmeyekarşı da çok etkilidir.

     Sıradaki Makale

Kuaför Malzemeleri

saç bakımı ipuçları
 

...

KUAFÖR MALZEMELERİ SATAN FİRMALAR

www.kuaforpazari.com

www.kuafor malzemeleri .net

www.kuafor malzemeleri .org

www.kuaforpazari.net

www.kuaforticaret.com

market.kuaforsalonlari.com

www

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Kuru ve yıpranmış saçlarınıza çare olması için onlarca saç bakımı ürünü denediniz fakat fayda etmedi mi? Haberimizdeki yağlar ile saçlarınıza bakım yapabilir, kurumuş saçlarınız yerine ışıldayan sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Tamamen doğal bu yağlar saç bakımında muhteşem etkiler yaratıyor.
Hindistancevizi yağı
Hindistan''da kadınlar, asırlardır, saçlarının güzelliği için hindistancevizi yağına güvenirler. Hindistancevizinin içinde bulunan zengin içerikli yağ, saçın nemini içine hapseder ve saçta çok hoş, tropikal bir koku k
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Fas kadınlarınız güzellik sırlarından olan Argan Yağının mucizevi etkilerine inamayacaksınız. Yaşlanma, tırnak bakımı ve saç bakımı gibi her türlü şeye faydalı olan bu yağa öyle ki altın sıvı diyorlar.
Saç bakımında doğal yöntemler arayanlar için müthiş bir seçenek olacak. Saçınıza zarar verebilecek her türlü dış etkenlerden korur
ve güçlü saçlara sahip olmanızı sağlar.

İçeriğindeki yağ asitleri ve E vitamini ile saç
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınızın her zaman sağlıklı ve dolgun olması için basit detayları bilmeniz yeterli!

Haberimizdeki 10 öneri ile saçlarınız eski ışıltısına ve sağlığına kavuşacak,
güzelliğinize güzellik katacaksınız...

Sağlıklı ve Dolgun Saçlar için 10 Öneri <
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Sağlıklı ve bakım saçlar için kimyasal saç ürünleri uygulamaktan sıkıldıysanız, sizler için bir haberimiz var.

Doğal yollarla saçlarınızın dökülmesini durdurabileceksiniz. Hemde her türlü saç sorunlarına karşı çö

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Bakımlı ve uzun saçları kuşkusuz ki herkes ister. Sizler için saça iyi gelen ve saçınızı sağlığına kavuşturacak çok özel yağ tedavilerini haberimizde derledik.
Hintyağı, zeytinyağı,bal ve kakao yağı gibi evde bulabileceğin

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi