Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Uzmanları
»
ilker Yavrutürk ile - Saçlarınız Artık Yıpranmasın !

ilker Yavrutürk ile - Saçlarınız Artık Yıpranmasın !

ilker Yavrutürk ile - Saçlarınız Artık Yıpranmasın !

Gelişen teknoloji sayesinde, öyle ürünler çıkıyor ki, saçlarınız en zor işlemlerden geçse bile, yıpranmıyor. Peki hangi işlemlerde hangi ürünler kullanılmalı ki saçlarınız yıpranmasın?
Yüzyıllardır kadın ve saçı ayrılmaz bir bütün oluşturmuştu

Gelişen teknoloji sayesinde, öyle ürünler çıkıyor ki, saçlarınız en zor işlemlerden geçse bile, yıpranmıyor. Peki hangi işlemlerde hangi ürünler kullanılmalı ki saçlarınız yıpranmasın?
Yüzyıllardır kadın ve saçı ayrılmaz bir bütün oluşturmuştur ve genel olarak kadınlar, saçlarından hep bir beklenti içerisine girmişlerdir. Peki bunun sebebi nedir? Nedir bu memnuniyetsizliğin sebebi?

Siyah saçlı olan kahverengi ister, sarı saçlı olan kızıl... Saçı düz olan, "saçım kıvırcık olsa ne güzel olurdu..." diye düşünürken, saçı kıvırcık olan da, "saçım dümdüz olsa ne kadar rahat ederdim..." der.

Tabii ki insanoğlu, gelişen bu kozmo-kimya döneminden önce, saçlarının ya dipten kopmasına neden olmuş, ya da tiftik tiftik durmasını izlemiş. Sonuç çoğu zaman hüsran olmuş. Şekil verelim ve bu şekil uzun süre bozulmasın derken de ozon tabakasını bile delmişiz...

Şimdilerde ise durum çok farklı. Artık saçlarda ani renk değişiklikler, ya da önemli kimyasal işlemler yapılırken saçların yıpranma olasılığı eskisinden çok çok az.

Doğru ürünleri bulmak kadar, onları uygulama becerisi de önemli. Evet, doğru işlemler ile saçların renginin açılması veya kuzu kıvırcık saçların pırasa gibi dümdüz olması mümkün. Şimdi sizlere özetle bu mucize işlemleri anlatmaya çalışacağım. Siz de burada okuduklarınızı aynen kuaförünüze anlatın ve kaynakları da belirtin ki, bilmeyen kuaför salonları da araştırıp öğrensin ve çalıştıkları firmalardan bu ürünleri temin etsinler. Bu kararı neden aldığıma gelince... Geçen gün bir kuaför salonumuzu aramış ve halka ilişkiler müdiremizle aralarında şöyle bir konuşma geçmiş:

- Siz yıllık fön çekiyormuşsunuz, doğru mu?
- Salonumuzda 6-8 ay kalıcı saç düzleştirme (strait terapy) yapılıyor. Ondan mı bahsediyorsunuz?
- Ben anlamam kardeşim. Sizin yüzünüzden burada biz uğraşmak zorunda kalıyoruz. Kuaförler odasından eksper getirteceğim ve bu durumu düzelteceğim.

Ve aniden telefonu kapamış...

Yani anlayacağınız, yazılarımızı okuyanlar bilirler biz Eczacıbaşı''nın çıkardığı Strait Therapy işlemini ülke genelinde en çok uygulayan salonuz. 200''den fazla kişiyi bu uygulama sayesinde dümdüz saçlara kavuşturduk. Bazı kişiler bir yıldan uzun zamandır düz saçlarıyla salına salına geziyor. Bunu duyan kuaförler, bu işlemden bir haber olduklarından, böyle bir şeyin olamayacağını ve bunun bir kandırmaca olduğunu müşterilerine söylüyorlar.

Durum budur, hanımlar. İnternetten Eczacıbaşı Schwarzkopf telefonlarına ulaşan tüm kuaförler, bu işlem hakkında özel bir eğitim alarak sonuca gidebilirler, ama bu iş onlara biraz tuzluya mal olabilir. Neyse araştırıp soruşturan herkes, detayları öğrenebilir. Yukarıda bahsettiğimiz düzleştirme işlemi de, kozmetik dünyasının son harikalarındandır ve kesinlikle saçı yıpratmadan dümdüz yapabilir. Web sayfamızda uygulamanın resimlerini bulabilirsiniz.

Bir başka teknoloji harikası da boyalı saçların renk açıcı kullanmadan açılabilmesi işlemidir. Evet yanlış okumadınız: Diyelim ki saçlarınız, koyu kahveye boyalı ve siz daha açık bir ton ve üzerine balyaj istiyorsunuz.. O zaman ''Color Remover'' isimli Goldwell marka bir ürünle bu işlemi yaptırabilir ve oksidasyon olmadan saçlarınızın rengini yumuşak bir şekilde açtırabilir, hemen ardından da saçınıza parafinli açıcı ya da bildiğiniz açıcılarla istediğiniz gibi balyaj attırabilirsiniz.

Veeee... Geçici perma...

Saçlarım dümdüz, şöyle 8-9 hafta, yaz boyunca hafif dalgalı olsun derseniz, Goldwell geçici dalga ile saçlarınızı hareketlendirebilirsiniz ve saçlarınız eski perma işlemlerinde olduğu gibi yıpranmaz. Gerek hoş kokusu, gerekse saçlarınızdaki yumuşak dokusu sayesinde asla saçları yıpratmayan bu ürün, Almanya ve dünyada büyük sükse yapmayı başardı... Röfleli ve boyalı saçlara sahip müşterilerimde dahi çok iyi sonuçlar aldığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

Kozmotolojide keratin kaynak kısa saçlıların derdine deva olmaya devam ediyor. Rapunzel marka keratin kaynaklar, Avrupa''dan ithal edilerek 6 ay garanti ile uzun saçlı olmanızı sağlıyor. Bu marka, bayilerine eğitim ve ürün vererek ülke çapında saç uzatma sorununu çözmeyi başardı. Salonumuzda diğer ürünler gibi saç uzatma sistemleri içinde en iyisi olan Greath Lenghts marka keratinler uygulanmaktadır. İşlem ücreti 400 ile 900 arasında fiyatlanabilmektedir. Saçlara zarar vermeyen bu ürünün kullanımı kolay ve ürün, çıkartılırken kolayca saçtan ayrılabilen bir malzeme ile yapılmış.

Rapunzel şimdilerde kendi markasını kendi üretmeye de başladı. 4 ay garantili ham saçtan kaynak sistemi, yarı yarıya daha ucuz uygulanabiliyor. Eğer merak ederseniz saçınızın fotoğrafını ve istemiş olduğunuz uzunluğu bize yazın ve size tam fiyat verelim. Ayrıca Card Finans''a taksit imkanı ile işinizi kolaylaştıralım.

Neyse şimdilik bu kadar bilgi saç sorunlarınızın büyük bölümünü halledebilir. Siz de merak ettiklerinizi telefonla arayarak bizzat benden öğrenebilirsiniz.

İyi yazlar dilerim,

İlker Yavrutürk
     Sıradaki Makale

Saçınız Şekil Almıyor mu ? - Saç ve ilker Yavrutürk

saç bakımı ipuçları
 

...

Bir çok kadın saçlarını şekillendiremediğinden yakınır. Oysa yöntemini bildikten sonra saçınıza şekil vermek çok kolay... Saçlarınızın kolay şekil alması için...

Saçınıza seksi bir dolgunluk kazandırmak için, kuruturken yuvarlak fön fırçanızı dik bir şeklide iki parmak kalınl

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 

İlker Yavrutürk, gelen her müşterisi ile tek tek ilgileniyor. Saç ile ilgili her türlü konuda onları bilgilendiriyor.
Onların yüz hatlarına göre saç tasarımlarını onlarla birlikte bilgisayar üzerinde yapıyor.
Müşteriler saçları boya olduğunda ya da kes

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Tüm kadınların hayalinde bir saç vardır. Bir film yıldızı ya da ses sanatçısının saçları gibi…

Ama asıl önemli olan herkesin o çok beğenerek imrendiği saçlar gerçekten güzel mi?

Özellikle platin renkli saçlar fönlüyken gerçekten çok güzel görünebil

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

İlker Yavrutürk saçlarınızla ilgili sorularınızı yanıtlıyor!

Merhaba; Ben saçlarımı oldukça kısa kestirdim Fakat şimdi kaynak yaptırmak istiyorum. Kısa saça kaynak yapılabilir mi? Her kuaför başka bir şey söylüyor ve kafam karıştı lütfen bu konuyla ilgili yard

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Ünlü iktisatçıların ortaya attığı yeni teoriye göre, kadınların saçı uzunsa ekonomide işler iyi demektir

Saçlar kısaldıkça ‘ekonomi daha kötüye gidebilir'' işaretleri artıyor.
Dünya ekonomisinin artan enerji, gıda fiyatları ve finansal güçlükler nedeniyle

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç Tasarım Uzmanı İlker Yavrutürk

Çok önemli bir düğünde, mezuniyette yada evlenirken hem kılık kıyafetimizle hemde saç modelimizle göz önünde olmak isteriz . Bir gecelik heves için saçlarımıza kıymak istemeyiz bu nedenle de takacağımız Peruk, Çıt çıt ve Kaynaklarla Saçla

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi