Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Boyası
»
Kalıcı Saç Boyaları ve Kanser Riski - Saç Boyama

Kalıcı Saç Boyaları ve Kanser Riski - Saç Boyama

saç bakımı ipuçları
 

Son günlerde hepimizi telaşlandıran bu konu hakkında ülkemizin en büyük boya markalarından birinin açıklamasını sizlerle paylaşmak istedim. Detaylı okuduğumuzda telaşlanacak bir şey olmadığını anladım. Sizi de kaynak belirterek bil

Son günlerde hepimizi telaşlandıran bu konu hakkında ülkemizin en büyük boya markalarından birinin açıklamasını sizlerle paylaşmak istedim. Detaylı okuduğumuzda telaşlanacak bir şey olmadığını anladım. Sizi de kaynak belirterek bilgilendirerek gelen sorularınızı toptan cevaplamış oldum.. Lütfen dikkatlice inceleyiniz..

Ayrıca ağustos ayı itibari ile hafta içi hergün kanal 1 televizyonunda saat 11 ile 13 arasında ''''ece ile erken den'''' isimli kadın programında saç tasarımlarımızla karşınızda olacağız izlemenizi ve yorumlamanızı çok istiyorum. Çünkü bu çoğunuzla birebir tanışmak demek olacak... Ben her pazartesi TV ekranlarında olurken ekibimden 2 kişi her gün canlı canlı bir bayanın saçlarını boya ve kesimlerle yenileme şansı bulacak.

Sizi kanserojen boyalarla ilgili AB yasalarının ve detaylarının anlatıldığı Eczacıbaşı tarafından bana yollanan bilgilendirme yazısı ile baş başa bırakıyorum..

Bildiğiniz gibi son günlerde, kalıcı saç boyalarının mesane kanserine neden olduğu ile ilgili söylentiler gündeme gelmiştir. Bu söylentilerin nedeni, 19 Temmuz 2006 tarihinde Avrupa Birliği Komisyonu tarafından yayınlanan 2006/65/EC sayılı Direktif''tir. Bu direktif ile, kalıcı saç boyalarında boyar madde olarak kullanılan 22 adet hammaddenin 1 Aralık 2006 tarihinden sonra kozmetik ürünlerde kullanılmasına son verilmiştir. Kozmetik Endüstrisi de bu düzenleyici önlemi tamamen desteklemektedir.

Avrupa Komisyonu ve uluslararası bilimsel kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen yoğun bilimsel araştırmalar ve bağımsız güvenlik değerlendirmeleri, saç boyalarını bugün piyasada bulunan kozmetik ürünleri arasında en çok incelenen ve en güvenilir ürünler haline getirmiştir.

2001den bu yana gündemde olan bu konuyu ve direktifin yayınlanmasına kadar olan süreci özetlemek gerekirse;

2001 yılında “Kalıcı saç boyalarının kullanımı ve mesane kanseri riski” başlıklı bilimsel bir çalışmanın yayınlanmasına müteakip, tüketiciyi koruma amaçlı SCCP Bilimsel Komitesi (Kozmetik Ürünlerle İlgili Bilimsel Komite) potansiyel risklerin kaygı verici olduğu sonucuna ula şmış ve Avrupa Birliği Komisyonuna saç boyası kimyasallarının kullanımının kontrolü için ilave önlemler alması gerektiğini tavsiye etmiştir ve saç boyaları için genel bir güvenlik değerlendirme stratejisi tavsiyesinde bulunmuştur.

SCCP''nin önerisine müteakip AB Komisyonu, saç boyalarını düzenlemek için, endüstriden, ürettikleri saç boyaları ile ilgili güvenlik dosyalarını, değerlendirilmek üzere SCCP''ye sunmalarını şart koşan bir strateji üzerinde üye devletlerle ve paydaşlarla anlaşmıştır.

Bugüne kadar güvenlik bildirimi verilen 115 maddenin kullanımına halen güvenle devam edilmektedir. Komisyon stratejisi, kalan saç boyası bileşenlerinin (örn. güvenlikleri ile ilgili hiçbir dosya sunulmayan boyar maddeler) yasaklanmasını öngörmektedir.

Bu uygulama tam olarak bu maddelerin güvenilir olmayan bir nitelik taşıdığını göstermemektedir. Bu maddeler sadece saç boyalarında kullanılmalarının savunulmasıyla ilgili endüstriden hiç bir firmanın, herhangi bir güvenlik bildirimi yapmadığı bazı kalıcı saç boyası maddeleridir.

Türkiye''deki Kozmetik Mevzuatı da Avrupa Birliği ile uyumlu şekildedir. Bir kozmetik ürünün Türkiye'' de satılabilmesi için 76/768/EEC Avrupa Birliği Kozmetik Direktifine uygun ve diğer ülkelerde de serbestçe satılabilen bir ürün olması gerekmektedir.

Almanya ''dan ithal etmekte olduğumuz Igora Royal ve Indola Professional kalıcı saç boyaları tamamen güvenlidir ve bu boyalarda kullanılan boyar maddelerin güvenlik bildirimleri üretici firma Schwarzkopf & Henkel KGaA tarafından SCCP''ye sunulmuştur. Igora Royal ve Indola Professional kalıcı saç boyalarında bu 22 yasaklanan madde zaten hiç yer almamıştır.

Söz konusu Direktifin bir kopyası ve yasaklanan hammaddeler listesi bilgi için ekte sunulmaktadır. Kısaca özetlemeye çalıştığım bu kararla ilgili AB Komisyonu ile COLIPA''nın (Avrupa Kozmetik ve Tuvalet Müstahzarları Üreticileri Derneği) basın bildirileri de ekte ayrı ayrı bilgilerinize sunulmaktadır.

     Sıradaki Makale

ilker Yavrutürk Paris''te The Mondial Kuaför Fuarı''na Katıldı

saç bakımı ipuçları
 

...

Ve Paris sokaklarında kaybolduğum bir anda cem yılmazın ünlü esprisi beni kendime getirdi “..ulan İstanbul sen mi büyüksün ben mi …göreceğiz bakalım ….”

Vee ikinci kez Paris teyim yıllar önce babam Mecidiyeköy de ki salonumuzdan yılda bir defa tatile çıktığı

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 

Evde saç boyarken bir çok bayanın ortak sorunu beyaz saç tellerinin tam kapanmaması. Gerçektende kötü bir görüntü oluşturan bu durum,
birçok bayanı sıkıntıya sokuyor. Sizler için saç boyarken beyaz telleri kapayabilmeniz için neler yapmanız gerektiğini bel

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınızın rengini değiştirmek mi istiyorsunuz ama piyasadaki saç boyalarının cilde zararlı kimyasallar içerdiğinimi düşünüyorsunuz , o zaman saçlarınızı boyamak ve parlaklık vermek için doğada bulunan renk verici bazı bitki ve otlardan faydanabilirsiniz...

Doğal yöntemleri kullanarak
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Doğal bitkilerle kendi saç boyanızı kendiniz yapabilirsiniz. Ancak saçınızın tamamına uygulamadan önce bir kısmına uygulayarak denemenizde yarar var.

Doğal kumral boya
-100 gr. Papatya
-1/2 litre su
Papatyaları k

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Bayanlar, Koleston Renk Aktifleştirici ile saçlarınızın rengi hiç solmasın.
Saçlarınızı boyadıktan 15 gün sonra paketin içinden çıkan Koleston Renk Aktifleştirici’yi kullanın saçlarınızın rengi ilk günkü gibi parlak ka

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Üç tip ana kimyasal boya vardır:
Direkt boyalar saçı değiştirmez. Doğrudan saç telinin dış yüzeyine sabitlenirler. Boya negatif, saç pozitif yüklü olduğundan birbirlerine mıknatıs gibi yapışarak saça sab

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi