Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
doğal ve bitkisel saç bakımı
Yıllara Göre Saç Trendleri
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Modelleri
»
Perma ve Defrize - Saç Modelleri

Perma ve Defrize - Saç Modelleri

saç bakımı ipuçları
 

PERMA

Saçınızı ara sıra hafif kıvırmak veya biçimlendirmekten öte bir şey istediğinize eminsiniz, perma yaptırmayı düşünebilirsiniz. bu oldukça ciddi bir adımdır, çünkü perna sırasında saç kimyasal maddeler b

PERMA

Saçınızı ara sıra hafif kıvırmak veya biçimlendirmekten öte bir şey istediğinize eminsiniz, perma yaptırmayı düşünebilirsiniz. bu oldukça ciddi bir adımdır, çünkü perna sırasında saç kimyasal maddeler biçimlendirme bigodileri tamamen değişik bir biçim almak üzere yeniden yapılandırılır, yapılan işlemin geri döndürülemez bir etkisi vardır. Bu işlemi kuaförde yaptırmak çok daha güvenlidir. Çünkü saçınız tehlikeye atılmayacak kadar önemlidir.

Kuaförünüz saçınızın uzunluğuna, dokusuna ve durumuna göre size en uygun perma türünü önerecek, tüm perma bigudilerinin doğru yeleştirilmesini sağlayacaktır. Bigudilerin biçimi, saçın durumu ve bigudilerin ne kadar süre başta tutulacağı alınacak sonucu etkiler. Farklı sonuçlar elde etmek için değişik perma tipleri uygulanır. Normal permanın amacı, kısa veya uzun saçın tümünü eşit şekilde kıvırmaktır.

Dolgun perma veya yarım perma büyük bigudi üstünde biçimlendirilen yumuşak bir permadır ve sıkı buklelerden çok, dalgalı bir sonuç verir. Saçınızın yanlızca bir bölümünün kıvırcık olmasını istiyorsanız, kısmi perma yapılabilir; mesela arkada ve yanlarda kısa düz saçlar, tepede kabaran bukleler.

Ayrıca, saçınızın bir kısmı doğal olarak kıvırcık, idğer tarafı doğal olarak düzse,kısmi perma hepsini aynı duruma getirmek içinde kullanılabilir. Buna karşılık düzleştirme ters perma demektir; perma işlemi sırasında kıvrımlı veya kıvırcık saçlar düz tutulur. Ancak düzleştirme, normal permadan çok daha şiddetli bir işlemdir ve saçta daha zararlı etkileri olabilir. Kök perması, saçınıza kökler civarında dolgunluk vermek için kullanılır. Saçın uçları korunup yanlızca başın derisine yakın bölümlere perma yapılır.

Aklınızda bulunsun: Perma ve gölge işleminin saç yapısı için zararlı olduğunu, ikisinin birlikte uygulanmasının bu zararı ikiye katlamak anlamına geldiğini. bu işlemlere maruz kalan saç telleri, zayıflayıp kuruduğu için dökülme tepkisi verebilir. Senin saç tellerin iki kimyasal işlemi ayna anda gördüğü için çok fazla zarar görmüş olabilir. Bu nedenle en ufak bir tarama işleminde bile dökülme tepkisi verebilir.

DEFRİZE

Saça düz fön çekildikten sonra PERMA LOSYONU ile saç belli bir süre ince tarakla taranır, gerekli işlemler sırasıyla uygulanır, Sonuç olarak saç permanınkine benzer bir koku ile birkaç yıkamaya maruz kalır. Eski dalga “kırılmıştır” ve artık çekilen fön daha uzun süre saçta kalabilir, kendi halinde bırakıldığında saçta sertlik ve asilik yüzde 30 oranında azalabilir.

Birde zencilerin kullandığı krem düzleştirici kimyasallar tarzındaki alternatif yöntem bu uygulama sonunda da saçta sertlik ve asilik yüzde 50 kadar azalsa da saçın yıpranma payı epey yüksektir.

Bu yöntemlerin her ikiside saçı ezer ve kısa zaman içinde “2 ay sonra” tekrar uygulama risk taşır.

Defrize saça çok zarar veren bir işlem aslında.Gerçi yapılan uygulama ve kullanılan malzeme de çok önemli tabi. Aslında çok iyi ürünler çıktı saçı daha az yıpratarak düzleştiren.Ama ben yine de kimseye tavsiye etmiyorum.

Defrize aşırı dercede kıvırcık saçları daha düz hale getirmek için kuaförlerin saç üzerinde gerçekleştirdiği bir işlemdir. Amacı aşırı kıvırcık saçların fön işlemi zor olduğundan fön süreside uzun omaktadır. Saçları aşırı kıvırcık olan ve ( işi gereği veya herhangi bir nedenden dolayı ) sürekli saçlarını fönlü kullanmak zorundaolan bayanlar zamandan tasarruf açısından saçlarına defrize işlemi uygulatırlar.
Yanlış bir inanışa göre defrize kalıcı fön değildir defrize işleminde saçlar fönlü gibi düz olmaz ve diperden uzayan yeni saçlar kıvırcık olarak uzarlar defrize yaptıracak kişiler buradaki hususları dikate almaları tavsiye edilir.

GÜZEL BUKLELER:

Buklelerin havalı ve esnek olabilmesi için saçın...
- Sağlıklı olması; yani yeterince beslenmiş olması gerekir. Çünkü sebum uzun saçı en uç noktasına kadar besleyemez. Bu nedenle her yıkamadan sonra saç tipine uygun bir bakım ürünüyle saçınıza bakım yapılması gerekir. Saça dipten uca kadar yapılacak bu bakım sayesinde kırıklar da önlenebilecektir.
- Doğru kesimli olması gerekir. Saç ne kadar kısaysa o kadar fazla kıvrılacaktır. Bu nedenle bukleler için isteğiniz doğrultusunda bir kesim yaptırmanız da gerekir.

Kıvırcık saçların beslenmesi ve yıpratıcı dış etkenlerden korunması gerekir. Saçlar kurumuşsa canlılığını yitirir ve istenmeyen şekilde, düzensiz kıvırcıklar haline dönüşür. Her ihtiyaç için muhteşem ürünler çözüm sağlamaktadır:
- Nemli ortamlarda saçınız istenmeyen şekilde kıvrılıyor mu? Gündüz kremleri gibi derinlemesine işleyen bir serum kullanın. Bukleleri ağırlaştıran yağlı ürünlerden kaçının.
- Kıvırcıklarınız düzensiz mi? Ayaklanan buklelerinizi yani şekillendirme ürünleriyle alt edebilirsiniz.
- Kıvırcıklarınız hafifliklerini mi yitirmiş? Onlara hafifliklerini tekrar kazandıracak bir güç vermek için nemlendirici bir ürün kullanın ama fazla ağır sabitleyicilerden kaçının.
- Kıvırcıklarınız havalı değil mi? Defrize edici bir jel yardımıyla saçınızdaki kırıkları iyice düzeltin bigosu bulunmayan fönleri hiçbir zaman kullanmayın. Bu tip fönler kıvırcıkların tüm esnekliğini yok eder.

Saçınızı duşta ıslatın, bir havluyla kurulayın, hafif bir masajla saç şekillendirme ürününü hemen uygulayın. Saçınız çok kıvırcıksa onları fırçalamayın ve sakın bigosuz bir fön kullanmayın. Saçınıza canlılık ve parlaklık kazandırmak için bir serum da kullanabilirsiniz.

Kıvırcıkların sağlığını ve saçın tatlı parlaklığını korumak için permalı saçlara daha özenli bir bakım uygulamak lazımdır. Bu durumda da saçın genel sağlığı için kuruluğa karşı savaşı sürdürmek ve zayıf düşen saçı kuvvetlendirmek şarttır. Bunun için tavsiye edilen şey haftada bir, kuru saça maske uygulamak ve bir saat maskeli durduktan sonra saçı iyice durulamaktır.

SAĞLIKLI PERMALI SAÇLAR:


Kıvırcık saçlar kuru oldukları için genellikle cansız ve sönük görünür. Bu nedenle doğru hareket şampuan uygulamasından sonra yapılacak bir bakımdır. Sirkeli suyla durulama yaparak saça canlılığı yeniden kazandırılabilir. Bunların dışında şekillendirme ürünleri de kırıkları düzelterek saça canlılık kazandırır.

     Sıradaki Makale

Bu Topuzlara Bayılacaksınız - Saç Modelleri

saç bakımı ipuçları
 

...

Şık bir partiye davetlisiniz veya gecenizi dışarıda geçireceksiniz. Elbiseniz hazır ama... saçınızla nasıl baş edeceğiniz, nasıl bir saç modeli uygulayacağınız konusuna takılıp kaldınız; sizi zorlamadan sorununuzu çözebilecek topuz önerilerimiz var. Kolay gelsi

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Topuz modelleri son yıllarda hem davetlerde hem günlük hayatta kolaylıkla kullanılan bir model. Daha genç ve dinamik görünmek için iki topuz modası galerimizi inceleyebilirsiniz.
2 Topuzlu Saç Modası
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Yağlı saçlar için yapılabilecek saç bakımı ipuçlarının yanında bu tarz saç tipleri için şekil vermek ve özel saç modelleri için bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçların hergün yıkanması tavsiye edilmez.Ancak saç dipleri yağlı olan kadınlar bu konuda zor durumlar yaşayabiliyorlar. işte haberimizde saçları yağlı kadınlar için alternatif saç ve makyaj örneklerini görebilirsiniz.

Klasik At Kuyruğu Stilleri :
Bu tarz saçlar yağ
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Bugünkü ünlümüz daha 21 yaşında olmasına rağmen genç kızların yüreğini hoplatan yakışıklı ve çekici oyuncu Douglas Booth. Rol aldığı filmlerde ve dizilerde çok başarılı olan Booth'un saç modellerine haberimizden ulaşabilirsiniz.
9 Temmuz 1992 Lonfra (ingiltere) doğumlu olan Douglas Booth, her ne kadar son rol aldığı filmi “Romeo & Juliet” için beyaz perde uyarlamasıyla romantik aşık Romeo ile gözleri üzerine topladıysa da , 2010 yılında oynadığı  “Worried About the Boy” isimli filmde ca
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
2011 yılında en moda en yeni saç modelleri ve şekillerine ulaşabilirsiniz.Saç kesimi stilleri hakkında bilgiler.
Hazırlanıyor
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız ister uzun ister orta boy saçlar olsun kadınların rahatlıkla kullanabileceği dağınık topuz modellerini haberimizden ulaşabilirsiniz.

Dağınık Topuz Nasıl Yapılır ?

Hiçbir zaman modasını yitirmeyen ve her zaman pratik ve çekici olmayı sürdürecek olan dağınık topuz modelini sizlerle paylaşıyoruz.

Katılacağınız davet sizin için özel bir geceyse, burada anlatılacakları uygulamanızda

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    hıı
saç bakımı püf noktaları    29.06.2010
yorum saç için    saçıma defrize yaptırmak istiyorum nerdeyse 1 senedr press yapıyorum saçıma saçım dalgalı ama kabarıyo saçım gür ve kalın telli 5-6 tane kuafore danıştım çogu press yaptıgın zaman ki gibi düz olucak hatta elektiriklenmick dedi ama bi kaçı cok fark olmicak saçıın elektiriklenir yine dediler yardım edin lutfen araştırıyorum ama hepsi farklı bişi söylüyo bazılarıda yaptırdıktan sonra saçların tutam tutam dökülür diyor ne yapmalıyım sizce ??

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Kıvırcık
saç bakımı püf noktaları    29.06.2010
yorum saç için    Merhaba.ben birkaç gün önce saçlarımı boyu omuzlarmda olacak şekilde kestirdim.ancak saçlarım kıvırcık olduğu için kahküllerimi kullanamıyorum,saçlarım hiç hoş gözükmüyor.pratik ve etkili bir çözüm için sizce ne yapmalıyım? şimdiden çok teşekkürler (:

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Dilek
saç bakımı püf noktaları    10.10.2009
yorum saç için    Merabalar herkese ben cilt bakımı ve saç bakımı uzmanı olmak isiyorum 15 yaşındayyım 8. sınıf öğrencisiyim.acaba kuaför olmak için hangi liselere gidebilirim.Eğer burda birisi kuaförse bana yardımcı olabilirmi? e-mailim: sensiz_olurum_@hotmail.com da bana ulaşabilirsiniz.lütfen yardımcı oluun..Arkadaşlar sizde biliyosanız bana söyleyin.Aslında Anadolu kız meslek lisesi/kız teknik liseleri/anadolu meslek liselerini tavsiye ediyolar ama sizin bildiğiniz bi lise varmı? (kuaförlük bölümü olan)

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    no
saç bakımı püf noktaları    14.09.2009
yorum saç için    bana toplu saç lazımdı bedavayada 10 puanı kaptınız

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    kenex
saç bakımı püf noktaları    24.06.2009
yorum saç için    merhabalar..ben gecen hafta perma yaptırdım bir yıl hi bozulmaz dediler hep aktı şimdilerde neredeyse düz..boyle birşey oalbilir m,

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    SORUNLU
saç bakımı püf noktaları    26.06.2008
yorum saç için    evet bide sacım fönlü ise nemli ortamda eski haline geri dönüyor ve kabarıyor bu konuda çok sıkıntı çekiyorum .... ilginize şimdiden teşekürederim.

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    SORUNLU
saç bakımı püf noktaları    26.06.2008
yorum saç için    merebalar bende saçlarımdan dertliyim çok kuru ve kıvırcık şu andada röfleli ve çok yıprandı ve çok cansızlaştı bana hangi ürünleri önerirsiz acaba bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi