Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
doğal ve bitkisel saç bakımı
Yıllara Göre Saç Trendleri
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Modelleri
»
Saçınızın Kötü Kesilmesine İzin Vermeyin - Saç Kesimi

Saçınızın Kötü Kesilmesine İzin Vermeyin - Saç Kesimi

saç bakımı ipuçları
 

İnternette herhangi bir güzellik merkezi mejas panosuna baktığınızda saç kesimleri hakkında "nefret ediyorum","çok üzgünüm", " o kadar çirkin görünüyorum ki","aynaya her baktığımda ağlıyorum" gibi mesajlar verebilirsiniz.
Bazıları içi

İnternette herhangi bir güzellik merkezi mejas panosuna baktığınızda saç kesimleri hakkında "nefret ediyorum","çok üzgünüm", " o kadar çirkin görünüyorum ki","aynaya her baktığımda ağlıyorum" gibi mesajlar verebilirsiniz.
Bazıları için kötü saç kesimi kalıcı şekil bozukluğu ile eş değer oluyor. eğer sizde bu kişilerdenseniz,
mümkünse her zaman bir arkadaşınızın kuaför salonu önerisi alın ve fotoğraflar yardımıyla ne istediğinizi en iyi şekilde gösterin, sizin için santimetre ne anlama geliyor
bunu kuaförünüze görsel olarak gösterin ve kuaförünüzün ne yaptığını aynadan bir şahin gibi izleyin.
İstediğiniz model hakkında tüm bilgilere sahip olun ki sonrasında görünümünüze ağlamayın veya kuaförünüze ona dava açtığınız konusunda tehditler savurmak zorunda kalmayın.

Bilgilendirme ve danışma konusunda ısrar edin:
Bunun parasal bedelini ödemeniz gerekiyorsa da ödeyin. Hatta bu şekilde size daha fazla zaman ayrılıp daha fazla itina gösterilecektir. Eğer önerilerden herhangi birini beğenmediyseniz belli ki o kesimi yaptırmamalısınız. Telefonla yapılan şikayetlerin neredeyse tümü kendisini dinlemeyin kuaförlerle ilgili olduğunu biliyor muydunuz?

Birinin önerisini alın:
Ünlüler gidiyor diye sakın bir kuaförü salonunu seçmeyin. Harcayacak çuval dolusu paranız yoksa ünlülerin özel kuaförünü elde edemezsiniz.
O kuaförü elde etseniz bile o ünlünün saç yapısıyla sizin ki uymayabilir. Bu günlerde saçına ek yaptırmamış bir ünlü bulmak gerçekten zor.

En güvendiğiniz arkadaşınıza sorun:
Aynı saç yapısına sahip olduğunuz, kendi saçlarını nerde kestirmişler. Önerdikleri kuaför salonunu da mutlaka internetten kontrol edin.
Yine de şüphesiz varsa o kuaför salonuna gidin ve salonda oturarak nasıl saç kestiklerini inceleyin.
Eğer herhangi travma tik veya dramatik bir olay görürseniz o kuaför salonu kesinlikle size göre değil demektir.

Bilgilendirme sırasında şu konulardan bahsedildiğinde emin olun:
Kafa şekli, saç yapısı, yüz şekli, bakım, sizin şekillendirme kabiliyetiniz, saçınızda neyi sevmediğiniz, saçınızda neyi sevdiğiniz, saç uzunluğunuzun sizin için ne kadar önemli olduğunu, saçınızı ne kadar kısa kestirmek istediğiniz ve "saç dokusunun" tam olarak ne anlama geldiği. Yanınızda fotoğraflar götürün, ancak bunlar sizin
gerçekten istediğiniz saç şeklinin resimleri olmalı, bir ünlünün saçları değil. Ayrıca kuaförünüzden saç şekli ile ilgili fotoğraflar göstermesini isteyin.

Her iyi kuaför salonunda modellerin yer aldığı albüm veya fotoğrafların olduğu bir web sitesi bulunur. Eğer fotoğraflar kuaför salonunun gerçek müşterilerine aitse çok daha iyi. Yanınızda getirdiğiniz fotoğrafı sırf model güzel yada saç şekli güzel diye seçmeyin. Saçınızın uzunluğu konusunda gerçekten hassassanız kuaförünüze bir santimlik saçın sizin için ne anlama geldiğini saçınızda göstererek anlatın. Daha sonra kuaförünüze saçınızı ne kadar kesmeyi planladığını ayna karşısında göstermesini isteyin. Gösterdiği ölçülerde keseceğine dair ondan söz alın.

Hiçbir zaman saçınızı önemli bir günün sabahında veya bir gün öncesinde kestirmeyin.
Bu önemli günler aile veya eski okul arkadaşları toplantısı,mezuniyet balosu veya bir düğün olabilir.
Bu öneri kızgınken, daha yeni erkek arkadaşınızdan ayrıldığınızda veya bir anda en sevdiğiniz ünlüye benzeme hayalinizi
gerçekleştirme isteğiniz kabardığında da saçınızı kestirmemeniz için geçerlidir.
Yeni bir görünüm için kendinizi hazır hissettiğinizden hazır olun ya da sadece minimum derecede saçınızı kestirin, mesela uçlarından kestirin.

Kendi kendinize tavır yapmayın:
Eğer kuaförünüze karşı kaba davrandıysanız, randevunuza geç geldiyseniz, saçınızla ilgilenirken yüksek sesle ona ne yapması gerektiğini söylediyseniz ya da
son randevunuz hakkında şikayette bulunduysanız hayatınızda görebileceğiniz en kötü kesimi görebilirsiniz. Bilgilendirme sırasında her şeyi çözdüyseniz
saydığımız şeylerden hiçbiri gerekli olmayacaktır ve karşılıklı saygı edineceksinizdir.

Beğendiklerinizi, beğenmediklerinizi ve düşündüğünüz uzunluğu anlattığınız halde kuaförünüz saçınızı olması gerekenden daha kısa kesiyorsa çok geç olmadan onu durdurun. Kuaförünüzün kestiği saç tellerini aynada iyice inceleyin ve eğer istediğinizden çok daha kısaysa kuaförünüzün durmasını ve bu durumu açıklamasını isteyin.
Eğer gerekirse saç kesimini tamamen durdurun, kibarca kuaförünüzün anlaştığınız hususları yerine getirmediğini söyleyin ve onun müşterisi olamayacağınızı anlatın.
Daha sonra orayı terk edin.

Sonuç olarak:
Bu tavsiye saçınızın tümü için iki kat, saçlarınız kıvırcıksa üç kat geçerli. Saç yapınızın aynı olduğu birinden mükemmel bir kuaför önerisi aldıysanız ve yukarıda sıraladığımız tüm önerileri yerine getirdiyseniz o zaman gerçekten saçınızı kendiniz kesmeniz gerekmeyecektir.

Efile makası kullanışı...
Efile makasının özelliği gür,sık ve kalın saçların miktarını azaltmaktır. İnce saç üzerinde ise uçlara şekil verip yapısını değiştirmek amacı ile kullanılır.
Bu şekil normal makasın ucu ile de saç uçlarından bir miktar tutamı çentikleme ile yapılır. Bu kesime saçın yapısını değiştirme denir.
Efile makası günümüzde çok defa tercih edilen saçlara modern bir şekil vermek amacı ile de kullanılan en ideal makas türüdür.

     Sıradaki Makale

DEKOLORE (reng açma) - Saç Renkleri

saç bakımı ipuçları
 

...

DEKOPAJ: Boyalı saçların açılması işlemidir.
DEKOLORE: Doğal saçların açılması işlemidir.
DEKOLORASYON: Doğal ve boyalı saçların açılması işlemine denir.
PİGMENTASYON,(mordansaj): Boya tutmayan saçlarda (beyazı olan) ön hazırlık işlemidir.

DEKOLORE (reng a

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Nehir Erdoğan yeni film projesi için saçlarını kısa kestirdi ve sarıya boyattı.

Nehir Erdoğan'ın Yeni Saçları...Başlarda kısa kestiği saç stili ile objektiflere yakalanan oyuncu, son olarakta sarı saçları ile görüntülendi

Eski saç modelini daha çok beğendiğimizi de söylemeden g
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi için yüz tipine ve rengine göre sizin için en ideal saç rengini seçebilmeniz için uzman görüşlerini okuyabilirsiniz.

Saç tasarımcısı Matthew Monzon, kısa saçlara doğal şekil vermenin sırlarını anlatıyor
Eğer kısacık saçlarınız varsa farklı modeller deneme konusunda şanslısınız demektir. Maggie Gyllenhaal da bu şansını iyi kullanan isimlerden biri. Gyllenhaal, New York`ta katıldığı bir da

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Ünlülerin resimlerinden derlediğimiz haberimizde, kıvırcık ve dalgalı saçlara yakışan kesimler var.

Kısa KesimHalle Berry kısacık saçları ile de gerçekten çok kadınsı ve çekici görünüyor.
Dalgalı saçlar için ideal bir saç kesim modeli. Başın üst kısmındaki saçlara göre, yandaki saçlar daha kısa kesilir.

Köpük
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Erkekler yüz tipine uygun saç kesimi yaptırmak için öncelikle yüz hatlarını iyi analiz etmeli ve en uygun saç modelini seçmelidir.
Uzun çalışmalar ve tecrübe sonucu Kuaför Adem Terzi Türk Traşı adı verdikleri Türk erkeklerinin yüz tipine ve yapısına en uygun kesimler belirledi. Aşağıdaki yazımızda 3 farklı erkek yüz tipine uygun saç kesimi ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Dar alınlı ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

-Saçlarınızı evinizde siz kesin ve güzelleşin! Saçlarımı nasıl keseceğim diye merak ediyorsanız, cevabı bizde...
Size vereceğimiz tüyolarla saçlarınız kırıklarını alarak hem sağlıklı saçlara hemde ufak dokunuşlarla farklı

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi