Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Dökülmesi
»
2 Ayda Saç Çıkarma İpuçları - Saç Dökülmesi

2 Ayda Saç Çıkarma İpuçları - Saç Dökülmesi

saç bakımı ipuçları
 

SAÇ ÇIKARMANIN DÜNYADA BİLİNEN EN ETKİLİ YOLU ve İPUÇLARI

Dünyada saç çıkarma konusunda 3 büyükler olarak bilinen ve etkinliği ispatlanmış ürünler:

1-Finasterid (Propecia)

SAÇ ÇIKARMANIN DÜNYADA BİLİNEN EN ETKİLİ YOLU ve İPUÇLARI

Dünyada saç çıkarma konusunda 3 büyükler olarak bilinen ve etkinliği ispatlanmış ürünler:

1-Finasterid (Propecia)

2-Minoxidil (Rogaine)

3-Nizoral %2 Şampuandır

Üç Büyüklere Ek olarak ön bölgelerde saç çıkarmada çok etkili Retinoik Asit içeren ilaçlar :

Tretin krem veya Acnelyse krem örnek olarak verilebilir.

2 Ay içerisinde kesin olarak saç çıkarmak için uymanız gereken talimatlar aşağıdaki gibidir.

1-Rogaine kullanmalısınız.Sabah ve akşam bir kez olmak üzere seyrelmiş bölgelerinizde saç köklerine köpük formu için kapağının yarısı kadar,solusyon formu için ise 1ml olacak şekilde uygulama talimatına uygun olarak sürmelisiniz.

2-Finasterid kullanmalısınız.Her gün 1 mg Finasterid ile ömür boyu dökülmeyecek şaçlara ulaşmak kesin olarak kanıtlanmıştır.Kesin olarak şaç dökülmesini durduracaktır.Rogaine ile birlikte saç çıkarma hızını artırmış olacaksınız.Finasterid 1mg eczanelrde Propecia ilacı olarak bulabilirsiniz.Bunun yanında Proscar adlı ilacın 1 tabletini 4 e bölerek de aynı tedaviyi uygulayabilirsiniz.Dünyada birçok kişi 1 gün propecia 1 gün proscar/4 şeklinde bütçelerini fazla sarsmadan tedaviyi sürdürmektedir.

3.Nizoral %2 Şampuan kullanmalısınız.Dünyada şaç dökülmesine engel olan kanıtlanmış içerikteki ilk ve en etkili şampuandır. 3 günde bir ( 2 günde 1 günde 5 günde vs..değil. Kesinlikle 3 günde bir kullanmalısınız.) sefer saçlarınızda 5 ile 8 dakika arasında bekleterek kullanmalısınız.Saçlarınızı sık yıkıyorsanız ara günlerde içeriği zengin bir şampuan kullanabilirsiniz.Bunlara bir örnek Revigen şampuandır.

4.Retinoik asit içeren krem kullanmalısınız.Tretin krem 0.005 Retinoik asit içermektedir.Bu istenilen oranda bir içeriktir.Saç köklerinize seyrek bölgelere 1. ve 2. Hafta mercimek boyutunu geçmiyecek kadar sürmelisiniz.Örnek olarak yanları yeni yeni açılmış biri her bir yan(temple bölge) için bir mercimek kadar sürmelidir.3. haftadan itibaren nohut kadar sürmelisiniz.Önemli uyarı fazla miktarda kullanılan Retinoik asit dinlenme halindeki saçı dökmektedir.O yüzden fazla miktarda sürmeyiniz.

Gün içinde hangi saatlerde kullanacağınız aşağıda belirtilmiştir.Bunlar çok katı olmamakla birlikte iş hayatınız , özel hayatınıza göre sırasını değiştirmemek kaydıyla uygulayabilirsiniz.

1-Her Akşam veya Sabah yemekten sonra 1mg Finasterid alınız.

2-Her akşam güneş battıktan sonra Tretin krem sürünüz.

3-Her akşam Tretin krem sürdükten 1-2 saat sonra ve her sabah Rogaine sürünüz.

2 Ay sonra yeni saçlarınıza kavuşacaksınız. 2 ay içerisinde saçlarınızda ne gibi değişiklilerin olacağı aşağıda hafta hafta belirtilmiştir .

1.Hafta : Bu haftada genelde normal dökülme hali devam eder. Bir çok kişide bir anda saçlarda dökülmeler kesilebilir saçlarda kalınlaşma başlayabilir.

2.Hafta : Bu haftada genelde normal dökülme hali az bir miktar azalır.Bir çok kişide saçlardaki kalınlaşma belirginleşebilir.

3.Hafta : Bu haftada genelde normal dökülme hali azalır.Bir çok kişide ilk iki haftadaki gürleşen saçlar cansızlaşabilir ve dökülme normalden daha fazla olabilir.

4.Hafta : Bu haftada genelde normal dökülme hali durur. Bir çok kişide ilk 2 haftada gürleşen saçlar daha da seyrekleşir ve dökülmeler devam eder.

5.Hafta : Bu haftada genelde saçlarda canlanma görünür.Bir çok kişide seyrekleşen saç bir miktar daha dökülse de 3. ve 4. haftadaki kadar yoğun değildir.

6.Hafta : Bu haftada genelde şakak bölgelerinde minik de olsa ışıkta belli olacak kadar tüylenmeler başlar.Bir çok kişide son 3 haftaki dökülme aniden durur ve hızlı bir şekilde gürleşmeye başlar.

7.Hafta : Bu haftada genelde saçlar kalınlaşmaya yoğunlaşmaya ve yeni saç çıkmaya başlar.Aynada fark edebilirsiniz.

8.Hafta : Bu hafta genelde yeni çıkan saçlar saçı yoğun ve sağlıklı gösterecektir.Birçok arkadaşınız yeni saçlarınızı fark edecektir.

     Sıradaki Makale

Saç Dökülmesi Sözlüğü - Saç Dökülmesi

saç bakımı ipuçları
 

...

Aldakton : Özellikle kadınlarda görülen saç dökülmesine karşı kullanılan yüksek tansiyon ilacı spiralakton''un piyasa ismidir.

Alopesi : Tıp dilinde saç dökülmesine verilen ad.

Anagen: Bir saç telinin uzama sürecine verilen ad.

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmenizi durduracak ve dökülen saçlarınızı yeniden canlandıracak bu ürünün ayrıntıları haberimizde!

Alopecia Deri Spreyi, hem saçın dökülmesini önlemeye ve hem de saçın yeniden oluşmasına yardımcı olurken, yıpranmış ve yaşlanmış saçları onararak yeniler.



Kadın ve erkeklerin saç dökülmesi problemlerine karşı Dermo Clean Laboratuarları tarafından geliştirilen, Fi
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Evliliğe giden yol stresten geçiyor. Bu süreçte strese giren çiftlerin saçları dökülüyor!

Evlilik kararı ve evlenme zamanına kadar geçecek olan sürenin çiftlerde stres kaynağı olduğunu söyleyen Saç Bakım Danışmanı Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, stresi ise saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biri olarak gösterdi.



Hayatınızın en önemli kararını aldınız ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmesi üzerine yapılan bir araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Bu sonuçlar sizi çok şaşırtacak!

Saç dökülmesine yönelik gerçekleştirilen tüketici araştırması Türkiye''de üniversite okuyan kişilerin okumayanlara göre çok daha fazla saç dökülme sorunu yaşadığını ortaya koydu.



Araştırmaya göre saç dökülmesi şikâyeti ile eczaneye başvuranla
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınızda kimyasal içeren ürünler yerine bitkisel yöntemlerden faydalanın. Saç dökülmesine zeytinyağı ve sarımsakla karşı koyun.

Zeytinyağı ve Sarımsakla Muhteşem Saçlar

Saç dökülmesini yavaşlatan sarımsak ve zeytinyağı ile saç bakımı özellikle son yıllarda oldukça popüler hale geldi.

Sarımsağın sülfür, vitamin ve selenyum içeriği, zeytinyağının yumuşatıcı etkisiyle
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız bir süredir dökülmeye başladı ve bu durum sizde olumsuz düşünceler mi oluşturmaya başladı?
Hemen telaşa kapılmayın!


Bazı saç dökülmeleri vardır ki onlar mevsimsel saç dökülmeleridir. Her saç dökülmesi bir hastalığa yada saçlarınız
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.



saç yorumu
saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Engin
saç bakımı püf noktaları    08.04.2013
yorum saç için    Saçlarım çok seyrekleşti saçımın yanları kel kaldı bunun için neler yapmalıyım tedavisi

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Aynur_Azeri
saç bakımı püf noktaları    01.10.2012
yorum saç için    Bu kadar tehlikeli bi seyse neden satiyolar acaba? cok garip...bizde guvenilir site diye her yazilana inaniyoruz.. nc nc nc.

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Mustafa
saç bakımı püf noktaları    08.07.2012
yorum saç için    DİKAT Kadınlar ve Çocuklar İçin Çok Tehlikeli Dikkat: Propecia, erkek bebeklerin cinsel organlarında doğuştan sakatlıklara yol açabileceği için kadınlar tarafından kullanımı kesinlikle önerilmemektedir. Kadınların ve çocukların kesinlikle Propecia kullanmaması gerekmektedir. Hamile kadınlar veya ileride hamile kalabilecek kadınların bu ilaca dokunmaları bile sakıncalıdır, çünkü ilacın erkek bebeklerde doğuştan sakatlıklara yol açabildiği bilinmektedir

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    kel
saç bakımı püf noktaları    01.05.2012
yorum saç için    bu ilaçları eczanelerden bulabilir miyim? internet üzerinden sipariş için tavsiye edebileceğiniz site varmı?

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    badboy91
saç bakımı püf noktaları    30.03.2012
yorum saç için    eczacı mısınız,ya da başka bisey mi?..kimin adına çalışıyosunuz bilmiyorum ama eğer amacınız gerçekten insanlara yardımcı olmaksa lütfen daha doğru bilgiler veriniz..bahsettiğiniz tedaviyi 2 AYDAN FAZLA zamandır uyguluyorum (Propecia,Minoxil destek olarakta birbirinden pahalı şampuanlar,yeşil cay,üzüm pekmezi,kabak çekirdeği ve biotin) ve 6 yılda anca tip 2 olablmeme rağmen tedavi sürecinde saç çıkarmak bi yana saç dökülmem bile durmadı henüz ve norwood tip 3 e doğru ilerliyorum şu an.2 ayda saç değil tüy bile çıkmaz kolay kolay..ki norwood tip 2 olan ben de durum böyleyse artık kel olmuş adamlar nasıl çıkarsın? Önerdiğiniz ilaçlar kesinlikle isabetli ona lafım yok zaten olamazda çünkü kendimde kullanıyorum halen ve 6 ay etki göstermesini bekleyerek kullanacağmda,ama kimseyi 2 ayda saç çıkarma gbi bi hayale sokmayınız..daha detaylı anlatmak gerekirse;propecia,saç dökülmesini durdurmaya yönelik bir ilaçtır,yani defansif desem anlaşılır heralde,DHT etkisiyle büzüşen,incelen ve gözeneklere sahip SAÇLARI normal ve sağlıklı hale getirir ve ilacn mucidi merc e göre bu en az 6 AY max etki 2 yıl sonunda olur..Minoxil ise reklamında da söylediği üzere saç büyümesini uyarır,benzer şekilde incelen,büzüşen,rengi açılan,en kötü ihtimalle gözenekleri henüz ölmemiş SAÇLARI normal ve sağlıklı saç haline getirir ve doktorlar bunu bizlere önerirken en az 5 AY kullanmamızı isterler..ve dipnot olarak belirtmek gerekirse,bu ilaçlar kullanıldığı sürece etkilidir ve herkeste işe yarayacağı da kesin değildir ve gözenekleri tamamen ölmüş,özellikle şakak kısımlarında saç fışkıracak diye ümitlenmeyiniz ama bu ilaçlar kel olmanızı engeller büyük ölçüde belli bir süre..lütfen insanlarımıza daha gerçekçi yaklaşımlarda bulununuz,kimseyi 2 ayda eski saçlarına kavuşturma gbi beklentilere sokup hayal kırıklığı ve artk tamamen veya büyük ölçüde kel kişileri de boşuna maddi sıkıntıya sokmayınız.!

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Bulut
saç bakımı püf noktaları    21.12.2011
yorum saç için    Arkadaşlar bende bir formül var isterseniz size yardımcı olayım : şimdi saçlarınızı usturaya vuruyorsunuz 3. günü akşamı sadece bir tutam sarmısagı ezip zeytin yagı ile karıştırın ve saçınıza masaj yaparak sürün 1.saat sonra yeşil sabunla yıkayın 4.günü 2. kez usturaya vurun 2 gün sonra tekrar bu masajı uygulayın sonra şu karışımı yapınsarmısak yagı çam yagı biberiye yagı zeytin yagı avakado yagı sogan yagı hint yagı bu karışımı yapın 2 günde bir masajla uygulayın ilk karışımıda 4 günde bir yapın 2 ay devam o zaman görürsünüz ben her kış yaparım kolay gelsin,dua edin yeter.

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Dökülmebasladi
saç bakımı püf noktaları    19.09.2011
yorum saç için    Arkadaslar, eger Erkekseniz ve Sac dökülmeniz Genetikse(90% Erkeklerdede sebebi budur), o bitkisel bahsetdiginiz seyler ise yaramiyor ne yazikki... cünkü olay Sac hücrelerinde gerceklesiyor. Suan icin tek cözüm getirebilecek Finasterid Katkili Tablettler(günde 1mg) ve Minoxidil icerikli Saclara sürülen Sivi veya Köpük. Ben Finasterid 5mg(stada firmasi)''ini 4de bölüp kullaniyorum, asaga yukari 1ay kadar oldu... sac dökülmesi durmadi suan icin, zaten bu hemende gerceklesmiyor... yanliz denildigine göre 6aydan sonra o dökülenlerin yerine daga saglikli ve güclüleri cikiyor, cünkü Saca saldiran DHT Hormonu Kanda 70%e kadar düsürüldügü icin ve Sac kökleri yeniden nefes alabildigi icin, eger tamamen körelmediyselerde yeniden regenere olup güçleniyorlar saldirilarin önlenmesi sayesinde. Rogaine(Minoxidil) Sivisi ise, daha cok push up effektli sagliyor, yani yeni sac cikmasina yardimci oluyor ama baslarda ise bir cok kiside shedding yani uyuyan saclarin daha fazla bir sekilde dökülmesi olabiliyor. buda bir cok kisinin bundan bunalima girip, ilaci birakmasina sebeb oluyor... ilacin ise yaramadigini düsündükleri icin, halbuki o saclar zaten uyku safasindalar yani, bir süre sonra döküleceklerdi, minoxidil hücreleri uyandiriyor ve onlarda yeni produksiyona gecmek icin eskisini döküyorlar. Yanliz bu iki ilacda, kullandigin sürece etkili ve kesinlikle kesin cözüm degiller ne yazikki... suan icinde zaten öyle birsey yok! Kendinizi Tv Reklamlarindaki bioxin gibi bos ürünlerle aldatdirmayin. Illerleyen zamanlarda 10 yil icersinde belki daha etkilileri cikabilir... 4-5tane önemli Labaratuvarlar bu isin pesindeler... Histogen, Replicel, Aricell, Yale Üniversitesi, Berlin Teknik Üniversitesi gibi önemli kuruluslar önemli adimlar atiyorlar bu konuda. Kesin cözüm olabilirlermi o suan icin bilinmez ama, bu zamanin teknolojisi ile 2020-2030lara kadar Kellik ortadan kalkmis olur büyük olasilik ile, hem Erkek hemde Bayanlar icin! Yani Enazindan cocuklarimiz Sac Dökülmesi illetinden kurtulmus olur insallah!

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    uzman kuaför
saç bakımı püf noktaları    13.06.2011
yorum saç için    kesin bir çözm varsa oda sarmısak yağı üstelik ucuzda haftada 2 kez kullann

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    çimen umut
saç bakımı püf noktaları    26.12.2010
yorum saç için    propecia tablet kadınlar kullanırsa ne olur?

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    kardeş
saç bakımı püf noktaları    25.08.2010
yorum saç için    herkes başka şeyler söylüyor saç çıkartıcı bir formul varsa söyleyim alalım kullanalım parası önemli degil ama çıkaracak kesinse

Toplam 14 adet yorum yapılmış.

Tüm Yorumları okumak için

[ Tıklayınız ]
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi