Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Ekimi
»
Saç Ekimi için 4 Adım - Saç Ekimi

Saç Ekimi için 4 Adım - Saç Ekimi

saç bakımı ipuçları
 

Saç Ektirmeyi istiyorsunuz.Aylardır bunun için plan yapıyorsunuz ama kendinizden emin değilsiniz.Aşağıdaki adımlar sizin daha doğru kararlar almanızı sağlayacaktır.Saç ekimi yaptırmadan önce mutlaka okumanız gereken kaynak.

Saç

Saç Ektirmeyi istiyorsunuz.Aylardır bunun için plan yapıyorsunuz ama kendinizden emin değilsiniz.Aşağıdaki adımlar sizin daha doğru kararlar almanızı sağlayacaktır.Saç ekimi yaptırmadan önce mutlaka okumanız gereken kaynak.

Saç Ekimi Önerileri

Saç Ekimi ( Hair Transplants) Önerileri :

Saç ektirmeyi mi düşünüyorsunuz?Öncelikle bilgilendiğinizden emin misiniz? Nerede iyi cerrahların bulunduğunu ve bu büyük adımı atmadan önce daha fazla bilgi elde etmenin yolunu göstereceğiz.

İyi bir saç ekim cerrahı seçmek için şunlara dikkat ediniz.

1-Cerrahın bütünsel yaklaşımda olduğundan emin olun.Cerrah sizi cerrahi ve cerrahi olmayan yönlerden dikkate almalıdır.Bu olayın sadece kesip ekmek olmadığını hissetmelisiniz.

2-Saç ekim merkezinin bir oturumda büyük miktar mikro folikuler unit saç ekimi yapabildiği üzerine zaman harcadığından ve araştırma yaptığından emin olun.Örnek olarak bir oturumda 2000 graft yapabilen klinik gayet başarılıdır.

3-Saç ekim merkezinin size müşteri değil de hasta gözüyle yaklaştığından emin olun.Bazı merkezler daha fazla kazanmak için hızlı fakat özensiz davranabilmektedir.Bunu yerine sizinle uğraşan ve zaman,emek harcayan kliniklere başvurunuz.

4-Saç ekim merkezinin sadece saç ekimi üzerine olduğundan emin olun.Ekim yapacak cerrahın sadece saç ekimi üzerine yoğunlaşması sizin için başarıyı artıracaktır.

5-Saç ekimi yapacak cerrahın kaç tane mükemmel sonuç almış hastası olduğunu sorun veya öğrenin.Tecrübenin önemini unutmayın.

6-Cerrah size ekim yapmadan önce kendi yaptığı onlarca öncesi ve sonrası resimleri gösterebiliyor mu? Bunu dikkate alın.Hatta sizle konumsak isteyecek hastanın olup olmadığını sorun ve hasta ile yüz yüze görüşün.

7-İnternet üzerinde Saç ekimi yaptıracağınız merkez yada kişi üzerinde varsa yazılmış yorumları okuyabilirsiniz.

Saç Ekimine Uygun musunuz ?

Bir çok erkek saç ekimi ile başarı sağlamaktadır.Bayanlarda bile saç ekimi olmaktadır.Fakat bazı insanlar saç ekimi için daha iyi adaylardır.Kimisi 2000 graft ile saçları hiç dökülmemiş gibi görünebiliyorken bir başkası 3000 graft ile çok seyrek saçlara sahip olabilmektedir.Bu ulaşabileceğiniz gerçek saç ekimi hakkında bilgileneceksiniz.

Aşağıdaki resim Norwood sakalası durumuna göre hangi konumdasınız bunu dikkate alarak ne kadar graft ektirmeniz gerektiğini gösterecektir.
NW 2 skalasında iseniz yaşlı olmamanız durumunda saç ekimi yaptırmanız tavsiye edilmemektedir.Profosyonel model, fotomodel gibi meslekleri olan kişiler tercihen yapılabilir.

NW 2A skalasında iseniz 1000 ile 1500 graft sizin için yeterli olacaktır.Bunun için saç ekimi yerine propecia rogaine gibi ilaçlar kullanmak daha avantajlıdır.

NW 3A seviyesindeki hastalar için 1300-2000 graft yeterli olacaktır.Bununla birlikte rogaine kullanmanız süreci iyileştirecektir.
NW 4 seviyesinde iseniz 2200 3000 graft sizin için yeterli olacaktır.Bununla birlikte Rogaine kullanmanız süreci iyileştirecektir.

NW 5A seviyesinde iseniz 3500 4500 graft sizin için yeterli olacaktır.Bununla beraber Rogaine kullanmanız süreci iyileştirecektir.

NW 6 seviyesinde iseniz 5500 7500 graft sizin için yeterli olacaktır.Fakat bu durumdaki saç hiçbir zaman orhinal havası vermez.

NW 7 seviyesinde iseniz bırakın böyle kalsın..

Saç Ekimi FUE İşlemleri

Ekim İşlemleri :
Öncelikle saç ekimi yaptıracak kişinin doğru karar vermesi sağlanır.Yazılarımızdan Saç ekimine uygun musunuz başlığını okuyarak bu konuda yardım alabilirsiniz.Uygunluk sağlandıktan sonra hasta için işleme başlanır.

Ekilecek kıl kökü sayısı 1200 graft altında ise enseden 1 cm2 lik bir alan traş edilerek burası uyuşturulur.Uyuşturulan bölge milimetrik aletlerle kılları kökünden almak şeklinde işlem devam eder.
Kökler alındıktan sonra ekilmesi gereken yere iğne batırılarak ekilir.Bu ekim işlemleri sırasında hasta az miktarda ağrı hissedebilir fakat bu çok rahatsızlık verecek bir ağrı değildir.Ekilecek kıl kökü aslında sizden alınacak kıl kökü ve doktorun başarısı ile alakalıdır.Bir oturumda 2000 kök ektirmek için hem doktorun başarılı olması gerekmektedir hem sizden o kadar kıl kökü alınabiliyor olması gerekmektedir hem de bunun için zaman ayırmanız(yaklaşık 1 gün ) gerekmektedir.

Saç Ekimi Sonrasında

FUE Ekim İşlemleri Sonrası :
Saçlarınızı ektirdikten 2-3 gün sonra ekstra bir önlem almadan saçlarınızı yıkayabilirsiniz.
Ekim işlemi çok rahatsızlık vermediği için bu ağrıyı azaltmak gibi bir girişiminiz olmayacak.Ekim işlemi bitti ve evinize gittiniz.Kafa derinizdeki kızarıklıklar belirgin olacaktır.
Yatağa yattığınızda kafanızı istediğiniz gibi çevirebilirsiniz.Ensenizde çok az bir gerginlik hisssedebilirsiniz.

Eğer yüksek miktarda kıl kökü ektirdiyseniz gözlerinizde ve/veya yüzünüzde bir miktar şişme olabilir.
Saçın alındığı bölgedeki kızarıklık normalde 2-3 günde, hassas deriye sahip olanlar için maksimum 1 haftada geçecektir.Resimdekigibi kızarıklık.
Saç ekiminin dezavantajı olan saçın diğer bölgesinden kıl kökü almak alınan bölgenin seyrekleşmesine sebep olmasıdır.Fakat bu işlemi o bölgede yaparkenki kan dolaşımının artması saçınızın o bölgede kalan kıl köklerinin daha canlanmasına ve bir miktar daha yoğunlaşmasına yardımcı olacaktır.

Alınan kıl kökleriniz bacak , ense , göğüs , sırttan ise bu bölgelerde iz kalma gibi bir durum genelde olmamaktadır.

Sonuç olarak ekim işlemini bitirdiniz ve yeni kıl kökleriniz artık sizinle.Fakat eklenen tüm kıl kökleri yeniden saç çıkacak diye düşünmeyin.Bu eklenen köklerden bazıları dökülecek bazıları saç olarak çıkacaktır.Sonuçta 5 ile 8 ay sonrasında geriye kalan saçlarınız büyüyerek bir ömür boyu dökülmeyecektir.

     Sıradaki Makale

Sahte Rogaine Nasıl Anlaşılır ? - Saç Bakım Ürünleri

saç bakımı ipuçları
 

...

Rogaine orjinal olduğunu anlamak için

1-Kutusundaki Lot numarası ile kendisindeki numara karşılaştırılır.Aynı değilse kesinlikle sahtedir.

2-Kapağı bastır aç şeklinde olmayan Rogaine büyük ihtimalle sahtedir.Eğer kolayca açabiliyorsanız

korsanlar

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 

Transplantasyondan hemen sonra alıcı bölgeye yeni ekilen saçların
ve hastanın orjinal saçlarının (eğer varsa) dökülmesi, yani "şok dökülme" görülmesi gayet yaygındır.
Bu geçici bir durumdur ve ekilen saçlarınızla birlikte orjinal

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

-Kirli hava, boya, fön, perma, uzun süreli güneşlenme, yüksek ısıda kurutma, çok sıcak suyla yıkama gibi etkenlere bağlı olarak saç yapısı zarar görür ve parlaklığını yitirir.
- Saçlarınıza eski par

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
1984 yılında patolog John Headington, saçın, bir dört adet saçtan oluşan doğal  kümeler
Halinde çıktığını belirtmiş ve bu kümelerin her birine foliküler birimler adını vermişti.

1980’lerin sonlarında, Teksas San Antonio’da doktor

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç transplantasyonu yaptırmayı düşünen kişilerin çoğu, bu tıp uzmanlığının faaliyet alanından ve gizli tehlikelerden
haberdar değildir. Bazı hastalar bu prosedürün arkasında yatan bilimsel temeli anlayabilir, ama çok azı bütün kozmetik
prosedürlerde gerekli

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Güneş ve Saçlarımız
Deniz suyu aslında saç derisine çok iyi gelir; zira onun ölü hücrelerini temizler, salgılarını düzenler.
Ancak aynı deniz suyu güneşle birleştiğinde dibinden ucuna kadar saçlarımızı yıpratır,
vitaminsiz kalm

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi