Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Boyası
»
Saç Boyama Tekniklerinin Önemi - Saç Boyama

Saç Boyama Tekniklerinin Önemi - Saç Boyama

saç bakımı ipuçları
 

Saç rengini açma ve boyama kuaförlük mesleğinin en ilginç kısmıdır. Kişinin saç rengini değiştirebileceğiniz gibi beyaz saçları da kapatabilirsiniz. Ayrıca esmer bir bayanı cazibeli bir sarışına da dönüştürebilirsiniz.

Saç boyama teknikle

Saç rengini açma ve boyama kuaförlük mesleğinin en ilginç kısmıdır. Kişinin saç rengini değiştirebileceğiniz gibi beyaz saçları da kapatabilirsiniz. Ayrıca esmer bir bayanı cazibeli bir sarışına da dönüştürebilirsiniz.

Saç boyama tekniklerinin amacı uzmanların bilgisini artırmaktır. Ders programlarının ders saatlerine bakıldığında sınırlı ders saatleriyle sınırlandırıldığı görülmektedir. Bundan dolayı, öğrenciler lisans sınavını geçmek için yeterli saç boyama teorisini öğrenmektedirler. Fakat tam hizmet veren salonlarda müşteriler üzerinde tüm saç boyama işlemlerini uygulamak için gerekli deneyim ve güvenden yoksundurlar.

Saç boyama yeni lisans almış uzmanların çoğunun en zayıf becerisi ve salon ortamında öğrencilerin en yorucu işlemleri arasındadır.

Çalışan uzmanlar deney yapma fırsatlarından yoksundurlar. Onların tek öğrenme deneyimi saç boyama seminerleri, özel dersler ve salon eğitimleridir.

Saç boyama tam hizmet veren salonların toplam gelirinin büyük bir yüzdesine karşılık gelen pahalı bir işlemdir. Yetişkin Amerikalı bayanların % 75 i ve sınırsız sayıda erkek saçlarında boya kullanılır.

Saç boyama, başarısız sonuçları kaldırabilecek bir işlem değildir. Bu nedenle saç boyama bilginizi artırmak ve teknik becerilerinizi geliştirmek oldukça önemlidir.

Sadece iyi eğitilmiş uzmanlar endüstrideki sürekli değişimin gereklerini karşılayabilecek kadar yeteneklidir. Son 30 yıldır saç boyama kabul edilmiş ve dönem dönem reddedilmiştir. Günümüzde ise yaygın bir şekilde kabul görmektedir. Çünkü profesyoneller uzmanlık seviyelerini artırırken imalatçılar ürünlerini geliştirmektedirler.

İlk başlarda saç boyamanın tek nedeni erken saç ağarmalarını kapatmak olarak düşünülmüştür. Sarışın ünlüleri taklit etme genç ve yaşlı bayanlar için önemli bir dürtü olmuştur.

Saç renklendirme işlemi nitelikli bir biçimde sunulmalı ve kişilere uzman kişiler tarafından benimsetilmelidir. Bunu güvenle yapabilmek için, uzmanlar renk seçimi, uygulama ve sonuçları konusunda yeterli olmalıdır.

     Sıradaki Makale

Renk Çizelgesi- Ana Renk Cetveli - Saç Renkleri

saç bakımı ipuçları
 

...

Üç temel renk sarı, mavi ve kırmızı karıştırılırsa bir kestane rengi ortaya çıkar. Bu kestane rengi bizim doğal ana rengimizdir ancak oda farklı değerlere sahiptir. Bu farklı değerleri ana renk cetveli sayesinde görmek mümkündür.

ANA RENKLER

10-----PLATİN SARI <

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 

Evde saç boyarken bir çok bayanın ortak sorunu beyaz saç tellerinin tam kapanmaması. Gerçektende kötü bir görüntü oluşturan bu durum,
birçok bayanı sıkıntıya sokuyor. Sizler için saç boyarken beyaz telleri kapayabilmeniz için neler yapmanız gerektiğini bel

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınızın rengini değiştirmek mi istiyorsunuz ama piyasadaki saç boyalarının cilde zararlı kimyasallar içerdiğinimi düşünüyorsunuz , o zaman saçlarınızı boyamak ve parlaklık vermek için doğada bulunan renk verici bazı bitki ve otlardan faydanabilirsiniz...

Doğal yöntemleri kullanarak
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Doğal bitkilerle kendi saç boyanızı kendiniz yapabilirsiniz. Ancak saçınızın tamamına uygulamadan önce bir kısmına uygulayarak denemenizde yarar var.

Doğal kumral boya
-100 gr. Papatya
-1/2 litre su
Papatyaları k

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Bayanlar, Koleston Renk Aktifleştirici ile saçlarınızın rengi hiç solmasın.
Saçlarınızı boyadıktan 15 gün sonra paketin içinden çıkan Koleston Renk Aktifleştirici’yi kullanın saçlarınızın rengi ilk günkü gibi parlak ka

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Üç tip ana kimyasal boya vardır:
Direkt boyalar saçı değiştirmez. Doğrudan saç telinin dış yüzeyine sabitlenirler. Boya negatif, saç pozitif yüklü olduğundan birbirlerine mıknatıs gibi yapışarak saça sab

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Doruk
saç bakımı püf noktaları    07.06.2010
yorum saç için    Bilgiler için teşekkrler

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    şaker kız kendi
saç bakımı püf noktaları    27.06.2008
yorum saç için    yılan yağını saçıma sürdüm saçım dökülmüyo ama sık yıkadığım için kullanıyom iyi sonuç aldım tek dökülüyodu artık dökülmüyo

     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi