Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Renkleri
»
Saç Renginin Açılma Basamakları - Saç Renkleri

Saç Renginin Açılma Basamakları - Saç Renkleri

saç bakımı ipuçları
 

Güneşin görünen ışığı belli bir dizi renk içerir. Buradaki üç ana hakim renge temel renkler denir. Bunlar; mavi, kırmızı ve sarıdır.

KURAL 1- Bir ana rengin tamamlayıcısı olan bir ara rengi elde etmek için diğer iki ana

Güneşin görünen ışığı belli bir dizi renk içerir. Buradaki üç ana hakim renge temel renkler denir. Bunlar; mavi, kırmızı ve sarıdır.

KURAL 1- Bir ana rengin tamamlayıcısı olan bir ara rengi elde etmek için diğer iki ana renk karıştırılır. Buna göre;

Mavinin tamamlayıcı ara rengi, kırmızı ve sarının karışımı olan TURUNCU''dur.

Sarının tamamlayıcı ara rengi, mavi ve kırmızının karışımı olan MOR''dur.

Kırmızının tamamlayıcı ara rengi, sarı ve mavinin karışımı olan YEŞİL''dir.

Renkler farklı ışıklandırmalarda farklı nüanslar gösterir. Örneğin; bir saç rengi mavimsi ışıkta sıcak sarı –kırmızı tonlar eksik olduğundan bu renkleri yansıtmazlar. Bu nedenle de mavi-külsü tona neden olur.

Bir nesneyi parlak ya da mat görmemiz, cismin yüzeyinin özelliğine bağlıdır. Çok düz bir yüzey ışınları bir yönde yansıtır. Pürüzlü yüzeyler ışınları belli bir yönde yansıtmazlar. Aksine dağıtırlar.

Bu nedenle bu cisimler bize mat görünürler. Bu durum saçların görünümü içinde geçerlidir. Zarar görmemiş bir kutikulanın pulları ışığı küçük aynalar gibi yansıtırlar. Bunun sonucunda saçlar parlak görünür. Zarar görmüş bir kutikula ışığı dağınık yansıtacağından saç mat olarak görünür.

KURAL 2- Bir ana renk ve onun tamamlayıcısı olan ara renk birbirine karşıttırlar ve birbirinin etkisini yok ederler.


1. Siyah

2. Koyu kahverengi

3. Orta kırmızı kahverengi

4. Açık sıcak kahverengi

5. Açık altın kahverengi

6. Orta altın sarı

7. Açık sarı

8. Çok açık sarı

9. Beyaz

     Sıradaki Makale

Saç Boyama Tekniklerinin Önemi - Saç Boyama

saç bakımı ipuçları
 

...

Saç rengini açma ve boyama kuaförlük mesleğinin en ilginç kısmıdır. Kişinin saç rengini değiştirebileceğiniz gibi beyaz saçları da kapatabilirsiniz. Ayrıca esmer bir bayanı cazibeli bir sarışına da dönüştürebilirsiniz.

Saç boyama tekniklerinin amacı uzmanların bilgisini artırmaktır. Ders

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bakır rengi saç tonları içinde en çok tercih edilen tarçın bakırı saç rengi ve kızıl bakırı saç rengi 2014 içinde de modasını sürdürecek gibi görünüyor. Kimlere yakışır nasıl elde edilir yazımızdan ulaşabilirsiniz.
2014 yılına yaklaştığıız şu günlerde yeni yılda en çok moda olacak ve popülerliğini devam ettirecek bakır saç rengi tonlarını mı merak ediyorsunuz. Kesinlikle doğru adrestesiniz sacbakimi.org olarak 2014 bakır saç renklerini sizler için derledik.

Son 3 yı
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç rengi trendleri her zaman değişkenlik gösterse de kızıl bordo tonları her zaman sıcak ve etkileyici olmaya devam ediyor.
Kızıl, bordo ve mor saç rengi tonları yıllar geçsede sıcaklığını ve etkileyici görünümü artırmaya devam ediyor. Ombre renk stili ile beraber kullanıldığında doğal ve etkileyici ışıldamalar elde edilebiliyor. Uçlarına doğru kızılın aha açık tonları kullanıldığında göz alıcı bir tarz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Karamel saç renginin her tonu kadınların son modası olmaya devam ediyor ve 2014 yılında da devam edecek gibi görünüyor. Haberimizde karamel renginin ombre ile yumaşak geçişini göreceksiniz.
Karamel saç son yılların vazgeçilmezi haline geldi. Bal köpüğü ile beraber popüler olan karamel saç rengi 2014 içinde de çok fazla karş
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç renginde zaman zaman değişikliğe gitmek isteyenler için tüm saçını boyamak yerine evde saç uçlarına balyaj renk ve modelleri konusunda bilgilere ulaşabilirsiniz.
Son yıllarda çok fazla moda haline gelen saç uçlarına balyaj renkleri modası her geçen gün popülerliğini arttırıyor. Birçok kadının favorisi haline gelen balyaj için foto galerimizde çok sayıda model ve renge ulaşabileceksiniz.

Saç uçlarına balyaj yaptırmayı e
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Esmer tenli kadınlar için en uygun hangi saç rengi gider ve esmer tene sarı saç rengi seçeneklerine ulaşabilirsiniz.
Sarı saç renkleri her zaman havalı ve dikkat çekici olmuştur. Eğer ten renginiz esmer veya esmere yakınsa makalemizdeki detaylar ile size en uygun sarı saç rengini seçebilirsiniz.

Saçlarınızın renginden mi sıkıldınız, renk hareket ve canlılık mı istiyorsunuz o
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    oki doki
saç bakımı püf noktaları    26.02.2011
yorum saç için    merhabalar ben orta kızıl bakır rengini yakalamak ıstıyorum ama saçımı kızıl bakıra boyadığım zaman ıstedığım rengin bir ton koyusu oluyor ben bır ton açığı yakalamak ıstıyorum hangi iki rengi karıstırmam gerekiyor yardımlarınızı rica ederim

     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi