Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç ve Şampuan
»
Saç Şampuanları Birbirinden Farklımıdır ? - Saç ve Şampuan

Saç Şampuanları Birbirinden Farklımıdır ? - Saç ve Şampuan

saç bakımı ipuçları
 

Saç şampuanlarının birbirinden farkı yok: Doğru
"Saçınızın pH dengesini korumak için gereken nükleik asitler!" Bu ifadeden ne anladınız? Eğer hiçbir şey anlamadıysanız üzülmeyin, yalnız değilsiniz. Araştırmacılar, aynı soruy

Saç şampuanlarının birbirinden farkı yok: Doğru
"Saçınızın pH dengesini korumak için gereken nükleik asitler!" Bu ifadeden ne anladınız? Eğer hiçbir şey anlamadıysanız üzülmeyin, yalnız değilsiniz. Araştırmacılar, aynı soruyu Case Western Reserve Üniversitesi''nden dermatolog Jerome Litt''e yönelttiler. O da ne anlama geldiğini çözemedi, ama tüketicilere bir mesajı var: "Hangi şampuanın kokusu hoşunuza gidiyorsa onu kullanın. Çünkü temelde hepsi aynı!"

06:00 - YENİ GÜNE MERHABA

Acıktınız, kahvaltı yapacaksınız, mısır gevreği yemek istiyorsunuz. Televizyonu açtınız, haberlerle reklamlarda, günün ilk bilimsel iddialarıyla karşılaştınız:

Mısır gevreği kalbe yararlıdır: Belirsiz
General Mills''in, Amerika''da bir mısır gevreği markası hakkında yürüttüğü 2003 tarihli araştırmada, günde iki tabak mısır gevreği yiyen kadınların kolesterolünün yüzde 4 azaldığı görülüyor.

Omega-3 faydalıdır: Doğru
Pek çok diyetisyen, Omega-3 yağ asidinin günlük diyetimizde gerektiği oranda yer almadığını söylüyor. Örneğin ceviz Omega-3 içeriyor, ama bu günde bir kilogram ceviz yemek anlamına da gelmemeli.

Varisi önleyen ilaçlar var: Yanlış
Gerçekten de varisler, romatizma ve bacak damarlarının tıkanması yüzünden topallayan hastaların kan damarlarını açan ilaçlar var; ama bu, topallamayı gidermek anlamına gelmiyor. Damarlara etki eden ilaçların, mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerekiyor.

7:15 TRAFİK TELAŞI

Arabanıza bindiniz ve radyoyu açtınız. Bilgi bombardımanı sürüyor:

Kolesterolü az olanların ömrü uzar: Bilimsel yayınla desteklendi
Amerikan Tıp Derneği dergisinin yaptığı bir araştırmada, 100 yaşını aşanların çocukları, 60-70 yaşına kadar yaşayanlardan oluşan bir kontrol grubuyla karşılaştırıldığında; uzun ömürlü kişilerin çocuklarının da uzun yaşama şansının yüksek olduğu görüldü. Ancak araştırmanın sonuçlarına yer veren Times dergisi, uzun yaşama konusunda genetiğin rolünün ve "iyi kolesterol"ün etkilerinin tam olarak bilinmediğini ve bulguların fazla abartılmış olabileceğini söyleyerek, okurlarını uyardı.

8:00 İŞ BAŞI

Bilgisayarınızın başındasınız. Her gün gönderilen, yüzlerce reklam amaçlı ve bilgilendirici e-posta ile karşı karşıyasınız...

Karbonhidrattan kaçınmak gerekir: Aldatıcı
25 yaşında sağlıklı bir bireyin böyle bir plan yapmasına gerek var mı? İnsan her yaşta sağlıklı beslenmeli ve yaşına, bünyesine, günlük aktivitelerine uygun bir diyet uygulamalı.

İlaçlar penis uzunluğunu artırır: Yanlış
Erkek cinsel sağlığı için geliştirilen ilaçlar, cinsel organı geçici olarak takviye ediyor, ancak kalıcı şekil değişikliğine yol açmıyor.

Göğüsleri büyüten ilaçlar var: Yanlış
Hiçbir ilaç, bir kadının göğüslerini bir gecede büyütemez.

Hindistancevizi yağı kalp hastalığı riskini azaltır: Yanlış
Hindistancevizi yağının, kalori yakıcı özelliği olduğu bile ileri sürüldü. Ancak doymuş yağların kalori yakmaktan çok, yakılacak kalorilere yenilerini eklediği bir gerçek. Ayrıca bilimsel araştırmalar, doymuş yağların kalp hastalığı riskini artırdığını da gösteriyor.

12:00 ÖĞLE MOLASI

Keyifle gazetenizi elinize aldınız ve öğle yemeği sonrasında kahvenizi yudumluyorsunuz.

Kürtaj göğüs kanseri riskini artırır: Hayır
Amerikan Ulusal Kanser Enstitüsü''nün yaptığı araştırmada, kürtajın göğüs kanseri riskini artırmadığı kanıtlandı.

16:00 ÇAY SAATİ

Arkadaşlarınız, okudukları bilgileri sizle paylaşıyor.

18:00 AKŞAM OLDU

Eşinizle yemektesiniz. Gözünüz, masanın üzerindeki dergiye takıldı:

Alkol almak vücuda yararlı: Hem evet, hem hayır
ABD''de 90.000 erkek üzerinde yapılmış bir araştırmada, günde bir bardak içki içenlerin diyabete yakalanma ve kalp krizi geçirme riskinin azaldığı görülüyor. Ancak, alkol alanlar genellikle ölçüyü kaçırıyorlar. Ayrıca bu ölçünün ne olduğu da tartışmalı. Bu yüzden, her gün düzenli olarak, hangi içkiden bir bardak içmek gerektiği konusunda bilimsel veri yok. Sonuçta aşırı alkol tüketimi, trafik kazalarının yanı sıra siroz ve yemek borusu kanserine de yol açıyor

     Sıradaki Makale

Doğal Boyalar - Saç Boyaları

saç bakımı ipuçları
 

...

KINA tamamiyle bitkiseldir.İçinde hiçbir kimyasal madde yoktur.Zehirli değildir, gizli bölgelerdeki tüylerin üzerine de sürülebilir.Kına saçın molekül yapısını bozmaz.Çünkü; aslında saç telinin ancak üzerini kaplar, böylece onu kalınlaştırır da.Kına gözenekleri biraz sıkıştırır.O

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Dünyaca ünlü yıldızlarında kullanmaya başladığı at kuyruğu bitki özlü şampuan saçlarınız için kurtarıcı olacak.

Türkiye'de yeni yeni tanınan ve kullanılmaya başlanan at kuyruğu şampuanın mucizevi faydaları yankılarını sürdürüyor.Saç dökülmelerini engelleyen ve saç tellerini sağlığa kavuşturan at kuyruğu şampuanı tüm dünyada kullanılıyor ve biliniyor.

Dünyada adını kısa sürede d
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç sorunlarımızın en başında "saç uzatma" sorunu gelmektedir. Hepimiz uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak isteriz. Bioblas''ın sizler için hazırladığı
Sarmaşık Özlü Bakım Serisi
ile saçlarım uzamıyor diyenlere

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Hepimiz güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmak isteriz. Aslında doğru uygulamarı öğrendikten sonra ve doğru bakımla istediğimiz saçlara kavuşabiliriz.
Sağlıklı saçlar öncelikle doğru saç yıkamadan geçer...

Sağlıklı, parlak ve güçlü saçlar

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Komili Şampuan
Doğal güzellik kaynağı:
Zeytinyağı
Zeytinyağı
nın mucizevi dokunuşu saçınıza ve saç derinize hayat versin.
Özlediğiniz doğal güzelliğine kavuşan saçlarınız her an sa

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Kadınlara Özel Saç Uzamasına Yardımcı ve Onarıcı Set
Marka: Les Cheveux Ecologiques
Sinameki Sülfatsız Şampuan
Coco Glucoside:
Hindistan cevizi yağından elde edilen bitkisel yumuşak temizleyici.
Cocoamphodiacetate:

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi