Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Saçınızın Yaşlanmasını Durdurabilir misiniz ? - Saç Bakımı

Saçınızın Yaşlanmasını Durdurabilir misiniz ? - Saç Bakımı

saç bakımı ipuçları
 

Yaşlanmanın klasik bir bulgusu olan saç ağarması genetik, metabolik ve çevresel faktörlerden etkilenir.

Dr. Belma Bayraktar

Yaşlanmayla kıl köklerindeki renk hücrelerinin kaybında ultraviyole ışınlarının etk

Yaşlanmanın klasik bir bulgusu olan saç ağarması genetik, metabolik ve çevresel faktörlerden etkilenir.

Dr. Belma Bayraktar

Yaşlanmayla kıl köklerindeki renk hücrelerinin kaybında ultraviyole ışınlarının etkisi, kronolojik yaşlanmadan daha önemlidir. Ayrıca beyazlaşan saçlarda, bakır miktarının da azaldığı saptandı.

Saç ağarmasının menopozla ilişkisi var mı?

Erken saç ağarmasının kemiklerdeki mineral yoğunluğu azalmasıyla bir bağlantısının olabileceği düşünülüyor. Özellikle menopoz sonrası kadınlarda saçın ağarmasıyla osteoporoz arasında bir ilişki olabileceği bildirildi.

Yaşlılıkta kellik neden görülür?

Yaşlılarda saçın büyüme hızı da yavaşlıyor. Erkek tipi kellikte görülen kıl kökü ve gövdesinin küçülmesi olayı her iki cinste yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkar. Ancak yaşlılıktaki kıl küçülmesi, erkek tipi dökülmedekinden daha yavaş ve hafif seyreder.

Saç yaşlanmasını nasıl engelleyebiliriz?

Saçta yaşlanmayla oluşan değişiklikleri en aza indirebilmek için ilk önlem çevreden gelen zararlı etkileri azaltmak. Bu zararlı etkilerin başında ultraviyole ışınları gelir. Güneş ışınlarının yanı sıra tedavi veya kozmetik amaçlı yapay ultraviyole kaynakları (PUVA tedavisi ve solaryumlar) saçın hem keratin yapısını, hem de pigment oluşumunu bozar. Böylelikle saçlar zayıfladığı gibi rengi de bozulur.

Ultraviyole başka aşırı sıcak, soğuk, kimyasal zararlı etkenler (asit ve alkaliler) de saçta yaşlanmaya bağlı fizyolojik yıpranmayı arttırır. Menopoz sonrası endokrin eksikliklerin yerine konma tedavileri saç ve deride yaşlanmanın yaptığı etkilerin azalmasına katkıda bulunabilir. Son yıllarda saç dökülmesini ve hasarını düzelten, doğal saç renginin korunmasına yardımcı olan keratin içerikli ağızdan alınan destek tedavi ürünleri çıktı.

Mezoterapinin saç yaşlanmasında yeri var mı?

Saçlı deriye uygulanan mezoterapi yöntemiyle de kıl köklerinde bozulmuş olan dolaşımı canlandırıcı, kıl köklerinde yapılanmayı sağlayıcı, güçlendirici birtakım maddeler de enjeksiyon yoluyla veriliyor. Böylece saç yaşlanması engellenerek, saçlara yeniden hayat kazandırılıyor.

Saç kepeklenmesi bir hastalık mıdır?

Kepeklenme, saçlı derinin en üst tabakasının küçük, ince plakalar halinde dökülmesi. Bebek ve çocuklarda nispeten seyrek görülürken, yetişkinlerde önemli bir kozmetik sorun. Buluğ çağını takiben erkek ve kadınların yaklaşık yarısında bulunur. Bir hastalıktan çok fizyolojik bir durum olarak kabul edilebilir.

Kepeklenmenin nedenleri nelerdir?

Kepeklenmenin sıklık ve şiddeti, 20''li yaşlarda en üst düzeydeyken, 50 yaşından sonra azalır. Bazı otoriteler kepeklenmenin organik hastalıklar veya çevresel faktörlerle ilişkili olduğunu öne sürer. Bunun dışında yağlanma, hormonlar, metabolik bozukluklar, diyet, sinirsel gerilim ve kozmetiklere karşı reaksiyon gibi nedenler üzerinde de duruluyor.

En çok kabul gören varsayım, çeşitli mikroorganizmalarla ilişkisi yönünde. Tedaviyle kepeklenme azaltılır, fakat bu duruma yol açan mayanın tekrar üremesiyle kepeklenme yeniden başlar.

Tedavisi nasıl yapılır?

Tedavide, kepek önleyici şampuanlar kullanılır. Bunların yanı sıra mayalara da etkili olan birtakım mantar ilaçlarının kür şeklinde ayın belli günlerinde aralıklı kullanımının faydalı sonuçlar verdiği kabul ediliyor.

     Sıradaki Makale

Saçla ilgili Doğru Bilinen Yanlışlar ! - Saç Bakımı

saç bakımı ipuçları
 

...

Yanlış: Saçları uçlarından sık sık kestirmek daha hızlı uzamasını sağlar.
Doğru: Saçlar kestirseniz de kestirmeseniz de yaklaşık olarak 1,5 cm uzar. Saçlar yazın belki daha çok uzayabilir ama bunun makasla değil hormonlarla ilgisi vardır. Saçlarınızı uçların

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi