Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Dökülmesi
»
Saç Dökülmesi için Genel Bilgiler - Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi için Genel Bilgiler - Saç Dökülmesi

saç bakımı ipuçları
 

Saçlarımız ve tırnaklarımız derinin özel ve önemli bir bölümüdür. Saç dökülmesi insanoğlunun en eski ve en önemli güzellik sorunlarından biri olup deri hastalıkları uzmanlarına başvuru nedenleri arasında önemli yer tutar.

Saçlarımız ve tırnaklarımız derinin özel ve önemli bir bölümüdür. Saç dökülmesi insanoğlunun en eski ve en önemli güzellik sorunlarından biri olup deri hastalıkları uzmanlarına başvuru nedenleri arasında önemli yer tutar.

Tüm vücudumuzda yaklaşık beş milyon, saçlı derimizde ise 100–150 bin kıl follikülü vardır. Saç teli sıklığı santimetre karede 100''ün altına düştüğünde saç seyrelmesinden söz edilir.

Saç dökülmesi ile karşılaşan bir insan kendini fiziksel ve ruhsal olarak zayıf görmeye başlar. Bu durumdan kurtulmak için değişik yöntemlere başvurabilir. Ancak saç dökülmesine neden olan faktör bulunmadan doğru bir tedavi şekli uygulanamaz.

Bu nedenle aşırı saç dökülmesi, saç köklerinde zayıflık ve saç tellerinde incelme şikâyetleriniz varsa bir cilt hastalıkları uzmanına mutlaka başvurunuz.

Erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesinin birçok nedeni vardır. Hastalıklar, besinsel eksikler, ilaçlar, yanlış kozmetik uygulamalar ve stres gibi. Ancak bunlardan kat be kat daha fazla rol oynayan diğer bir faktörde Androgenetik Alopesidir (AGA).

Tabi ki bu kişilerin saçsız veya seyrek bölgelerine saç ekimi yapılabiliyor olması sevindirici bir haberdir.

     Sıradaki Makale

Saç Hakkında Gerçekler - Saç Bakımı

saç bakımı ipuçları
 

...

Bütün kültürlerde saç güzelliği en doğal aksesuarıdır. Güzel bir saç, gençliğin, canlılığın, başarı ve sağlığın sembolüdür. Saç kaybı veya saç hasarı yalnızca tıbbi bir problem değil, kişinin psikolojik durumunu ve iyilik halini ciddi şekilde bozan bir olaydır.

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmenizi durduracak ve dökülen saçlarınızı yeniden canlandıracak bu ürünün ayrıntıları haberimizde!

Alopecia Deri Spreyi, hem saçın dökülmesini önlemeye ve hem de saçın yeniden oluşmasına yardımcı olurken, yıpranmış ve yaşlanmış saçları onararak yeniler.Kadın ve erkeklerin saç dökülmesi problemlerine karşı Dermo Clean Laboratuarları tarafından geliştirilen, Fi
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Evliliğe giden yol stresten geçiyor. Bu süreçte strese giren çiftlerin saçları dökülüyor!

Evlilik kararı ve evlenme zamanına kadar geçecek olan sürenin çiftlerde stres kaynağı olduğunu söyleyen Saç Bakım Danışmanı Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, stresi ise saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biri olarak gösterdi.Hayatınızın en önemli kararını aldınız ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmesi üzerine yapılan bir araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Bu sonuçlar sizi çok şaşırtacak!

Saç dökülmesine yönelik gerçekleştirilen tüketici araştırması Türkiye''de üniversite okuyan kişilerin okumayanlara göre çok daha fazla saç dökülme sorunu yaşadığını ortaya koydu.Araştırmaya göre saç dökülmesi şikâyeti ile eczaneye başvuranla
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınızda kimyasal içeren ürünler yerine bitkisel yöntemlerden faydalanın. Saç dökülmesine zeytinyağı ve sarımsakla karşı koyun.

Zeytinyağı ve Sarımsakla Muhteşem Saçlar

Saç dökülmesini yavaşlatan sarımsak ve zeytinyağı ile saç bakımı özellikle son yıllarda oldukça popüler hale geldi.

Sarımsağın sülfür, vitamin ve selenyum içeriği, zeytinyağının yumuşatıcı etkisiyle
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız bir süredir dökülmeye başladı ve bu durum sizde olumsuz düşünceler mi oluşturmaya başladı?
Hemen telaşa kapılmayın!


Bazı saç dökülmeleri vardır ki onlar mevsimsel saç dökülmeleridir. Her saç dökülmesi bir hastalığa yada saçlarınız
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi