Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Doğal Bakım
»
Kadınların Saç Takıntısı - Saç Doğal Bakım

Kadınların Saç Takıntısı - Saç Doğal Bakım

saç bakımı ipuçları
 

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Saç Hastalıkları Birimi öğretim üyesi Prof. Dr. Server Serdaroğlu, fiziki görüntüde kadınların en önemli takıntısının saç olduğunu, saçı döküldüğü için evinden çıkmayan

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Saç Hastalıkları Birimi öğretim üyesi Prof. Dr. Server Serdaroğlu, fiziki görüntüde kadınların en önemli takıntısının saç olduğunu, saçı döküldüğü için evinden çıkmayan ya da başörtüsü ile dolaşanlar bulunduğunu bildirdi.

Prof. Dr. Serdaroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saç hastalıklarının genetik, doğumsal hatalar, saç derisini tutan deri hastalıkları, halk arasında saçkıran olarak bilinen alopesi areata gibi nedenlerin yanı sıra kansızlık, stres, beslenme problemi gibi dış ve iç etkenlerden kaynaklandığını (semptomatik) söyledi.

İç ve dış etkenlerden kaynaklanan saç dökülmesi şikayetinin büyük bir grubu oluşturduğunu ve bunun da en fazla kadınlarda görüldüğünü ifade eden Prof. Dr. Serdaroğlu, özellikle kısa sürede hızla verilen kilonun saçlarda büyük oranda dökülmeye neden olduğunu kaydetti. Saç dökülmesi konusunda genel olarak erkeklerde bir kabullenmişlik söz konusu iken, kadınların bu konuyu çok önemsediğini vurgulayan Prof. Dr. Serdaroğlu, ‘''Fiziki görüntüde saç bayanların en önemli takıntısı. İkinci sırada sivilce, üçüncü sırada ise obezite geliyor.

Bu, günlük yaşantıyı bozmaya doğru giden bir takıntı. Saç dökülmesi nedeniyle evde dökülen saçlarını sayan, evden çıkmayan veya sürekli başörtüsü ile dolaşanlar var'''' diye konuştu.

Kuaförden alınan ya da evde hazırlanan çeşitli ürünlerin saça katkısı bulunmadığını ifade eden Prof. Dr. Serdaroğlu, kadınlara saçı takıntı yapmak yerine bir dermatoloğa başvurmalarını önerdi. Prof. Dr. Serdaroğlu, şöyle konuştu: ‘''Saçı dökülen bir insan 2 ay beklemeli, dökülme devam ediyorsa kuaföre değil dermatoloğa başvurmalı.

Bu işin çözüm yeri dermatolog. Şampuanla bir genetik hastalığın çözümü nasıl olur? Saçı tarayan, yıkayan kişinin ''saçı çok iyi biliriz'' demesi mümkün değil. Saç ciddi bir hastalık. Bir iç hastalığın ya da bir bulaşıcı hastalığın bulgusu olabilir. Veya başlı başına kendi hastalığı veya saçlı derinin hastalığıdır. Tedavisi de sabır ister.

     Sıradaki Makale

Schwarzkopf Palette - Saç Bakım Ürünleri

saç bakımı ipuçları
 

...

Schwarzkopf uzmanlıďı yepyeni bir ürün sunuyor!

Schwarzkopf saç uzmanları tarafından yaratılan Schwarzkopf Palette ile zengin kahve tonlarını,büyüleyici kızılları ve ışıldayan sarıları keşfedin.

Portakal özü ile zenginleştiril

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Kuru ve yıpranmış saçlarınıza çare olması için onlarca saç bakımı ürünü denediniz fakat fayda etmedi mi? Haberimizdeki yağlar ile saçlarınıza bakım yapabilir, kurumuş saçlarınız yerine ışıldayan sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Tamamen doğal bu yağlar saç bakımında muhteşem etkiler yaratıyor.
Hindistancevizi yağı
Hindistan''da kadınlar, asırlardır, saçlarının güzelliği için hindistancevizi yağına güvenirler. Hindistancevizinin içinde bulunan zengin içerikli yağ, saçın nemini içine hapseder ve saçta çok hoş, tropikal bir koku k
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Fas kadınlarınız güzellik sırlarından olan Argan Yağının mucizevi etkilerine inamayacaksınız. Yaşlanma, tırnak bakımı ve saç bakımı gibi her türlü şeye faydalı olan bu yağa öyle ki altın sıvı diyorlar.
Saç bakımında doğal yöntemler arayanlar için müthiş bir seçenek olacak. Saçınıza zarar verebilecek her türlü dış etkenlerden korur
ve güçlü saçlara sahip olmanızı sağlar.

İçeriğindeki yağ asitleri ve E vitamini ile saç
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınızın her zaman sağlıklı ve dolgun olması için basit detayları bilmeniz yeterli!

Haberimizdeki 10 öneri ile saçlarınız eski ışıltısına ve sağlığına kavuşacak,
güzelliğinize güzellik katacaksınız...

Sağlıklı ve Dolgun Saçlar için 10 Öneri <
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Sağlıklı ve bakım saçlar için kimyasal saç ürünleri uygulamaktan sıkıldıysanız, sizler için bir haberimiz var.

Doğal yollarla saçlarınızın dökülmesini durdurabileceksiniz. Hemde her türlü saç sorunlarına karşı çö

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Bakımlı ve uzun saçları kuşkusuz ki herkes ister. Sizler için saça iyi gelen ve saçınızı sağlığına kavuşturacak çok özel yağ tedavilerini haberimizde derledik.
Hintyağı, zeytinyağı,bal ve kakao yağı gibi evde bulabileceğin

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi