Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Saç Güzelliğiniz için - Saç Bakımı

Saç Güzelliğiniz için - Saç Bakımı

saç bakımı ipuçları
 

Saç hem güzellik hem de büyük bir sorun kaynağıdır. Aşırı güneş ışınları sadece derimize değil, saçlarımıza da zararlı.

Deniz suyunun tuzu, havuz, klorlu sular, aşırı rüzgâr, hava ve iklim koşulları gibi birçok

Saç hem güzellik hem de büyük bir sorun kaynağıdır. Aşırı güneş ışınları sadece derimize değil, saçlarımıza da zararlı.

Deniz suyunun tuzu, havuz, klorlu sular, aşırı rüzgâr, hava ve iklim koşulları gibi birçok etken var saçlarımızın yıpranması için. Bir de kuruluğu, kepeği ile ilgili sıkıntılar vardır.

Bu yüzden saçlarımız için sürekli yeni bir şeyler alırız. Peki kullandığınız şampuan ve saç bakım ürün gruplarının tam olarak ne işe yaradığını biliyor musunuz?

Kuru, yıpranmış, permalı saçlar:

Saçın kuruması saç derisindeki yağ bezlerinin saçları kaplayarak nemin buharlaşmasını önleyecek miktarda yağ üretememesidir. Bazı insanların saçları kurudur; ama her bakımdan sağlıklıdır. Kuru saçlar serttir, uçuşan ve donuk bir görünüşleri vardır.

Bu saç tipinde boya, perma, sık yapılan fönlerle daha da kurumasına sebep olur. Çünkü bu işlemlerle saçın yapısı zarar görür ve nemini etkin bir şekilde koruyamaz.

Hasar görmüş saçlar zayıftır, kolayca kopar, sertleşir ve uçları çatallaşır. Saçların ağarmaya başladığı orta yaşa gelindiğinde saçlar daha da kurur; sebebi de, vücut artık doğal yağı daha az üretmektedir. Deniz suyu, klorlu havuz ve şebeke suları da saçların kurumasına sebeptir.

Kuru ya da yıpranmış saçlar yoğun nemlendiricili ürünler ve saç kremleri ile yıkanmalı. Bu saçları ovalayarak yıkamayın, ıslakken daha hassastır, kolay kırılır. Geniş aralıklı taraklarla tarayın, asla ıslakken fırçalamayın. Gün aşırı yıkanabilir.

Kepekli saçlar:

En yaygın saç problemidir. Kepekler hiper-keratinizasyondur. Aşırı keratinleşme saç derisindeki hücrelerin hızla yaşlanarak sertleşmiş keratine dönüşmesidir. Normal olan saç derisi hücrelerinin düzenli bir şekilde yaşlanması ve dökülmesidir. Aşırısında saçta kümeler halinde pullanma olarak görülür, fırçalanarak, tarama ile saçtan arındırılamaz.

Yıkama ve bakım önerileri:

Saçlar yıkanmadan önce kuru iken fırçalamak, deri altı yağ bezlerini harekete geçireceğinden kuruluğun giderilmesi için iyi gelecektir. Kepek önleyici ürünleri en az 2-3 defa kullanmak (şampuan ile), çok iyi durulamak ve üründen arındırmak şarttır.

Her defasında kendi saç fırça ve taraklarınızı çok iyi dezenfekte etmek gerekir (haftada bir sıcak suda, kullandığınız ürünle 1 saat bekletip yıkamak). Düzenli olarak kepeği kontrol edici şampuan ve yoğun onarıcı bakım ampulleri, maskeleri, kullanılmalı.

Normal ve yağlı saç arasındaki saçlar:

Bu tip saçlar yıkanıp şekillendiği zaman güzel ve parlak görünür, bir süre yıkanmamış saçda zayıf ve tel tel görülür. Saç dipleri yağlı uçları kurudur ve verdiğiniz şekil bir günden fazla kalamıyordur.

Ürün seçimi:

Nazik günlük şampuan ile yıkamak, nemlendiricili bakım şampuan ve saç kremleri, maskeler kullanmak doğrudur...

Saç bakım ürünleri:

Saçtaki yağı, kiri, kloru ve hava kirliliğinden saçlara yapışan maddeleri temizleyen ürünler. Hacimlendirici şampuanlar: Saçları temizlerken narin yapısını destekler, dolgun görünüm sağlar.


Şampuanların içeriklerinden bazıları:

Pantenol (pro vitamin B5): Saçları besler.

Panthequate_ Quaternize Panthenol: Saçları güçlendirir, korur.

Tokoferil asetat: Vitamin E/ Asetat.

Hidrolize pirinç proteini: Saç gövdesini kavrayarak saçları güçlendirir, korur.

İpek amino asitleri: Doğal yüzey maddeleri.

Fenugrek: Kurumuş kafa derisini besler.

Burdok ve sarmaşık: Yağlı saç derisi ve saçlarda kullanılır.

Saç ürünleri kullanım grafiği

Her gün: Normal, işlem görmüş veya işlem görmemiş, yağlı, kepekli, kalın veya ince telli saç tipine göre temizleyici, hacimlendirici, şampuanlar, nemlendiricili saç kremleri.

Haftada 1: Yoğun onarıcı, işlem görmüş, işlem görmemiş saç bakım ürünleri.

Haftada 2: Yoğun onarım maskeleri,

Haftada 3: Kepekli, kuru, ince ve kalın telli saçlar, işlem görmüş saçlar.

Tercihe göre: Özel bakım maskeleri, sıklığı ürünün yaptığı bakım işlemine göre değişir, genelde normalde haftada 1 veya 15 günde bir dönüşümlü kullanılması doğrudur. Bakım sürelerinin aralığı saçın yıpranma derecesine görede ayarlanabilir.

     Sıradaki Makale

Saçlar Neden Yıpranır ? - Saç Doğal Bakım

saç bakımı ipuçları
 

...

Saç gerek kimyasal işlemler (boya, perma, röfle gibi), gerekse çevresel faktörler (güneş, hava kirliliği, su, rüzgar gibi) yüzünden yoğun bir yıpratıcı etkiye maruz kalır. Ve bu etkenler direkt olarak saçın yapısı üzerinde olumsuz etki yaratırlar. Saçta en sık karşılaşılan problemler arasında şu

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi