Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Dökülmesi
»
Hem FUE Hem de Şerit Yöntemleriyle Saç Ekimi Yaptırmış Bir Hastanın İzlenimleri

Hem FUE Hem de Şerit Yöntemleriyle Saç Ekimi Yaptırmış Bir Hastanın İzlenimleri

saç bakımı ipuçları
 

Saç dökülmesinden kaynaklanan sorunlarınıza çare olarak saç nakli yaptırmayı düşünüyorsanız, ilk yapmanız gereken FUE (Foliküler Ünite Saç Ekimi) ve ŞERİT saç nakli yönteml

Saç dökülmesinden kaynaklanan sorunlarınıza çare olarak saç nakli yaptırmayı düşünüyorsanız, ilk yapmanız gereken FUE (Foliküler Ünite Saç Ekimi) ve ŞERİT saç nakli yöntemleri arasındaki farkları etraflıca araştırmaktır. Her iki teknik arasında hem fiyat hem de yöntem açısından büyük farklar vardır. Geçmişte her ikisini de uygulatmış bir hastanın ağzından FUE ile ilgili sıkça sorulan sorulara yanıtlar:

FUE''den sonra herhangi bir yara izi kalıyor mu?

Evet, uygulamanın hemen ardından, saçların çıkartıldığı yerlerde 1''er mm''lik minik kabuklar oluşur. 1-2 hafta içinde bu kabukların da kendiliklerinden düşmesiyle yerlerinde kırmızı noktalar kalır. Cildinizin iyileşme kabiliyetine göre bu izlerin rengi zamanla ya açılır, ya tamamen görünmez hale gelebilir ya da kırmızı da kalabilir. Çoğu kez, kalan saçlar nedeniyle hiç farkedilmeyebilir de. Ufak tefek izlerin geçmesi 6 ay sürebilir. Saç ekimi işlemi sırasında donör saçın nereden alınacağına karar verirken bunları mutlaka gözönünde bulundurun. Özellikle bıyık ya da sakal gibi yüz kıllarından nakil yapılması bu nedenle çok önerilmez. Çok az da olsa, FUE''den sonra biraz iz kalacaktır.

Dikkat edilmesi gereken başka riskler var mı?

Verici bölgedeki eski saç yoğunluğuna kıyasla bir seyrelme söz konusu olabilir. Tek bir bölgeden çok saç çıkartılması durumunda yamalı gibi bir görünüm ortaya çıkabilir. Bu nedenle donör bölgeden alınacak saç miktarı kişiye göre değişir. Tipik FUE uygulamasında bu bir sorun olmaz. Ancak mümkün olan en geniş alandan saç alınması daha iyi olacaktır. Donör bölgelerin uygulamadan önce tıraş edilmesi gerekecektir.

Enfeksiyon ve saç kökünün içe doğru uzaması gibi durumlara karşı dikkatli olmak gerekir. Saç nakli sırasında donör bölgenin çevresindeki saçlar da kalıcı hasar görebilir, bu da ekilen saç miktarından daha fazla saçın kaybı anlamına gelecektir. Saç nakli operasyonundan sonra saç alınan bölgede hasar gören saçların iyileşmesi için bir ay süreyle Retin-A-a ile birlikte Monoxidil %5 kullanılmasını kuvvetle öneriyorum.

Göğüs kıllarım saçıma kıyasla daha koyu, kısa ve dalgalı, bunlar başımda normal duracak mıdır?

FUE''nin öncülerinden Dr. Ray Woods''un yaptığı deneylerin sonuçlarına göre, verici bölgedeki saç, zaman içinde nakledildiği bölgedeki saçlarla aynı özellikleri taşımaya başlıyor.

FUE''nin diğer saç ekim tekniklerine göre daha pahalı olmasının nedeni nedir?

FUE çok emek ve yüksek uzmanlık gerektiren bir uygulamadır. FUE''de mega-seans öneren her doktora kuşkuyla yaklaşmalısınız. Her bir saç kökünün tek tek yerinden çıkartılması gerekir. Şerit yönteminde tek gereken 500-300 kadar graftın kesilip, teknisyenler tarafından ayrılmasıdır. Tipik bir şerit operasyonu 3-4 saat sürer. Tipik bir FUE operasyonu ise 8-12 saat arasında sürecektir.

Operasyon sırasında anesteziden rahatsızlık duyuluyor mu?

Bunu söylemek hoşuma gitmiyor ama FUE''de anestezi daha acılıydı. Şahsen, bunun nedeni tüm bedenimden saç ve kıl alınmış olmasıydı. Bu harika ama lokal anestezi için tüm vücuduma iğneler yapılması gerekti. Bu gerçekten acı verici olabiliyor ve iğne yerlerinin sızısı 2 sürebiliyor. Neden mi tüm bu acıya katlandım? Çünkü bir kez bu ağrılar geçtikten sonra herşey bitiyor. Rahatsız edici bir gerginlik hissi ya da açılan yaralardan dolayı sinirlerin zarar görmesi diye bir şey yok.

Peki ya operasyondan sonra?

FUE işleminden sonra hastalar genelde herhengi bir ağrı hissetmiyorlar, kendilerini iyi hissediyorlar. Normalde, kişi hemen ertesi gün işine dönebilir. Ancak verici bölgedeki kabuklar ve kızarıklıklar 2 hafta kadar sürecektir. Nakledilen saçların büyük bölümü 1 haftadan 1 aya kadar hızla uzamaya başlayıp, diğer tüm saç nakil yöntemlerinde olduğu gibi dökülecektir. Dökülen bu saçlar, 2 ila 4 aya kadar yeniden uzar. Bu arada şok nedeniyle dökülen bazı saçlar da yeniden çıkmış olur.

Şişmeden dolayı ve lokal anestezi iğnelerinin yapıldığı bölgelerdeki sızıdan dolayı, uygulamadan hemen sonraki bir kaç gece belki uyumadabiraz zorluk çekilebilir. Ard arda bir kaç FUE uygulamasının yapıldığı durumlarda, anestetikten kaynaklanan salin nedeniyle, yüzdeki şişlik oldukça belirgin hale gelebilir. Sonuncu FUE işleminin tamamlanmasından 1-2 gün sonra bu şişlik kaybolacaktır. FUE uygulamalarınızdan sonraki ilk bir kaç gecede uyumanıza yardımcı olması için ağrı kesici qalmanız gerekebilir. 3. gece artık uyumak için onlara ihtiyacım kalmamıştı.

Normal yaşantıma dönmem ne kadar sürecektir?

Başınızın yeniden normal görünmeye başlaması aşağı yukarı 2 hafta sürebilir. Ağırlık kaldırma, vs. gibi sporlar için ben 3 hafta beklemenizi öneririm, ancak doktorunuza mutlaka danışın. Duş almak için 2 hafta (bu süre zarfında bir kap sabunlu sıcak suyla başınızı temizleyin), saç boyamak için 1 ay beklemelisiniz.

Verici bölgedeki yaralar iyileşene kadar kanlı veya enfeksiyonlu bölgeleri temizlemek için sadece Peroksid veya alkol kullanın.
Kabuklar döküldükten sonra yeni greftlerinizin uzamalarına ve donör bölgedeki saçların güçlenmesine yardımcı olmak için, saç ekiminizi takip eden 4 ay boyunca ihtiyaç hissettikçe Aloe vera jeli veya spreyi, gündüzleri Minoxidil %5, geceleri Retin-A ile beraber veya onsuz Xandrox %12.5, geceleri Xandrox''tan sonra da Folligen kullanın.

Kabukların çıkartılması
Bırakın kabuklar kendiliklerinden kuruyup, dökülsünler. Bu aşağı yukarı 2 haftada sürebilir. 2 haftadan sonra kurumuş ve dökülmek üzere kabuklara doğrudan duş tazyiği uygulayabilirsiniz.

Not: Lütfen, burada geçen her konuyu doktorunuza da danışın. Bunlar bir hastanın yanıtlarıdır.

     Sıradaki Makale

Vichy Dercos - Saç ve Şampuan

saç bakımı ipuçları
 

...

Saç dökülmesine karşı uygulanan kürü destekleyici şampuandır.
Saç köklerini harekete geçirerek, dökülmeye karşı küre mükemmel destek verir.

Kökten uca sağlık ve canlılık kazandırır.
Saç

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmenizi durduracak ve dökülen saçlarınızı yeniden canlandıracak bu ürünün ayrıntıları haberimizde!

Alopecia Deri Spreyi, hem saçın dökülmesini önlemeye ve hem de saçın yeniden oluşmasına yardımcı olurken, yıpranmış ve yaşlanmış saçları onararak yeniler.Kadın ve erkeklerin saç dökülmesi problemlerine karşı Dermo Clean Laboratuarları tarafından geliştirilen, Fi
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Evliliğe giden yol stresten geçiyor. Bu süreçte strese giren çiftlerin saçları dökülüyor!

Evlilik kararı ve evlenme zamanına kadar geçecek olan sürenin çiftlerde stres kaynağı olduğunu söyleyen Saç Bakım Danışmanı Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, stresi ise saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biri olarak gösterdi.Hayatınızın en önemli kararını aldınız ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmesi üzerine yapılan bir araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Bu sonuçlar sizi çok şaşırtacak!

Saç dökülmesine yönelik gerçekleştirilen tüketici araştırması Türkiye''de üniversite okuyan kişilerin okumayanlara göre çok daha fazla saç dökülme sorunu yaşadığını ortaya koydu.Araştırmaya göre saç dökülmesi şikâyeti ile eczaneye başvuranla
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınızda kimyasal içeren ürünler yerine bitkisel yöntemlerden faydalanın. Saç dökülmesine zeytinyağı ve sarımsakla karşı koyun.

Zeytinyağı ve Sarımsakla Muhteşem Saçlar

Saç dökülmesini yavaşlatan sarımsak ve zeytinyağı ile saç bakımı özellikle son yıllarda oldukça popüler hale geldi.

Sarımsağın sülfür, vitamin ve selenyum içeriği, zeytinyağının yumuşatıcı etkisiyle
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız bir süredir dökülmeye başladı ve bu durum sizde olumsuz düşünceler mi oluşturmaya başladı?
Hemen telaşa kapılmayın!


Bazı saç dökülmeleri vardır ki onlar mevsimsel saç dökülmeleridir. Her saç dökülmesi bir hastalığa yada saçlarınız
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Cumcum
saç bakımı püf noktaları    14.01.2013
yorum saç için    Saç ekimi çok dikkat ettemiz gerekn bir konu.Klinikten öte hangi doktora yaptıracağınız çok önemli ben ilker bey'e ektirdim.Çok memnunum kesinlikle tavsiye edebilirim

     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi