Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Uzatma
»
Saç Uzatmak isteyenler için Keratin ve Silikonlu Kaynak

Saç Uzatmak isteyenler için Keratin ve Silikonlu Kaynak

Saç Uzatmak isteyenler için Keratin ve Silikonlu Kaynak

Keratin kaynak fiyatları , nasıl yaptırılır , keratin kaynak nasıl çıkarılır , zararları nelerdir , keratin kaynak yaptıranların yorumları ve daha fazlasına ulaşabilirsiniz....

Keratin nedir ?


Keratin madde olarak insan bünyesinde de bulunan (tırnak, saç v.b.) protein ağırlıklı bir maddedir. Aynı zamanda keratin içeren cilt bakım ürünleri de vardır.

Keratinli kaynak nedir ?


Teknolojik olarak bir ekleme ve birleştirme yöntemidir. Saçları uzatmak ve yoğunlaştırmak için etkili bir çözümdür. Bununla birlikte kaynak yöntemiyle gölge, röfle, balyaj yapılabileceği gibi farklı aksesuarlarla saçlara çok farklı modeller verilebilir.

Keratin saça zarar veriyor mu ?


İnsan bünyesinde zaten bulunan bir maddenin saça zarar vermesi söz konusu olamaz. Saça takılması ve sökülmesi teknik araçlarla yapıldığı için oldukça hijyeniktir.

Silikonlu kaynakla arasındaki fark nedir ?


Silikon bilindiği gibi bir yapı malzemesidir. İçeriğinde bulunan kimyasallar elbette ki saça zarar verecektir. Özellikle silikonun saçtan sökülme aşamasında daha da ciddi riskler vardır. Çünkü silikonun saçtan temizlenmesi için yine tiner gibi kimyasal ürünler kullanılır. Bu işlem hem acı verir, hem de saçlarda yüzde 20-30 oranında kopmalar meydana gelir. Bazen de saçları kesmek gerekebilir. Silikon, sıcaktan çabuk etkilenir. Saçlara fön çekme işlemini neredeyse imkansız hale getirir. Sıcak suyla duş alındığında hatta güneşlenirken bile erime yaparak diğer saçlara yapışma yapar. Kısacası silikon kaynak için üretilmiş bir madde değildir. Ve insan bünyesine uygulama yapılması doğru değildir.

saç uzatmak keratin kaynak

Nasıl uygulanıyor ve uygulama süresi nedir ?


Tamamen hijyenik bir ortamda makine yardımı ile en son teknoloji kullanılarak uygulanılıyor. Isı verilen keratin maddesi kişinin kendi saçıyla ilave edilecek saçı birleştiriyor. Uygulanacak saçın yoğunluğu ve uzunluğuna göre 1-4 saat arasında işlem sonuçlanır.

Keratinli kaynağın kullanım süresi ne kadardır ? Bu süre sonunda nasıl çıkarılıyor ?


Kullanım süresi farklı markalar için 4-8 aydır. Eklenen saç çıkarılmak istendiğinde, özel çözücü solüsyon sayesinde keratin un gibi dağılarak ilave saçın düşmesini sağlıyor. Bu işlem saça kesinlikle zarar vermiyor.

Kendi saçımıza yaptırdığımız boya, röfle, fön, maşa gibi işlemleri kaynaktan sonra da yapabiliyor muyuz ?


Kendi saçınıza yaptırdığınız her işlemi keratinli kaynak uygulanmış saçınıza da yaptırabiliyorsunuz. Çünkü eklenen saç kendi saçınızla bir bütün oluyor. Bu yüzden kuaförün yapmak istediği bütün işlemlere olanak sağlıyor.

Keratinli kaynak uygulanmış saç, dışarıdan bakıldığında fark ediliyor mu ?


Keratinli kaynakta birleşme noktaları çok incedir. Aynı zamanda eklenecek saçla keratin aynı renkte olduğu için saç uzadığında bile fark etmek oldukça zordur. Teknik kurallar uygulandığı taktirde saçınızın kaynak olduğunu kimse anlayamaz.

Dış etkenlerden etkileniyor mu ?


Yaşantınızda değişen hiçbir şey olmuyor. Deniz, havuz, sauna kesinlikle keratinleri etkilemiyor. Spor aktivitelerinizi rahatlıkla yapabiliyorsunuz.

Nelere dikkat edilmesi gerekiyor ?

Kullanım süresini uzatmak için birkaç basit kuralı uygulamak yeterli olacaktır:
- Keratin bağlantı noktalarına, saç kremi kremli şampuan ve alkol içeren maddeler temas ettirilmemelidir.
- Her uzun saçta olduğu gibi, yatarken, denize ve havuza girerken arkadan basit bir tokayla toplanmalıdır.
- Tepeden uçlara doğru fırçayla taranmalıdır.
- Uzun süre fönsüz kalmamalıdır.

     Sıradaki Makale

4 Ayrı Saç Kesim Modelleri - Saç Kesimi

saç bakımı ipuçları
 

...

Modern ve kısa
Kuaföre gittiğinizde ne söyleyeceksiniz?

Erkek saçı gibi kısa, ama kadınsı bir kesim. Nasıl şekillendireceksiniz? Daha düz bir görüntü için, saçlarınıza briyantin sürerek kurutun.
Saçınızı daha hacimli kullanmak is

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Yarım olgun avokadoyu çatal ile iyice ezin. İçine bir çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve bir çorba kaşığı soya yağı  katıp iyice karıştırdıktan sonra saç diplerine iyice yedirerek sürün.

Daha sonra başınıza önce mutfakta kullandığınız streç filmden bir kat sarın onun üzerin

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Daha önce keratin kaynaktan ve nasıl uygulandığından bahsetmiştik. İlker Yavrutürk şimdi de sizlerden gelen ve sıkça sorulan soruları yanıtlıyor. İşte keratin kaynak hakkında bilmek istediğiniz her şey...

İlker Yavrutürk keratin kaynak hakkında merak ettikleriniz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarımızın uzatmak için bazen cerrahi olmayan doğal yöntemlerde kullanılabiliyor mesela peruk, tepe saçı, saç eklentisi, saç protezi, saç dokuması, saç sistemlerini sizler için inceledik.
Saçlar hem erkekler hem kadınlar için güzelliği ve görünüşü tamamlayıcı niteliktedir. Zamanla saç kayıpları yaşamak hepimiz için üzücü ve psikolojik olumsuzluklar yaşamamıza sebap olabilir. Teknoloji geliştikçe erkek tipi
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.



saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi