Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç ve Şampuan
»
Nasıl şampuan Kullanmalıyız ? - Saç ve Şampuan

Nasıl şampuan Kullanmalıyız ? - Saç ve Şampuan

saç bakımı ipuçları
 

Şampuanlar, saç üzerinde depolanmış kiri, teri ve sebumu temizlemeyi amaçlar. İyi bir şampuandan beklenen sadece temizlemesi değil, aynı zamanda saçları güzelleştirmesidir. Kaliteli bir şampuan, sık uygulandığında dahi saç derisini tahriş etmez.

Şampuanlar, saç üzerinde depolanmış kiri, teri ve sebumu temizlemeyi amaçlar. İyi bir şampuandan beklenen sadece temizlemesi değil, aynı zamanda saçları güzelleştirmesidir. Kaliteli bir şampuan, sık uygulandığında dahi saç derisini tahriş etmez. Özellikle bitkisel şampuanlar, içerdikleri bitki özü sayesinde saçları tahriş etmeden temizler.

Kalitesiz şampuanlar ise, cildin doğal yağını alır, saçın kırılmasına ve kepeklenmesine neden olur. Sıvı ve net bir görünüm şampuanın hafif ve yumuşak olduğunu gösterir. Bu tip şampuanlar krem içerir. Şampuanın iyi olması, mutlaka onun çok köpürmesi anlamına gelmez. İyi bir şampuanla saçlar yıkandıktan sonra kolayca taranabilmeli, esnek ve parlak görünmeli ve kolayca şekle girmelidir.

Saçları 8 - 10 günde bir yıkamak kadar, her gün yıkamak da zararlıdır. Yağlı saçlar 2 - 3 günde bir, kuru saçlar 5 - 6 günde bir yıkanmalıdır. Şampuanı parmak uçlarınızla yumuşak bir biçimde sürmelisiniz. Eğer saçlarınız uzunsa, kalın bir dişli tarakla tarayarak şampuanı tüm saçınıza yayabilirsiniz.

Kullanılan su ne çok sıcak, ne çok soğuk olmalıdır. Saçı kurutmak gerekiyorsa, ılık fön kullanılmalıdır. Saç kurutma makinasını mümkün olduğunca uzaktan tutmalısınız. Yoksa kırılmaya yol açarsınız.

     Sıradaki Makale

Sorunlu Saçlar - Saç Sorunları

saç bakımı ipuçları
 

...

İnce saçlar: Saç cinsi genetik bir özelliktir, hiçbir tedavi yöntemiyle değiştirilemez. Genellikle açık renk saçlar ince tellidir. Cinsini değiştiremeseniz de, özel maddeler kullanarak saçınızı dolgun gösterebilirsiniz.

Kolay kırılan nadir saçlar:

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Dünyaca ünlü yıldızlarında kullanmaya başladığı at kuyruğu bitki özlü şampuan saçlarınız için kurtarıcı olacak.

Türkiye'de yeni yeni tanınan ve kullanılmaya başlanan at kuyruğu şampuanın mucizevi faydaları yankılarını sürdürüyor.Saç dökülmelerini engelleyen ve saç tellerini sağlığa kavuşturan at kuyruğu şampuanı tüm dünyada kullanılıyor ve biliniyor.

Dünyada adını kısa sürede d
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saç sorunlarımızın en başında "saç uzatma" sorunu gelmektedir. Hepimiz uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak isteriz. Bioblas''ın sizler için hazırladığı
Sarmaşık Özlü Bakım Serisi
ile saçlarım uzamıyor diyenlere

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Hepimiz güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmak isteriz. Aslında doğru uygulamarı öğrendikten sonra ve doğru bakımla istediğimiz saçlara kavuşabiliriz.
Sağlıklı saçlar öncelikle doğru saç yıkamadan geçer...

Sağlıklı, parlak ve güçlü saçlar

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Komili Şampuan
Doğal güzellik kaynağı:
Zeytinyağı
Zeytinyağı
nın mucizevi dokunuşu saçınıza ve saç derinize hayat versin.
Özlediğiniz doğal güzelliğine kavuşan saçlarınız her an sa

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Kadınlara Özel Saç Uzamasına Yardımcı ve Onarıcı Set
Marka: Les Cheveux Ecologiques
Sinameki Sülfatsız Şampuan
Coco Glucoside:
Hindistan cevizi yağından elde edilen bitkisel yumuşak temizleyici.
Cocoamphodiacetate:

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi