Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Doğal Bakım
»
40 Yaşından Sonra Gür Saçlar - Saç Doğal Bakımı

40 Yaşından Sonra Gür Saçlar - Saç Doğal Bakımı

saç bakımı ipuçları
 

Menapoz sinyalleri veriyorsunuz ayrıca saçlarınız da inceldi, kurudu ve azaldı. Demek ki saçınızın artık desteğe ihtiyacı var!

Kolajen, retinol veya bitkisel (phyto) hormonlar denince aklınıza ne gelir? Her

Menapoz sinyalleri veriyorsunuz ayrıca saçlarınız da inceldi, kurudu ve azaldı. Demek ki saçınızın artık desteğe ihtiyacı var!

Kolajen, retinol veya bitkisel (phyto) hormonlar denince aklınıza ne gelir? Herhalde yaşlanma etkilerini geciktiren kremleri düşünürsünüz. Çünkü bu maddeler, kremlerin içeriğindeki en önemli etken maddeleri oluşturuyorlar.

Ancak son zamanlarda bu maddelere saç bakım ürünlerinde de rastlamak mümkün. Sadece cildimiz değil, saçımız da zaman geçtikçe değişim gösteriyor. Kadınların yüzde 60''ı, saçlarının menopoz döneminden sonra inceldiğini, seyreldiğini ve daha kuru olduğunu söylüyor.

Çünkü yaşla birlikte hormon dengesi değiştiğinden, saç derisindeki kan dolaşımı yavaşlıyor ve böylece saç kökleri yeterince beslenemez hale geliyor. Sonuç: Genç saç telinde 10 tabaka varken, bunların sayısı olgun saçlarda 4''e kadar iniyor.

Yaşlanmayı Geciktirici Maddeler

Kremlerdeki yaşlanma geciktirici maddeler saçımıza nasıl etki ediyor? Saçta kırışık mı oluşuyor ki? Cevabı basit: Maddeler, saç köklerine etki ediyor. Saç telinin yapısına etki eden sıradan şampuanların aksine, olgun saçlara hitap eden ürünler özellikle saç derisi üzerinde etkilerini gösteriyorlar. Bu şekilde aynı zamanda daha kalıcı bir sonuç elde ediliyor.

Örneğin; Şerbetçiotundan elde edilen bitkisel östrojenler, vücudumuzun kendi ürettiği hormonlara neredeyse tıpatıp benziyor. Saçın eksiklerini tamamlıyor ve böylece saç bitimini hızlandırıyorlar. Pro-retinol hücre yenilenmesini hızlandırıyor, akasya ağacından elde edilen kolajen ise saç foleküllerinin beslenmesini arttırıyor.

Ayrıca her bir teli nemlendirerek koruduğu için, anında gözle görülür bir iyileşme sağlıyor. Üzümden elde edilen prosiyanidin maddesine de artık sadece yüz kremlerinde rastlamayacaksınız. Bu madde, hücrelere zarar veren serbest radikallerin etkisini durdurduğu için, cildinizi koruduğu gibi saçınızı da yaşlanmaktan koruyor.

Saç dökülmesini yavaşlatın

Saçların sertleşmesi iyi bir şey değildir. Ancak vücudun östrojen seviyesinde düşme yaşanmasıyla birlikte, saç derisindeki kolajen lifleri de bundan etkilenerek sertleşmeye sebep olurlar. Sertleşen kolajen çileleri saç kökünü tıpkı bir lastik bant gibi sıkarak kan dolaşımını ve beslenmeyi engeller ta ki saç teli beslenemediği için ölüp düşene kadar.

Günümüzde, 50 yaşın üzerindeki kadınların yüzde 40''ında bu sorun var. Saçınızın seyrelmesini engellemek için frene zamanında basmanız ve saçınızı gerçek bir küre sokmanız gerekli. Tavşan kirazından elde edilen neuroscin veya kafein, saçlı derideki kan dolaşımını hızlandırdığı için oldukça faydalıdır. Sentetik bir molekül olan aminexil ise sertleşen kolajen liflerini gevşettiği için saçın dökülüşünü yavaşlatır. Tüm bu maddeler şampuandan ziyade ampul veya tonik olarak kullanıldığında, gece de saçın içinde kaldığından daha yoğun etkiye sahip olur.

     Sıradaki Makale

Saçta Fön Makinasının Etkileri - Saç Bakımı

saç bakımı ipuçları
 

...

Saçı, saç kurutma makinesiyle kuruttuğunuz zaman, ilk olarak saç telleri arasındaki fazla su buharlaşıyor. Bu aşamada, saçın ısısı düşük bir seviyede oluyor. Saç telleri arasındaki fazla su tamamen buharlaştıktan sonra, saç ısınmaya başlıyor.

Bu sırada, saç kökleri de kurutma makinesind

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Kuru ve yıpranmış saçlarınıza çare olması için onlarca saç bakımı ürünü denediniz fakat fayda etmedi mi? Haberimizdeki yağlar ile saçlarınıza bakım yapabilir, kurumuş saçlarınız yerine ışıldayan sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Tamamen doğal bu yağlar saç bakımında muhteşem etkiler yaratıyor.
Hindistancevizi yağı
Hindistan''da kadınlar, asırlardır, saçlarının güzelliği için hindistancevizi yağına güvenirler. Hindistancevizinin içinde bulunan zengin içerikli yağ, saçın nemini içine hapseder ve saçta çok hoş, tropikal bir koku k
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Fas kadınlarınız güzellik sırlarından olan Argan Yağının mucizevi etkilerine inamayacaksınız. Yaşlanma, tırnak bakımı ve saç bakımı gibi her türlü şeye faydalı olan bu yağa öyle ki altın sıvı diyorlar.
Saç bakımında doğal yöntemler arayanlar için müthiş bir seçenek olacak. Saçınıza zarar verebilecek her türlü dış etkenlerden korur
ve güçlü saçlara sahip olmanızı sağlar.

İçeriğindeki yağ asitleri ve E vitamini ile saç
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınızın her zaman sağlıklı ve dolgun olması için basit detayları bilmeniz yeterli!

Haberimizdeki 10 öneri ile saçlarınız eski ışıltısına ve sağlığına kavuşacak,
güzelliğinize güzellik katacaksınız...

Sağlıklı ve Dolgun Saçlar için 10 Öneri <
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Sağlıklı ve bakım saçlar için kimyasal saç ürünleri uygulamaktan sıkıldıysanız, sizler için bir haberimiz var.

Doğal yollarla saçlarınızın dökülmesini durdurabileceksiniz. Hemde her türlü saç sorunlarına karşı çö

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Bakımlı ve uzun saçları kuşkusuz ki herkes ister. Sizler için saça iyi gelen ve saçınızı sağlığına kavuşturacak çok özel yağ tedavilerini haberimizde derledik.
Hintyağı, zeytinyağı,bal ve kakao yağı gibi evde bulabileceğin

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi