Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Bakımı
»
Saç Hakkında Sorular ve Cevaplar - Saç Bakımı

Saç Hakkında Sorular ve Cevaplar - Saç Bakımı

saç bakımı ipuçları
 

Ekilmiş saçların ömrü ne kadardır?

Ekilen saçlar iki kulak arasındaki dökülmeyen saç genetiğine sahip saçlardan alındığı için, yeni yerlerinde de aynı şekilde yani ÖMÜR BOYU kalacaktır.

Ekilmiş saç özel b

Ekilmiş saçların ömrü ne kadardır?

Ekilen saçlar iki kulak arasındaki dökülmeyen saç genetiğine sahip saçlardan alındığı için, yeni yerlerinde de aynı şekilde yani ÖMÜR BOYU kalacaktır.

Ekilmiş saç özel bakım veya belirli aralıklarla kontrol gerektirir mi?

Hayır. Ekilmiş saç da kendi saçınız olduğu için, HİÇBİR ÖZEL BAKIM GEREKTİRMEZ. Bu güne kadar saçlarınızın kesme, şekil verma, boyama, perma ve temizlik işlerini nasıl yapıyorsanız aynı şekilde devam edebilirsiniz.

Ekilmiş saçlar uzar mı?

Ekim yapıldıktan 3 ay sonra sakal görünümünde çıkmaya başlar., normal saçlarınız gibi ayda ortalama 1 cm uzayarak yumuşak bir karakter kazanarak diğer saçlarınızın görüntüsüne kavuşur.

Ağrı, acı duyulur mu?

Hayır. İşlem lokal anestezi altında gerçekleştiğinden ağrı, acı duyulmaz.

Saç ekme işlemi süresi nedir?

Ekilecek bölgenin açıklık derecesine göre değişip, yaklaşık 3 saat kadardır.

Sık şampuan kullanımı saç dökülmesine neden olur mu?

Şampuanlar saç dökülmesine neden olsaydı, kafa derisinde, yüzde, boyun ve omuzda da aynı tip alerjik veya cilt reaksiyonlarının olması gerekirdi.

Saçın canlılığı neye bağlıdır? Saçın dökülmesine yol açan faktörler nelerdir?

Saçın canlılığı organizmanın özellikle derinin canlılıına bağlıdır. Yanlış beslenme, heyecan ve stres, bazı hastalıklar, hormon dengesizlikleri, kimyasal sprey ve jöleler, asit oranı yüksek şampuanlar ve özellikle genetik faktörler saç dökülmesine yok açar.

Günde 50-100 arası saçın dökülmesi normal midir?

Tarama, yıkama ve benzeri eylemler sırasında günde 50-100 saç dökülür ve bu normaldir.

Saç köklerinin yağ ve kir tarafından tıkanması dökülmeye neden olur mu?

Bunlar akne ve kıl dökülmesine neden olabilir. Fakat saçları dökmez.

Bazı kozmetik ürünler saçların daha kalın ve hızlı çıkmasını sağlar mı?

Bir kozmetik ürününden beklenecek en iyi şey saçlarınızın daha sağlıklı olduğu hissidir. Bazı ürünler saç dökülmesini yavaşlatır gibi görünse de bu geçicidir.

Saç spreyi veya köpüğü kullanmak saçı döker mi?

Bu malzemelerin, saçı bir arada tutmak için yapışkan bir maddeyle kaplamaktan başka hiçbir etkileri yoktur. Saç dökülmesi derinizin altındaki DERMİS tabakasında gerçekleyen bir süreçtir.

Şapka ve peruklar saç dökülmesine neden olur mu?

Bunlar saç dökülmesini iyi veya kötü yönde pek etkilemez. Başa, doğru şekilde tutturulan peruklar, saç dökülmesine neden olmaz.

Vitamin eksikliği saç dökülmesine neden olur mu?

Vitamin eksikliğinden dolayı, özellikle kadınların doğum sonrası saçlarının döküldüğü görülmektedir. Vitamin eksikliğinden ziyade, vitamin zehirlenmesi nedeni olabilir.

Saçı dökülen erkeklerde, o bölgenin kan dolaşımı yetersiz midir?

Kan dolaşımı her bölgede mevcuttur. Ancak kafanın üst kısmında yer çekiminden de kaynaklanan dolaşım daha azdır.

Kellerin kafa derisinde bir hastalık var mıdır ?

Bazı hastalıklar saç dökülmesine neden olabilmektedir., fakat bunlar androgenetik kellikten çok farklı şekilde olmaktadır.

Saç kazıtmak daha gür ve kaliteli saç çıkarır mı?

Bunu kanıtlayan hiçbir bilimsel veri yoktur.

Saçların rengi ve şekli kalıtımsal özellik taşır mı?

İnsan yaşlandıkça saçlardaki PİGMENT miktarı azalır, saç önce gri daha sonra beyaza döner.

Saç kılını besleyen nedir?

Saç kılı deri altındaki yağlı bir kesecikten çıkar ve oradan beslenir. Bu keseciklere SEBUM denilen bir tür yağ üreten yağ bezeleri açılır. Saçların tümüne yağ sağlayan bu bezelerdir.....

     Sıradaki Makale

Sağlıklı Saç Testi - Saç Bakımı

saç bakımı ipuçları
 

...

Sağlıklı saçta saç tellerinin büyük çoğunluğu aynı kalınlıkta olmalıdır.

Saçınız kuruyken ellerinizi saçınızın içinde gezdirerek, koparmadan ve yolmadan (parmaklarınızı sıkmanız yeterli) saç tellerinizden 10-15 tane kadar edinin. Bu işlemi saçlarınızı fırçalayarak da yapabilirsiniz; fırç

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
ince telli saçlar nasıl kalınlaşır ve dolgun hacimli bir görünüm kazanır, ince telli saç kesimi ve bakımı gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saçlarımızın tipini daha çok genetik faktörler belirlemektedir. Eğer sizin saç telinizde genetik olarak ince ise yapabileceğiniz çok fazla bir etki olmayacaktır. Ama yinede hemen vazgeçmeyin. Bu tarz ince telli saçlar içinde yapabileceğiniz etkili şekillendirme teknikleri vardır.

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Hep güzel ve bakımlı gördüğümüz ünlülerin birde günlük salaş hallerini sizlerle paylaşmak istedik.

Özel günler için kullanabileceğiniz her türlü saç stillerini sizlerle paylaştık.Bugün ise dünyaca ünlü yıldızların günlük ve salaş hallerini paylaşmak istedik.

Ünlülerin günlük yaşamlardan derlediğimiz haberimizde, onları en doğal haliyle göreceksiniz
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç kesimi bakımı ve özel maskeler ile ilgili görenlerin imreneceği şekilde saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. Bu 41 öneriden eminiz işinize yarayacak çok madde var.

1.Öneri : Saçlarım çok kuru diyorsanız ;
Şampuanı sadece ellerinizle, ıslak saçın diplerine dağıtın ve hafifçe yedirin. Durularken incelerek saçın içinden akacak olan şampuan, saçları temizlemek için yeterlidir. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Tatil sezonunun başladığı bugünlerde denize girmek için sabırsızlandığınıza eminiz. Peki ya saç bakımınız?

Tatilde Saçlarınızı Koruyun


Yazın tadını çıkartırken saçlarınızdan olmayın!

Deniz suyunun saçlara faydası var fakat uzun süre saçlarınız deniz suyuyla kalırsa tuzlu su saçlarınızı kurutur ve mat bir görünüme sokar.

Tatilde sa
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.
Saç bakımınız için kuaförlere veya güzellik merkezlerine para harcamınıza gerek yok. Doğru yöntem ve maskelerle evinizde saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Evinizdeki malzemeler ile ışıltılı ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bakımlarda kimyasal hiç madde yok, tamamen doğal!
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    sweet tuğçe
saç bakımı püf noktaları    27.04.2008
yorum saç için    yazılarınız gerçekten çok güzel ve yardımcı oluyo fakat benm sorunum saçlarımın dipleri çok yağlı iki güne bir yıkanmam gerekiyo ama uçlarıda kuru dalgalı bi saçım yapım war ince telli sürekli düzleştrmekten saçlarım iyice matlaştı ve kötü durumda sizce ne yapmalıyım

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    ok
saç bakımı püf noktaları    18.12.2007
yorum saç için    valla oyle sorular ve cevaplar yazıyosunuzki akıl alacak iş deği gerçekten sorum su ki benim yasım16 aşırı dece sac dokulmesi var yağlı ,hafiften kıvırcık çozum bulamaıyorum ne olur yardımedin hoşçakalın kendinize ve saçınıza iyi bakın ANTİPATİ

     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi