Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Sorunları
»
Saç Sözlüğü ve Püf Noktaları - Saç Sorunları

Saç Sözlüğü ve Püf Noktaları - Saç Sorunları

saç bakımı ipuçları
 

Kepeklenme: Saç derisindeki keratenize olmuş ölü hücreler dönem dönem dökülür. İşte bizim "kepek" dediğimiz şey budur. Aşırı kuruluk, antibiyotik, hormon kullanımı ve dengesiz beslenme sonucunda oluşur.

Yağlanma

Kepeklenme: Saç derisindeki keratenize olmuş ölü hücreler dönem dönem dökülür. İşte bizim "kepek" dediğimiz şey budur. Aşırı kuruluk, antibiyotik, hormon kullanımı ve dengesiz beslenme sonucunda oluşur.

Yağlanma : Saç folikülüne açılan yağ keseciklerinin mikroorganizmalara karşı koruyucu görevi vardır. Yağ kesecikleri salgısını artırdığında cilt yüzeyinde çok daha kalın bir yağ tabakası oluşur. Bunun sonucunda ise baş derisinin gözeneklerini tıkar ve hücre ölümü artar. Aşırı yağlanma saç tellerini güçsüzleştirir, dökülmeyi hızlandırır.

Kabarma: Kabarmada bir çok faktör devreye girer. Saç teli kalınlığı, gürlüğü, derisinden çıkış şekli, elektriklenme ve yıkama suyunun sertliği gibi pek çok nedenden dolayı saçlar kabarır. Özellikle kuru ya da karma saçlarda uçlara doğru elektriklenme ve kabarma olur. Bu tip saçlar için mutlaka kremli şampuan ya da saç kremi kullanmaktır.

Dökülme: Sağlıklı bir saçta günde 20 – 30 tel dökülme doğal karşılanmalıdır. Bundan daha fazlası dökülürse mutlaka tedaviye başlamak gerekir.

Püf noktası

*Bira, kıralan ve kolay taranmayan saçlara çok fayda. Saç diplerini yumuşatır ve güçlendirir.. Saçlarınızı şampuanla yıkadıktan sonra, durulama suyuna az miktarda bira ilave edin. Fakat bu işlemin ardından doğal yollarla kurutun saçlarınızı. Kurutma makinesi kullanmayın.. Bu işlemi haftada iki kez yapabilirsiniz.

     Sıradaki Makale

Şimdi Düz Saç Moda - Saç Şekilleri

saç bakımı ipuçları
 

...

Kuşkusuz düz saç, asla modası geçmeyecek bir ''klasik''. Ama daha da önemlisi saçlar düzken ışığı çok daha iyi yansıttığı için daha parlak, daha sağlıklı ve dikkat çekici gözüküyor.

KADINLAR DÜZ İSTİYOR

Bir şampuan firmasının Türkiye''de yaptırdığı bir araştırmaya göre; Her

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Bayanların güzellik ve zariflik simgesi olan saçların bakımı çok önemlidir. Birçok saç sorununa çözüm olacak önerileri haberimizden öğrenebilirsiniz. Ünlü ceo Baixauli saç bakımı ve saç sorunları ile ilgili çok önemli sırlarını bizlerle paylaştı.
Kozmetik markası Babe'nin CEO'su Vicente Ruiz Baixauli, saçlara en çok boyanın zarar verdiğini söylüyor: "Bu, organik boyalar için de geçerli. Jöle ve köpük gibi şekillendiriciler ise deriye temas etmediği sürece saça fazla zarar vermez. Ünlü İspanyol kozmetik
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Beyazlayan saçlar bir çok insanı mutsuz ediyor. Özellikle erken yaşta saç beyazlaması gerçekten rahatsız edici bir durum.
Ama ilerleyen teknoloji sayesinde artık beyaz saçlar tarih oluyor!

ABD''li uzmanlar tarafından yapılan deneyler ve araştırmalar
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Saçlarımızın her zaman istediğimiz gibi şekle girmemesi çok sinir bozucudur değil mi? Aslında yöntemleri bilirseniz saçlarınıza kolaylıkla şekil verebilirsiniz.
www.sacbakimi.org saçlarınıza kolay şekil verebilmeniz için püf noktala

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Size tavsiye edeceğimiz şampuan, bakım kremi, güç maskesi ve durulanmayan bakım iksiri ile kırık saçlarınızdan kurtulucak,
sağlıklı ve ışıl ışıl saçlara kavuşacaksınız. Yazın saçlarımız güneşin zararlı etkilerine karşı k

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Dünyanın en önemli saç tasarımcılarından Vince Smith saçı bir ipe benzetiyor ve ip örneğini verdikten sonra bir de uyarı da bulunuyor: "Saçlarınız tıpkı ipek bir kumaş gibidir, kalın bir kot değil!''

Tıpkı daha ince lifler

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi