Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Doğal Bakım
»
Saç Dökülmesine Karşı Doğal Yöntemler - Saç Doğal Bakım

Saç Dökülmesine Karşı Doğal Yöntemler - Saç Doğal Bakım

saç bakımı ipuçları
 

Saç dökülmesine karşı kullanılan bazı ilaçların yan etkilerinden çekinenler veya piyasadaki bu ilaçlardan tam anlamıyla sonuç alamayanlar için özellikle Çin ve Taylan''da yüzyıllardır kullanılan ve bazıları en az piyasadaki ilaçlar kadar etkili doğa

Saç dökülmesine karşı kullanılan bazı ilaçların yan etkilerinden çekinenler veya piyasadaki bu ilaçlardan tam anlamıyla sonuç alamayanlar için özellikle Çin ve Taylan''da yüzyıllardır kullanılan ve bazıları en az piyasadaki ilaçlar kadar etkili doğal tedavi yöntemleri de mevcut.

Isırgan otu
Testosteron''un erkek tipi saç dökülmesine neden olan Dehidrotestosteron''a (DHT) dönüşmesini engeller.

Saw Palmetto
Daha çok ABD''nin güneyinde yetişen ve Cüce Amerikan hurması olarak da bilinen palmiye türü bir ağacın meyvelerinden elde edilen öz, tablet haline getirilmiştir. Prostat bezlerinde DHT oluşumunu bloke etmeye yarar. Erkeklerde prostat büyümesinin neden olduğu idrara çıkma zorluklarını da ortadan kaldırdığı biliniyor. Testosteron''un DHT''ye dönüşümünü engeller. Ülkemizde henüz fazla tanınmasa da Saw Palmetto içeren tabletler ABD ve Avrupa''da saç dökülmesine karşı yaygın olarak kullanılmaktadır. Bazı durumlarda saç dökülmesine karşı Finasterid'' den bile daha etkili olabildiği gözlenmiştir.

Çinko
Çinko aynı zamanda çok etkili bir anti-androjen olan bir vitamin-mineraldir. Çinko, B6 vitaminiyle birlikte kullanıldığında 5 alfa-redüktaz enzimini bloke ederek testosteronun DHT''ye dönüşmesini engeller. Propecia gibi başka 5 alfa-redüktaz inhibitörleriyle karşılaştırıldığında çinko çok daha güvenlidir, çünkü çinko vücudumuzda zaten bulunmakta olan bir vitamindir ve yan etkisi yoktur.

B6 Vitamini
Araştırmalar, çinko ile birlikte kullanılan B6 vitamininin testosteronun kafa derisinde DHT''ye dönüşmesini engellediğini göstermektedir. Bu nedenle bu ikilinin akne ve androjenetik (erkek tipi) saç dökülmesi gibi androjenlere bağlı durumların tedavisinde etkili olduğu söylenmektedir.

Yeşil Çay
Japonya ve bazı Asya ülkelerinde yüzyıllardır bir çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılan yeşil çay artık ülkemizde de yaygın olarak bulunuyor. Yeşil çayın bir çok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Yeşil çayın yağının anti-androjenik etkiye sahip olduğu öne sürülmektedir. Yeşil çay içeren bazı şampuanların saça ve deriye faydalı olduğu söylenir.

Bu doğal tedavi yöntemleri, şifalı bitkiler saça ve kafa derisine nasıl etki ediyor?
  1. Saç köklerini tahrip eden ve saçın dökülmesine neden olan Dehidrotestosteron''un (DHT) oluşumunu engeller.
  2. Saçın erken yaşlardan itibaren dökülmeye başlamasına yol açabilen ölü deri hücrelerini ve kafaderisindeki sertleşmiş yağ (sebum) ve şampuan kalıntılarını temizleyerek tıkanmış saç köklerinin açılmasını sağlar. Tıkalı saç köklerinin açılması ise, saç köklerinin canlanmasına ve yeniden sağlıklı saç üretimine başlamasına imkan tanır.
  3. Kafa derisindeki kan dolaşmını arttırarak, saç köklerinin sağlıklı yeni saç oluşturabilecek kadar kuvvetlenmelerini sağlar.
  4. Kafa derisine ve saça kaybettiği nem dengesini yeniden kazandırarak, saçınızı daha ileri hasardan korur.
Bitkisel tedavi yöntemlerini uygulayanların genellikle ilk 3 ay içinde etkilerini görmeye başladıkları belirtiliyor. Ancak herkesin kafa derisi, saç kökleri ve tedaviye verdikleri karşılık çok farklı olabildiği için bazı kişilerde tedavinin sonuçlarının görülmesi için 6-8 ay beklemek gerekebiliyor. Tedaviye düzenli devam etmeniz halinde eninde sonunda yeni saçların çıktığını göreceksinizdir.
     Sıradaki Makale

Bu Yıl Saçlar Nasıl Olacak ? - Saç Şekilleri

saç bakımı ipuçları
 

...

Bütün bu hummalı çalışma; baştan ayağa, gardırobun dip köşelerine bir nevi kişisel bahar temizliği olarak da kabul edilebilir herhalde. Bu kendine dönüş sürecinde kimilerine göre kadınların egolarının simgelerinden biri olan saçlar da nasibini alıyor. Peki bu sezonun saç trend''leri nele

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Kuru ve yıpranmış saçlarınıza çare olması için onlarca saç bakımı ürünü denediniz fakat fayda etmedi mi? Haberimizdeki yağlar ile saçlarınıza bakım yapabilir, kurumuş saçlarınız yerine ışıldayan sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Tamamen doğal bu yağlar saç bakımında muhteşem etkiler yaratıyor.
Hindistancevizi yağı
Hindistan''da kadınlar, asırlardır, saçlarının güzelliği için hindistancevizi yağına güvenirler. Hindistancevizinin içinde bulunan zengin içerikli yağ, saçın nemini içine hapseder ve saçta çok hoş, tropikal bir koku k
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Fas kadınlarınız güzellik sırlarından olan Argan Yağının mucizevi etkilerine inamayacaksınız. Yaşlanma, tırnak bakımı ve saç bakımı gibi her türlü şeye faydalı olan bu yağa öyle ki altın sıvı diyorlar.
Saç bakımında doğal yöntemler arayanlar için müthiş bir seçenek olacak. Saçınıza zarar verebilecek her türlü dış etkenlerden korur
ve güçlü saçlara sahip olmanızı sağlar.

İçeriğindeki yağ asitleri ve E vitamini ile saç
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınızın her zaman sağlıklı ve dolgun olması için basit detayları bilmeniz yeterli!

Haberimizdeki 10 öneri ile saçlarınız eski ışıltısına ve sağlığına kavuşacak,
güzelliğinize güzellik katacaksınız...

Sağlıklı ve Dolgun Saçlar için 10 Öneri <
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Sağlıklı ve bakım saçlar için kimyasal saç ürünleri uygulamaktan sıkıldıysanız, sizler için bir haberimiz var.

Doğal yollarla saçlarınızın dökülmesini durdurabileceksiniz. Hemde her türlü saç sorunlarına karşı çö

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 

Bakımlı ve uzun saçları kuşkusuz ki herkes ister. Sizler için saça iyi gelen ve saçınızı sağlığına kavuşturacak çok özel yağ tedavilerini haberimizde derledik.
Hintyağı, zeytinyağı,bal ve kakao yağı gibi evde bulabileceğin

saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi