Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Dökülmesi
»
Demir Eksikliği Saçları Döküyor - Saç Dökülmesi

Demir Eksikliği Saçları Döküyor - Saç Dökülmesi

saç bakımı ipuçları
 

ABD''de yapılan son araştırmalar, demir eksikliğinin bir çok insanda saç dökülmesine neden olabildiğini ortaya koymuş.
Çoğu insan saçlarının zaman içinde giderek zayıflamasının, cansızlaşıp dökülmesinin kalıtsal olduğunu ve bu süreci durd

ABD''de yapılan son araştırmalar, demir eksikliğinin bir çok insanda saç dökülmesine neden olabildiğini ortaya koymuş.
Çoğu insan saçlarının zaman içinde giderek zayıflamasının, cansızlaşıp dökülmesinin kalıtsal olduğunu ve bu süreci durdurmanın imkansız olduğuna inanır. Bu inanış, kısmen doğru olsa da, yakın dönemde gerçekleştirilen araştırmalar, kimi saç kaybı vakalarının DNA''ya değil de kişinin günlük diyetine bağlı olabileceğini gösterdi.

ABD''deki Cleveland Kliniği''ndeki doktorlar, vücuttaki düşük demir oranının hem erkekte hem de kadındaki saç kaybıyla ilişkili olabileceğini ortaya çıkardı. Demir takviyesinin dökülen saçların yeniden çıkmasını sağlayacağını gösteren çok somut kanıtlar bulunamasa da , kimi uzmanlar demiri saç dökülmesine karşı tatbik edilen bazı tedavilere olası bir destek olarak görüyorlar.

Amerikan Dermatoloji Akademesi Jurnal''inde yayınlanan makalede "Saç dökülmesini durdurmak için uygulanan tedavilerin, vücuttaki demir noksanlığı giderildiğinde daha etkili olduğuna inanıyoruz" denildi.

Demirinizi Ölçtürmek İçin Ferritin Testi Yaptırın
Demir eksikliği, çoğu kez anemiyle yani diğer bir deyişle kansızlıkla ilişkilendirilir. Hatta, ciddi oranda saç dökülmeleri demir eksikliği anemisinin belirtilerinden biri olarak kabul edilir. Ancak demir eksikliği, demirsizlik, herhangi bir belirti göstermeden de var olabilir.

Öyle ki, dünyada en sık görülen besinsel noksanlık olan demir eksikliği çoğu kez doktorlar tarafından da hasta tarafından da farkedilmez.
Yapılan araştırmada, demir eksikliğinin en azından bir belirgin belirtisi olduğu ortaya çıktı - o da saç dökülmesi. Ancak vücuttaki demir eksikliğinin saç dökülmesine doğrudan mı neden olduğu veya yalnızca olan dökülmeyi daha da mı şiddetlendirdiği henüz anlaşılamamış.

Çoğu doktor anemi, kansızlık için kontrol ederken hemoglobin düzeylerine bakarken, hepsi anemi olasılığı olmadan demir eksikliği kontrolüne gitmez. Uzmanlar, demiri eksik olabilecek kişilerin, doğrudan vücuttaki demiri ölçen ferritin testine girmelerini öneriyor.

Menopoz öncesi kadınlar, yeni doğum yapmış kadınlar, yeni ameliyat olmuş hastalar yani kan kaybından dolayı vücutlarındaki demir düzeyleri düşmüş olabilecek kişiler demir eksikliğinin neden olabileceği saç dökülmesi yaşıyor olabilirler. Ayrıca, vejeteryenlerde ve şok diyet uygulayanlar da demir noksanlığı görülebilir.

Unutmayın, Demirin Fazlası Zarar
Uzmanlar, vücutlarındaki demir oranı düşük kişilere kırmızı et, ıspanak, kuru üzüm gibi demir bakımından zengin gıdalarla beslenmelerini öneriyor. Eczanelerde satılan demir takviyeleri de faydalı olabilir. Ancak bu hapların mutlaka doktor kontrolünde alınması gerektiği vurgulanıyor. Çünkü demirin fazlası da kalp veya pankreas gibi organları ciddi ölçüde tehdit edebiliyor. (demir fazlasının kalp krizine yol açtığı bile söyleniyor.)

Bu tür vakaların çoğunda demir ilavesinin yeniden saç çıkmasına bile yardımcı olabildiği gözlenmiş. Saç dökülmesinden şikayetçi Menopoz öncesi bir kadın demir takviyesinden büyük fayda görebilirken, genetik (erkek tipi) saç dökülmesinden muzdarip 60 yaşındaki bir adamın yalnızca demir takviyesiyle çok büyük fark görmeyeceği, daha kapsamlı bir tedavinin yanında demir almasının daha çok işe yarayacağı belirtiliyor.

     Sıradaki Makale

Saç Ektirme Yöntemleri FUT ve FUE - Saç Ektirme

saç bakımı ipuçları
 

...

Saç kaybının artık çok belirginleştiği ve geriye dönüşünün olmadığı durumlarda kişinin çok geç kalmadan bir saç nakli uzmanına danışmasında fayda vardır. Saç naklinde geliştirilen son tekniklerle işinin uzmanı doktorlar gerçekten de mükemmel sonuçlar yaratabiliyor. Artık yeni tekniklerde saç ekim

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmenizi durduracak ve dökülen saçlarınızı yeniden canlandıracak bu ürünün ayrıntıları haberimizde!

Alopecia Deri Spreyi, hem saçın dökülmesini önlemeye ve hem de saçın yeniden oluşmasına yardımcı olurken, yıpranmış ve yaşlanmış saçları onararak yeniler.Kadın ve erkeklerin saç dökülmesi problemlerine karşı Dermo Clean Laboratuarları tarafından geliştirilen, Fi
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Evliliğe giden yol stresten geçiyor. Bu süreçte strese giren çiftlerin saçları dökülüyor!

Evlilik kararı ve evlenme zamanına kadar geçecek olan sürenin çiftlerde stres kaynağı olduğunu söyleyen Saç Bakım Danışmanı Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, stresi ise saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biri olarak gösterdi.Hayatınızın en önemli kararını aldınız ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmesi üzerine yapılan bir araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Bu sonuçlar sizi çok şaşırtacak!

Saç dökülmesine yönelik gerçekleştirilen tüketici araştırması Türkiye''de üniversite okuyan kişilerin okumayanlara göre çok daha fazla saç dökülme sorunu yaşadığını ortaya koydu.Araştırmaya göre saç dökülmesi şikâyeti ile eczaneye başvuranla
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınızda kimyasal içeren ürünler yerine bitkisel yöntemlerden faydalanın. Saç dökülmesine zeytinyağı ve sarımsakla karşı koyun.

Zeytinyağı ve Sarımsakla Muhteşem Saçlar

Saç dökülmesini yavaşlatan sarımsak ve zeytinyağı ile saç bakımı özellikle son yıllarda oldukça popüler hale geldi.

Sarımsağın sülfür, vitamin ve selenyum içeriği, zeytinyağının yumuşatıcı etkisiyle
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız bir süredir dökülmeye başladı ve bu durum sizde olumsuz düşünceler mi oluşturmaya başladı?
Hemen telaşa kapılmayın!


Bazı saç dökülmeleri vardır ki onlar mevsimsel saç dökülmeleridir. Her saç dökülmesi bir hastalığa yada saçlarınız
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
Görüşlerinizi paylaşın, ilk yorum yazan siz olun...
     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi