Saç Bakımı
Saç Bakımı
Custom Search
evde doğal saç bakımı
Saç Bakımı Ana Sayfa
doğal ve bitkisel saç bakımı
En Popüler Kategorileri
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Saç Bakımı Ana Sayfa
»
Saç Dökülmesi
»
Propecia Hakkında Ayrıntılı Bilgiler - Saç Dökülmesi

Propecia Hakkında Ayrıntılı Bilgiler - Saç Dökülmesi

saç bakımı ipuçları
 

Propecia, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından saç dökülmesi tedavisi için onaylanmış 2 ilaçtan biridir. Ağızdan alınan 1 mg''lık haplar şeklinde satılır. ABD gibi bir çok ülkede reçeteyle satılmaktadır.
Propecia''nın 1 yıllık düzenl

Propecia, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından saç dökülmesi tedavisi için onaylanmış 2 ilaçtan biridir. Ağızdan alınan 1 mg''lık haplar şeklinde satılır. ABD gibi bir çok ülkede reçeteyle satılmaktadır.
Propecia''nın 1 yıllık düzenli kullanımı sonunda erkeklerin yüzde 50''sinde, 2 yıllık düzenli kullanım sonundaysa yüzde 66''sında yeniden saç çıkarttığı gözlenmiş.

Genel olarak, düzenli Propecia kullanan erkeklerin yüzde 85 kadarının tedavi süresince daha fazla saç dökülmesi yaşamadığı, olan saçların korunduğu gözlenmiş.
Propecia''da en sık rastlanan yan etkiler, bildirildiğine göre, ilacı kullanan erkeklerin yüzde 2''sinden azında cinsel arzularda azalma ya da sperm sayısında azalma görülmüş. Ne var ki, Propecia üzerinde yapılan klinik deneyler sırasında, ilaç yerine placebo (su) verilen deneklerde de aynı şikayetlerin aynı oranda görüldüğü bildiriliyor.

PROPECIA''NIN ÖZELLİKLERİ

Tedavi tipi: Alfa 4 Redüktaze Enzimi İnhibitorü (Önleyicisi)

Temini: ABD gibi ülkelerde erkeklere reçeteyle satılıyor.

Klinik Sonuçları: 1 yıllık düzenli kullanımın sonunda deneklerin % 48 ''inde, 2 yıllık kullanımın sonunda da % 66 ''sında orta ile yoğun arası miktarda yeniden saç çıktığı görülmüş. Bu deneyler sırasında ilaç yerine Plasebo (su) verilen deneklerin ilk yılın sonunda da, ikinci yılın sonunda da % 7''sinde yeniden saç çıktığı gözlenmiş. Overall hair count increase of 138 hairs per inch after two years compared to placebo.

Gözlenen Sonuçlar: Klinik deneylerde alınan sonuçları destekler yönde. Propecia tedavisinin aynı anda % 2''lik veya % 5''lik Rogaine/Minoxidil kullanımıyla desteklenmesi halinde daha da iyi sonuç alınabilir.

Yan Etkiler: Kullanıcıların % 2''sinde veya daha da cinsel isteklerde azalma, sperm sayısında azalma veya daha az hassasiyet.

Propecia Tedavisi Kimler İçindir?

Propecia tedavisi, sadece 18 yaş üstü erkeklerin kullanımı içindir.

Propecia Ne İçin Kullanılır?

Propecia''nın öncelikli hedefi, saç kaybının daha da artmasını önlemek ve kalan saçı korumaktır.

Klinik deneylerde, deneklerin % 60''ından fazlasında saç sayısını arttırdı, ancak bunların yalnızca % 42 kadarı gözle farkedilebilir bir gelişme gösterdi.
Propecia, yaygın olarak saç dökülmesini durdurmayı amaçlayan daha genç erkekler tarafından kullanılmakta ve işe de yaramakta.
Ayrıca şiddetli saç dökülmesinden muzdarip erkekler tarafından da, % 2''lik ve % 5''lik Minoxidil ile birlikte tamamlayıcı bir tedavinin parçası olarak da yaygın olarak kullanılıyor.

Propecia''ya Ait Klinik İstatistikler:

Propecia Verilen Denekler Placebo (Su) Verilen Denekler

% 17 yeni saçması % 7 yeni saç çıkması

% 66 olan saçın korunması % 30 olan saçın korunması

% 1 gözle görünür saç kaybı % 33 gözle görünür saç kaybı

Propecia Nasıl Etki Eder?

Tipik bir erişkin erkeğin damarlarında yüzen testosteron, rutin olarak 5-alfa redüktaze adı verilen bir enzimle birleşir. Bu etkileşimin sonucunda, Dehidrotestosteron (DHT) adıyla bilinen daha güçlü bir erkeklik hormonu oluşur.
DHT, cenin oluşumu sırasında sağlıklı üreme organı gelişiminde, ergenlik dönemindeyse ikincil erkeklik karakteristiklerinin sağlıklı gelişiminde temel rol oynar.

Bir erkeğin saçları dökülmeyi başladığında, genetik (kalıtsal) olarak programlanmış, belli saç foliküllerinde DHT alıcı hazneleri gelişmeye başlar. Bu her erkekte olmaz, yalnızca genetik yatkınlığı olan yani ailede erkek tipi saç dökülmesi, erkek tipi kellik olan kişilerde olur. (Androgenetik alopesi de denilen erkek tipi kellik, anne tarafından genlerle aktarılır.)

DHT de kendini belli saç köklerinde oluşan DHT alıcısı haznelere yapışarak, bu saç foliküllerine vücuda yabancı cisimler gibi davranmaya, yani saldırmaya başlar.
Bu kimyasal değişim, yalnızca saçı etkilemekle kalmaz, saçlı deride yağlanma, kaşıntı, kızarıklık da yapabilir. Bu arada, DHT''nin saldırısı altındaki saç kökü ufalmaya ve yıllar içinde sağlıksız saç üretmeye başlar.

Propecia alındığında, sistemde DHT oluşumunu engellemek üzere harekete geçer. Bir kaç ayın sonunda, kandaki genel DHT oranları sınırlanarak, DHT''nin saç folikülleri üzerindeki zararlı etkileri sona erer bu da saç kaybının durmasını sağlar.

Propecia Ne İçerir?

Propecia''da 1 mg Finasterid vardır. Sistematik bir DHT inhibitörü olan Finasterid''in 5 kat dozajı, 20 küsür yıldır Proscar adıyla Prostat Bezi Büyümesi tedavisinde kullanılmaktadır.

Propecia''nın Yan Etkileri

Bu tedavinin en iyi tarafı, nasıl tolere ettiğinizi anlamak için 1 ay süreyle onu kullandıktan sonra, herhangi bir sorun farkedip bırakmak isterseniz, kendinize bir zarar vermeden bırakabiliyor olmanız.
Yan etki yaşayanlar da, bu tür etkilerin tedavinin başında, sisteminiz ilaca uyum sağlarken, çok sık görülebildiğini, ve tipik olarak bir kaç aydan sonra yok olduğunu bilmelisiniz.

Karaciğer problemi olanların, Propecia kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktora danışmaları çok önemlidir çünkü Propecia, karaciğerde metabolize olunur.

Propecia''nın Doğru Kullanımı

Propecia, istisnasız kesinlikle, 1 mg''lık günlük dozlar halindeki haplar şeklinde kullanılmalıdır. Bir çok kişi dozları kendilerine göre ayarlamaktan, gün atlamaktan, iki katı doz almaktan, vb. söz etse de bu kullanım şekillerinin saçlarınıza hiç bir yarar sağlamayıp, aksine vücudunuza daha fazla zarar vereceğini kesinlikle bilmelisiniz.
Propecia doğrudan hormonlar üzerinde etkili bir ilaçtır. Hormonlar da birbirleriyle bütün halinde işleyen son derece hassas kimyasallardır. Bu nedenle düzenli bir günlük doz, istikrarlı bir hormonal ortam yaratıp, biyolojinizin uyum içinde olmasını sağlar.

Propecia''nın Yanında Nizoral Gibi Bir Şampuan

Çok az insan, Amerikan Gıda ve İlaç Bürosu (FDA) tarafından gerçekleştirilen Propecia klinik deneylerinde tüm katılımcı deneklere Propecia''nın yanında Nizoral gibi bir şampuanın da düzenli olarak kullandırıldığını bilir. Bunun deneklerden istenmesinin nedeni, kelleşme süreci nedeniyle artan Sebum üretiminin, kızarıklıkların ve tahrişlerin herhangi bir tedavinin etkisini sınırlandırabiliyor olması.

Bu nedenle, Propecia içeren bir tedavide Nizoral, vb. bir şampuanın da kullanılması kuvvetle önerilmektedir. Propecia tedavisinden mümkün olan azami faydayı alabilmek için Nizoral veya benzer türde bir şampuanı, 3 günde bir, kendi şampuanınızla dönüşümlü olarak kullanmalısınız.

     Sıradaki Makale

Kadınlarda Saç Dökülmesine Küf Tedavisi - Saç Dökülmesi

saç bakımı ipuçları
 

...

Araştırmalar, saç dökülmesinin kadınlarda da görüldüğünü, 20 yaşın üzerindeki kadınların yüzde 40''ının, yaşamının herhangi bir döneminde saç dökülmesi nedeniyle tıbbi yardıma ihtiyaç duyduğunu gösteriyor. Son yıllarda tıbbi küf olarak tanımlanan özel bir küfün ise özellikle kadınlarda sık görüle

   
     ilginizi Çekebilecek Diğer Makaleler
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmenizi durduracak ve dökülen saçlarınızı yeniden canlandıracak bu ürünün ayrıntıları haberimizde!

Alopecia Deri Spreyi, hem saçın dökülmesini önlemeye ve hem de saçın yeniden oluşmasına yardımcı olurken, yıpranmış ve yaşlanmış saçları onararak yeniler.Kadın ve erkeklerin saç dökülmesi problemlerine karşı Dermo Clean Laboratuarları tarafından geliştirilen, Fi
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Evliliğe giden yol stresten geçiyor. Bu süreçte strese giren çiftlerin saçları dökülüyor!

Evlilik kararı ve evlenme zamanına kadar geçecek olan sürenin çiftlerde stres kaynağı olduğunu söyleyen Saç Bakım Danışmanı Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, stresi ise saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biri olarak gösterdi.Hayatınızın en önemli kararını aldınız ve

saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç dökülmesi üzerine yapılan bir araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Bu sonuçlar sizi çok şaşırtacak!

Saç dökülmesine yönelik gerçekleştirilen tüketici araştırması Türkiye''de üniversite okuyan kişilerin okumayanlara göre çok daha fazla saç dökülme sorunu yaşadığını ortaya koydu.Araştırmaya göre saç dökülmesi şikâyeti ile eczaneye başvuranla
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saç bakımınızda kimyasal içeren ürünler yerine bitkisel yöntemlerden faydalanın. Saç dökülmesine zeytinyağı ve sarımsakla karşı koyun.

Zeytinyağı ve Sarımsakla Muhteşem Saçlar

Saç dökülmesini yavaşlatan sarımsak ve zeytinyağı ile saç bakımı özellikle son yıllarda oldukça popüler hale geldi.

Sarımsağın sülfür, vitamin ve selenyum içeriği, zeytinyağının yumuşatıcı etkisiyle
saç dökülmesi
saç bakımı ipuçları
 
Saçlarınız bir süredir dökülmeye başladı ve bu durum sizde olumsuz düşünceler mi oluşturmaya başladı?
Hemen telaşa kapılmayın!


Bazı saç dökülmeleri vardır ki onlar mevsimsel saç dökülmeleridir. Her saç dökülmesi bir hastalığa yada saçlarınız
saç dökülmesi
saç bakımı yorumları  
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacbakimi.org sorumlu tutulamaz.saç yorumu
saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    Araştırmacı
saç bakımı püf noktaları    27.12.2012
yorum saç için    Propecia Hapını bayanlar kesinlikle kullanamaz bu erkekler için üretilmiştir. Erkek ve bayan için üretilen Solüsyon şeklinde Propecia saç serumu ve şampuanı vardır. Etken maddesi Procapildir. Bakınız procapil kelimesini google da aratın. Saç Serumu Türkiye de 2012 yılında çıktı. ve kesinlikle tavsiye ederim. iyi günler

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    adem_55
saç bakımı püf noktaları    05.12.2010
yorum saç için    slm arkadaslar ben propecia yı gecen sene 6 ay kullandım we resmen açık bölgelerim kapandı sora bıraktım dökülma tekrar basladı bu yüzden basladım 2 aydır ama hiç dökülme durmadı neden acaba bilgi werirmisiniz?

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    cumaliozgun
saç bakımı püf noktaları    09.10.2010
yorum saç için    ilaç fiatı ne kadar

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    jande
saç bakımı püf noktaları    26.08.2010
yorum saç için    Ben bu ilacı 8 yıldır kullanıyorum. Saç dökülmesi ilk1 yılın sonunda tamamen ortadan kalktı. Daha sonraki zamanlarda saç sayımda belirgin bir artma oldu.. son 3 yıldır ilacı 2-3 günde bir kullanıyorum. Bu bile dökülmesini engelliyor:) 1 ay -2 ay kullanıma ara verince saçlarım gözle görülür şekilde tekrar dökülmeye başlıyor.

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    hayırlısı
saç bakımı püf noktaları    22.08.2010
yorum saç için    propecia hapını 2 ay olacak kullanıyorum ama şuana kadar bi etkisini görmedim hatta saçımı 2 defa kazıttım aynı.zaten cilt doktoruda dedi bir işe yaramaz sadece sadece dökülmesini geciktirir fakat azda olsa devam eder aynende doğru çıktı yani ne kadar kendimizi teselli etsekde bu hap ve şampuanlarla yinede dökülüyor maalesef..:((

saç bakımı yorum yaz
saç bakımı üyeler    demy
saç bakımı püf noktaları    07.03.2010
yorum saç için    Propecia bayanlar kullanabilirmi

     
 

© 2013 www.Sacbakimi.Org
Sacbakimi.Org içeriğinde yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...
Sacbakimi.Org'un Tüm Hakları Saklıdır.

Google - Google - Saç Bakımı - sacbakimi.org - Saç Uzatmanın Yolları - Sitemap - Yasal Uyarı - Reklam - iletişim - TR-TURKEY Firma Kayıt Sitesi